Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
5
Cevap
7784
Tıklama
0
Öne Çıkarma
AYDINGERE SORUNSUZ BASKI ALABİLECEK LASER YAZICI ?

S SiZoFreNn Konu Sahibi
13 yıl (140 mesaj)
arkadaşlar bu aydınger kağıda hiçbir firma baskı alır ya da almaz garantisi vermiyor,malumunuzdur..
son zamanlarda sıklıkla müşterilerimiz aydınger kağıdına baskı alabilecekleri yazıcı sormaktalar ve açıkçası mono laserde benim deneyip bildiğim hiçbir model yok.bilginiz varsa müşterilere yardımcı olmak açısından öğrenmek isterim..
A alirbsh
13 yıl (227 mesaj)
hocam selamlar.
ben samsung ml1610 ile birkaç sayfa yazdırmıştım.sorun çıkmamıştı bi dene istersen.
S SiZoFreNn Konu Sahibi
13 yıl (140 mesaj)
quote:

Orjinalden alıntı: alirbsh

hocam selamlar.
ben samsung ml1610 ile birkaç sayfa yazdırmıştım.sorun çıkmamıştı bi dene istersen.
mağazamda 2 adet demo mevcut.eyvallah dostum..
umarım 1640 modelinde de işe yarar,henüz demosu yok ama bi şekilde denicem.
Z zaymins
13 yıl (694 mesaj)
Aydingere mono lazer çıktı almak biraz sıkıntılı bir iştir.
Kağıda göre sıkıntıları
1- Baskı koyu olmalı, dolayısıyla fırını iyi çalışmalı ama aydıngeri yamultacak kadarda ısıtmamalı,
2- Postscript veya benzeri bir dil kullanmalı, gerektiğinde tersyüz (ayna) çıktısı alabilmeli
3- Kartuşların kalitesi iyi olmalı, fazladan sisleme yada pisletme yapmamalı. (bu olay kağıtta pek dikkat edilmez ama aydinger olayında cansıkıcı hatta işi sekteye uğratıcı bir olaydır)
4- Dram kalitesi yüksek olmalı, uzunvadeli kullanımda sukoyuvermemeli.. (bazı modellerde dram kartuştadır, dolayısıyla orjinal kartuşun kaliteli olması gerektiği ve ucuz olması gerektiği sonucu çıkıyor)

Bu unsurları topladığınızda karşınıza şöyle bir sonuç çıkıyor.. Satın alındığı zamanki bedelinden daha çok kullanım sırasındaki bedele dikkat etmek lazım.. yani 100 dolarlık bir lazer yazıcı bu unsurlarda sorun çıkartıyorsa 500 dolarlık yazıcıdan daha pahalıya gelir...

Marka model reklamı yapmak istemem ama bu konuda şu an piyasada en bilinen ve kullanılan marka HP dir. örneği bu marka üzerinden somutlaştırayım..
Aydınger çıktısı söz konusu olduğunda 10xx veya 1200 gibi isimlendirilmiş 100 dolar civarına satılan modelini almaktansa en azından 2500 veya üstü model daha ekonomik olacaktır. çünkü çalışma prensipleri farklı olup üreticileride farklıdır... üstünde HP yazdığına bakmayın.. Fiatın tofaşa lisans verip türkiyede üretilen araçların üzerinde fiat yazması gibi birşey...

bence böyle..
Z Z6100
13 yıl (13 mesaj)
Laser ürünlerde Aydınger kagita baski alabilirsiniz (çogu üründe) ama bunu hem üretici firma desteklemiyor. hemde üründe belli bir süre sonra aydınger kagitin yapısından kaynakli olarak fuser unitesinde problem oluşuyor. bu aşamada benim önerim asetat kagit kullanımıdır. son olarak yanlış hatırlamıyor isem çogu firma aydınger basımı için hp 4s,5s serilerini kullanıyordu. bu modeller üzerine yogunlaşabilirsin kesinlikle aydınger kullanmak istiyor isen.
C copystar
13 yıl (367 mesaj)
S.A.
PİYASADA ASETAT DİYE
NAYLON KARIŞIMLI ÇOK KAĞIT SATIYORLAR.
O SEBEPTEN VERDİĞİN YAZICI İLE SIKLIKLA SIKINTI YAŞATIRLAR SİZE.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.