Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
109
Cevap
13220
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Asus Striker Extreme İncelemesi#3DMark&HDTach Testleri Eklendi

S s1Lv3r Konu Sahibi
14 yıl (3487 mesaj)
#Söze başlamadan parçaları ve tüm sistemi bize sağlayan Sözenler Bilgisayar ve Emre Sözen'e çok teşekkür ederiz.....

Son günlerin en çok konuşulan anakartlarında olan striker extreme çarşamba günü elimize geçti ve küçük çapta bir inceleme yapalım dedik kartı tanıtmak amacıyla overclock ve raid testlerinide bir kaç gün içinde hazırlarız

Firmanın Sitesinden Anakartın Özellikleri

Oyunlarda uç Performans


Overclocking, performans, benzersiz özellikler, ve zengin hediye yazılım, R.O.G(Republic of Gamers) üyelerine verilmiş dört sözdür. Striker Extreme, tweaking için detaylı bir BIOS opsiyonu, kararlı bir SLI performans temin etmek için 8-faz güç, ve LCD poster, EL I/O, Onboard LED, Onboard button gibi benzersiz oyun oynama özellikleri sağlar.

CPU Özellikleri

LGA775 Intel® Quad-core Processor Ready
Bu anakart en sob Intel® Quad-core işlemcileri deestekler. Multi-tasking, multi-media ve 1066/800 MHz FSB ile hevesli oyuncular için mükemmeldir. . Intel® Quad-core dünyanın en güçlü işlemcilerinden biridir.
LGA775 Intel® Core 2 Processor Ready
Bu anakart en son Intel® Core 2 işlemcileri destekler. Yeni Intel® Core mimarisi teknolojisiyle ve 1066 / 800 MHz FSB ile, Intel® Core2 işlemci dünyanın en güçlü ve enerji açısından en verimli işlemcilerinden biridir.

NVIDIA Özellikleri

NVIDIA nForce® 680i SLI
NVIDIA® nForce® 680i SLI çipset bir single sistemde iki GPU (graphics processing units)' ya olanak veren NVIDIA® Scalable Link Interface (SLI ) teknoloji destekler.
NVIDIA SLI Teknoloji
NVIDIA SLI Teknoloji ile Üstün Oyun Performansı
NVIDIA SLI (Scalable Link Interface), PCI Express veriyolu mimarisinin arttırılmış bant genişliğinden istifade eder.

Bellek Özellikleri

Çift kanal DDR2 800
DDR2 varolan DDR teknolojisinin yerini alacak yeni nesil bellek teknolojisidir. 800MHz' e kadar en yüksek hızla DDR2 bellek, özellikle 3D grafikler için ve belleğe ihtiyaç duyulan uygulamalarda büyük performans sağlar.

Güvenilirlikli Performans

8 Faz EL-Capless güç dizaynı
Güvenilir Power Supply ve Daha uzun Komponent Ömrü
EL cap-less dizayn kapasitör problemlerinden doğacak endişeleri ortadan kaldırır.

Heat-Pipe
Isı borularının karışık dizaynı en son güvenilirlik ve sessiz çalışma sunar.
Extreme Tweaker
Extreme Tweakers ile frekans ayarı, over-voltage seçeneği, memory timing gibi pek çok ince ayar kolayca yapılabilir.

Sound with Clarity

SupremeFX / Mic Array (ADI 1988b)

SupremeFX ses kartı en iyi ses deneyimi yaşatmak için tasarlandı.

DTS Connect
Bu özellik iki element içerir: DTS interactive ve DTS NEO:PC. DTS teknolojisi ile stereo veya daha çok kanaldan gelen ses DTS ses sinyallerine dönüştürülür ve Pc'nizden DTS açık olan bir sisteme gönderilir. DTS NEO ile de stereo veya çoklu kanal için sesi MP3,WMA veya CD formatına dönüştürür.


EZ DIY with Style

EL I/O

EL I/O özelliği, arka giriş çıkışlarda aygıt bağlantılarında kullanabilirliği artırır. Bu etkileyici özellik ile karanlıkta dahi konnektörlerin yanlış takılabilmesi ihtimali ortadan kalkar.
Onboard LED

On-board LED ile sistem kurulumu karanlık ortamlarda dahi güvenilir gerçekleştirilebilmektedir.


LCD Poster

Sistem kullanım dışı olduğunda LCD Notice Board otomatik olarak hatalı aygıtları tespit eder ve LCD üzerine fiziksel sistem hatalarını gönderir.

