Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
1
Cevap
66
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Ayda bir internetim bozuluyor.
D
2 yıl
Er
Konu Sahibi

Hepinize merhabalar arkadaşlar, bilgisayarımı yaklaşık 8-9 ay önce İtopya'dan aldım. Masaüstü kullanıyorum. İnternet olarak Türk Telekom kullanıyorum ve interneti bilgisayara kabloyla veriyorum. Bilgisayarım ilk geldiği zamanlar internette hiçbir problem yoktu. Fakat 3-4 ay sonra internetim yavaşladı, 30 Mbps aldıgım hız 7-8'e düştü. Bilgisayarı sıfırladım ve problem çözüldü.

Bu olaydan sonra, haftada bir, ayda bir tekrar tekrar aynı şekilde düşmeye başladı ve her sıfırladığımda düzeldi. Ama artık sıfırlamaktan yoruldum ve bir çözüm bulmak istiyorum. Bu olayın asıl sebebi ne olabilir? İnternet sağlayıcımla da görüştüm. Herhangi bir sıkıntı olmadığını söylediler. Zaten sıfırladığımda düzeldiğine göre bilgisayarımla alakalı olması gerekiyor galiba.
Şu an eminim ki yine bilgisayarımı sıfırlasam 30 a geri dönücek fakat dediğim gibi artık sıfırlamak istemiyorum. Kökten çözmek istiyorum artık. Hem mbps düşüyor hem de ping artışı yaşıyorum. Her ay bir kere böyle oluyor sıfırlayana kadar düzelmiyor.
Bilgisayarım da sadece steam üzerinden indirdiğim oyunlar var. Microsoft teams ve valorant da var.
Valoranttan kaynaklı olabilir mi ?G
2 yıl
Teğmen

Bilgisayarınızın internet bağdaştırıcısında sorun olabilir ya da windows ile ilgili bir sorun windows kaçak ise olabilir internet bağdaştırıcıyı güncelleyim olmazsa ya da bilmiyorsanız bir uzmana başvurabilirsiniz belki BİOS güncellemesi vs yapmanızı önerebilir.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.