Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
228
Tıklama
2
Öne Çıkarma
| Audio Technica CKS-1100 İzlenimleri |

O oguzhan Konu Sahibi
5 yıl (2741 mesaj)
Selamlar,

Audio Technica markasının yeni amiral gemisi olan CKS-1100 modeli hakkında izlenimlerimi aktaracağım.

Kutu içeriği ile başlayalım;

 • 1 adet CKS-1100 kulaklık
 • 1 adet değiştirilebilir mikrofonsuz kablo
 • 3 çift farklı boyutlarda silikon başlıklar
 • Deri taşıma kılıfı

  < Resime gitmek için tıklayın >

  Kutu içeriği klasik ATH kutu içeriği diyebiliriz…

  Malzeme Kalitesi ve Konfor:

  Ürün klasik CKS serisi kasa yapısını andırıyor. CKS990’a göre uzunluk azaltılmış. Sağlamlık hissi gayet iyi. Kablosunun kalitesi ve jack sağlamlığı custom kablolar gibi olmasa da oldukça iyi diyebilirim. Kablosunun değiştirebilir olması önemli bir artı, custom kablolar ile performans arttırılabilir. Konfor konusunda eski nesil CKS serilerinde olduğu gibi kulağı acıtma sıkıntısı yok. Tabii bu durum kulak yapısına göre değişiklik gösterebilir.

  < Resime gitmek için tıklayın >

  Yalıtım:
  Ürünün dışarıya ses vermesi malesef klasik ATH diyebilirim. Dışarıya ses verme konusunda pek başarılı değil. İçeriye ses alma konusunda büyük boy silikon uçlarla başarılı sonuç aldım. Yeteri kadar dışarıdan gelen sesleri absorbe edebiliyor. Burada önemli nokta kulağınıza uygun başlığı seçmek. Mikrofonik etki mevcut.

  < Resime gitmek için tıklayın >

  Ses mevzusuna gelirsek;

  Bass: Ürün CKS serisi olmasına rağmen orta dereceli bass şiddetine sahip. CKS serisinde en yumuşak, dingin basslara sahip kulaklık diyebilirim. Bassların uğuldaması, gereksiz uzaması, mid seslere karışması gibi bir durum söz konusu değil. Gerektiği yerde orta şiddetli, yumuşak ve hızlı olarak bassları aktarıyor. Yüksek şiddetli bass arayanlar için uygun olmasada, temiz bass arayan kişiler için uygun diyebilirim…

  Midler: Kulaklığın beni benden alan kısmı diyebilirim. Bence bu kulaklık CKR serisinde konumlandırılmalıydı. Midler gayet dengeli, detaylı ve temiz. Çamurlaşma, bozunma gibi bir durum yok. Parlak karakterli daplarda bayan sanatçılarda yüksek ses seviyesinde çatlama yapabilir. Davullar, kemanlar vs… hiç bir enstrumanda birbirine karışma yok. Tabii enstruman ayrımı iyi olan bir dap tercih edilmeli.

  Tizler: Midlerden gayet ayrık ve temizler. Şıkırtılar kulağınıza tane tane sıcak karakterde geliyor. Diğer ATH kulaklıklarında olduğu gibi aşırı değiller ve midlerin önüne geçme eğiliminde değiller. Tabii kayıt kaliteside önemli bir faktör. Parlak daplarda sibilance yapabilir.

  Sahne: Ürünün en iyi olduğu noktalardan biri. Şuana kadar hemen hemen bütün CKS ve CKR serisini deneyen biri olarak sahne konusunda en çok hoşuma CKS1100 gitti diyebilirim. Yatay sahne konusunda ATH başarılı bir firma sayılır, bu üründe de yatay sahne oldukça iyi. Asıl can alıcı nokta derinlik hissi. ATH ürünlerinde ilk defa bu kadar iyi derinlik hissi yakaladım. Bana göre firma derinlik hissi konusunda biraz sorun yaşıyordu ama CKS1100 ile beni ikna etmeyi başardı…

  < Resime gitmek için tıklayın >

  Bence ATH bu sefer farklı ve iyi bir ürün piyasaya sürmüş. Kutu içeriği, malzeme kalitesi ve yalıtımda değişiklik olmasa da ses konusunda ilerleme katedilmiş. Her türlü müzik türü dinleyenler, temiz-net enstruman ve sanatçı sesi arayanlar, detaylı ve sıcak tiz arayanlar için uygun bir model olmuş. Tekrar söylemeliyim ki ürün aslında CKR serisinde konumlandırılmalıydı.
 • T tuncay_d
  5 yıl (1963 mesaj)
  Kulaklarınıza sağlık, merak ettiğim bir kulaklıktı, gayet açıklayıcı olmuş.  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

  DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.