Onboard Switch

Overclock esnasında kolay bir dokunuşla bu onboard switch oyunculara jumper veya herhangi pin ayarına gerek kalmaksızın kolayca ince ayar yapabilmesine olanak sağlar.
Q-Fan Plus
ASUS Q-Fan fonksiyonu verimli, serin ve sessiz çalışmayı sağlamak için sistem yüklemesine göre otomatik olarak CPU fan hızını ayarlar ve sıcaklığı saptar.
Q-Fan Plus özelliği ile, herhangi bir aygıt üzerindeki sıcaklığı ölçmek için ayrıca özel olarak sensör kablosu mevcuttur.

ASUS Q-Connector
ASUS Q-Connector bir tam modülle tek bir adımda chassis ön panel kablolarına bağlanmaya yada bağlantıyı kesmeye olanak sağlar. Bu adaptör doğru ve çabuk bağlantı sağlar.Hediye Yazılım

3D Game: Ghost Recon
Oyunlar bu anakartla şimdi daha gerçekçi.

The Gamers' Benchmark
3DMark06, popüler 3DMark serilerinin en son versiyonudur.

Kaspersky® Anti-Virus
Kaspersky® Anti-Virus Personal bireysel kullanıcılar ve ev ofisi için geliştirilen bir antivirüs programıdır.

InterVideo® Media Launcher (OEM version)
ASUS anakartları, IT sektöründe her zaman öncü konumda olmaya devam ediyor. Çok kullanışlı InterVideo Media Launcher yazılımı en son multimedya yazılımı içerir.(OEM version)

ASUS Overclocking Araçları

AI NOS
İşlemcinize "nitrous oxide" enjekte edin! Patentli AI NOS (Gecikmesiz Overclocking Sistemi) teknolojisi akıllıca sisteminizin yükünü teşhis eder ve daha fazla performans gerektiren işlemler için sisteminizin performansını yükseltir. Diğer teknolojilerden farklı olarak AI NOS sonsuz hız ihtiyaçlarınıza çok daha hızlı olarak cevap verir.

ASUS O.C. Profile
ASUS O.C. Profile çoklu BIOS ayarlarını sorunsuz bir şekilde yüklemeye ve saklamaya izin verir. BIOS ayarları kullanıcılara onların favori overclocking ayarlarını dağıtma ve paylaşma özgürlüğü veren ayrı bir dosyada yada CMOS' ta saklanmış olabilir.
C.P.R.(CPU Parameter Recall)
Sistem overclocking yüzünden hata verirse, CMOS verilerini silmeniz için kasanızı açmanıza gerek yok. Sadece sisteminizi açın, BIOS size bir önceki ayarlarınız gösterecek ve ayarlarınızı tekrar düzeltebileceksiniz.


ASUS Belirli Özellikler

Array Mic
Hediye Superbeam Array Mikrofon sadece reception cone dan gelen sesleri alır, diğer yönlerden gelen sesleri yoksayar.

Noise Filter
* Kayıt esnasında arka plandaki sesi önler.
Bu özellik bilgisayar fanı, klima gibi tekrarlayan ve durağan sesleri saptar.

ASUS EZ Flash 2
EZ Flash 2 kullanışlı bir BIOS update özelliğidir. OS' ye girmeden önce bir USB flash diskten BIOS update edilir. BIOS güncellemesi bir floppy diske gerek duymaksızın sadece tek bir tıkla gerçekleştirilebilir.

MyLogo3
İstenilen bir fotoğraf, ASUS MyLogo 3 ile daha canlı ve renkli bir boot logosuna dönüştürülebilir.

Music Alarm
ASUS Music Alarm sistem kapalı iken devreye girerek alarm saati görevi görür.

Stack Cool2
Stack Cool 2 teknolojisi ASUS tarafından geliştirilen, fan kullanılmadan, sıfır ses düzeyi ile gerçekleştirilen soğutma sistemidir. Bu sistemle, komponentlerin çalışması sırasında ortaya çıkan ısı, özel olarak tasarlanmış PCB üzerinden diğer tarafa iletilir ve etkin ısı dağılımı sağlanmış olur.


Arabirim Özellikleri

SATA on the Go
Serial ATA (SATA) 3Gb/s özellikli yeni nesil hard disk sürücü destekli anakart, genişletilmiş ölçekleme ve iki katı bant genişliği ile daha fazla veri aktarımı ve depolaması sağlar. Arka panelde yerleştirilmiş harici SATA portu akıllı kurulum ve hot-plug fonksiyonları sağlar. Bu aygıt üzerinde fotoğraf, videolar gibi içerikler kolayca yedeklenebilir.

Dual RAID
Güney köprüsü; RAID 0, 1, 5, 0+1, ve JBOD yüksek performans RAID fonksiyonlu 6 Seri ATA port içerir. Silicon Image 3132 controller, RAID 0, 1, ve JBOD fonksiyonları için iki harici Seri ATA konnektör sağlar. Bu anakart sabit disk performansını artırmak için ideal bir çözümdür.

