Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Ati ve intel çift ekran karına sahip laptop kart sorunu.

S sadbul Konu Sahibi
geçen yıl (1750 mesaj)
Merhaba yıllar önce aldığımız Acer 4820tg laptopumuzu win10'a yükselttik .Seçimli ekran kartı düğmesi aktif olmuyor. Biostan aktif inaktif ediyoruz.Bu seferde harici kartta (ati 5650) hdmi çıkış alamıyoruz tv projeksiyona bağlayınca görüntü gelmiyor. Bu sorunla ilgili internette araştırma yaptım bir sonuç alamadım alana da rastlamadım.Bu sorunu nasıl çözebiliriz bu birinci problem .
İkinci problem de bu durum üzerine bir gpu test yapayım dedim ve msi kombustor programını kurdum evde başka bir laptopa da kurdum başladım ikisini de çalıştırmaya. Program acer 4820tg deki intel kartı görmedi atiyi gördü .Msi programını çalıştırdığımda diğer laptopta 1024mb video kartı hafızasının 916 mb kullanılırken ati ekran kartın da nedense 1024 mb 10-11 mb kullanılıyor göstermekte yani bu durumda kart performansını aktaramamakta.Sanki ati görünüp intel mi çalışmakta anlayamadım.Bilgili ve tecrübeli arkadaşlardan bu konuda bir yardım rica ediyorum.Teşekkürler iyi günler.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadbul -- 7 Şubat 2020; 14:8:19 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.