Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Ayrıldığım şirket 15 günlük izin ücretlerimi yaptırmıyor!

J jcb7 Konu Sahibi
2 ay (77 mesaj)
Merhabalar,
Yaklaşık 2 yıldır(23.5 ay) çalıştığım şirkete 27 ağustos tarihinde ayrılmak istediğimi belirtip ihbar belgemi verdim. İçeride kullanmadığım 9 gün iznim vardı. 2 yıldır çalıştığım için de 6 gün iş arama izni düşülerek çıkış tarihim 24 Eylül tarihi söylendi. Bugün maaş günüm ve sadece 24 günlük ücret yattı. Toplamda 42 gün olan ihbar süremin ücretini yatırmadılar. 9 günlük iznim ve 6 günlük iş arama iznimin üstüne çökmeye kalkıyorlar şuan. Bana iş arama iznini toplu kullandığım için ücretinin ödenmeyeceğini söylüyorlar ve ısrarla bu ücretin üzerine çökmeye çalışıyorlar. 9 günlük izin için de yarım ağızla pazartesi tekrar bakıcam dedi ama onu yatıracaklarına da inancım yok.

Hakkım olan bu ücretleri almak için ne yapabilirim? Alo 170'i aradım avukat veya arabulucu tutmam gerektiğini belirttiler. Konu hakkında deneyimi olan arkadaşlar bilgilendirebilir mi? Şimdiden teşekkürler.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S sertosman
2 ay (2729 mesaj)
İşten siz ayrıldıysanız ihbar alamazsınız< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

J jcb7 Konu Sahibi
2 ay (77 mesaj)
Merhaba, buradaki linkte iş arama iznimi, benim çıkmam veya onların çıkarması fark etmeksizin alabileceğim yazıyor.
https://mihci.av.tr/is-arama-izni/< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @sertosman
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.