Dual Gigabit LAN
Bütünleşik dual Gigabit LAN tasarımı, sisteme, iki ayrı network arasındaki trafiği düzenleyen bir geçit konumu sağlar. Bu özellik herhangi bir gecikme ve düzeltme olmadan WAN 'dan LAN'a hızlı transfer sağlar.

IEEE 1394a arabirimi
IEEE 1394a arabirimi dijital televizyon, dijital video camcorder gibi ses/video aygıtları için yüksek hız dijital arabirimi sağlar.

High Definition Audio
PC' de yüksek ses sistemi keyfi! Onboard 8-kanal HD ses (Yüksek netlik ses, Önceki kod adı Azalia) CODEC 192KHz/24-bit yüksek kalite ses çıkışı, jack-sensing özelliği, retasting fonksiyonu, farklı hedeflere eş zamanlı olarak farklı ses akışları gönderen multi-streaming teknoloji sağlar. Çoklu kanal network oyunları oynarken aynı zamanda kulaklıkla da konuşulabilinir.

RoHS
GreenASUS
Bu anakart ve ambalajlaması Hazardous Substances (RoHS) kullanımında avrupa birliği standartlarına (European Union's Restriction) uyar. Bu anakartın ambalajlaması Avrupa Birliği standartlarına uygun olarak yapılmıştır.


Kartın ve Sistemimizin Resimleri

Kutu

< Resime gitmek için tıklayın >

Akseuar Kutusu ve İçeriği

< Resime gitmek için tıklayın >

Ses Kartı ve Anakart

< Resime gitmek için tıklayın >

Supreme FX Ses Kartı ve Superbeam Mikrofon

< Resime gitmek için tıklayın >

Anakarttan Resimler

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

Pasif Soğutucular Kartta Bolca Mevcut

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

Açma-Kapama, Reset , CMOS Sıfırlama Tuşları

< Resime gitmek için tıklayın >

Arka Panel ve LCD Poster

< Resime gitmek için tıklayın >

LCD Çalışırken

< Resime gitmek için tıklayın >

Sistemimiz ve Eski Anakartımız İntel D975XBX

< Resime gitmek için tıklayın >

Yeni Gelir ve Eski Gider

< Resime gitmek için tıklayın >

Ramlerimiz Takılıyken

< Resime gitmek için tıklayın >

Sona Yaklaştık

< Resime gitmek için tıklayın >

Mutlu Son

< Resime gitmek için tıklayın >


kartı taktık ve sistemizi toparladık ama yetrince test yapma imkanımız olmadı iş vs. sebeblerden ötürü ama hafta sonu overlcock testleriniz buraya koymuş oluruz
kartın fiyatı pahalı olmasının sebebi kutusundan çıkan yazılımlar ve görünüşü olduğunu şu an kabul edebiliriz ama kartın o parayı hak edip etmeyeciğini testler yaptıkça belli olcak erkenden karar vermeyelim

buarada sistemin özellikerlini yazmayı unuttuk
intel core2extreme x6800es / 4x1 gb kingston hyperx 1200mhz / 4x74gb wd raptor (raid0+1) / asus 8800gtx / samsung dvd rw / tagan easycon xl 700w / xclio a380 kasa / thermaltake big typhoon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s1Lv3r -- 24 Mart 2007; 21:05:04 >


F Fragland
14 yıl (177 mesaj)
Sistem güzelmiş.Testleri bekliyoruz
H HİPER
14 yıl (1657 mesaj)
HACII SİSTEMİN MANYAK ÖTESİİ OO PC BENDE OLACAK 50 YIL YETER BANA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HİPER -- 15 Mart 2007; 17:12:45 >


M MALİ MÜŞAVİR
14 yıl (2979 mesaj)
Testleri bekliyoruz dostum
U uGürkan.
14 yıl (1691 mesaj)
hayırlı olsun dostum. hakikaten güzel sistem. resimleri çekerken nazar boncugu falan koysaydın keske
B BeyazBüyü
14 yıl (13757 mesaj)
Elinize sağlık çok güzel bir inceleme olmuş, test sonuçları ile daha da iyi olacaktır, anakartınız hayırlı olsun bulabilirsem almayı düşündüğüm bir model striker.


Unutmadan "Kullanıcı İncelemelerine" dahil ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 15 Mart 2007; 18:21:13 >


S s1Lv3r Konu Sahibi
14 yıl (3487 mesaj)
işte ilk overclock denememiz bizim rekoru kimse kırmaz herhalde cpuz sağolsun

< Resime gitmek için tıklayın >


yorum yazan herkese çok teşekkürler testler bolca olcak ve haftasonu hazırdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s1Lv3r -- 15 Mart 2007; 18:28:35 >


R ReaLityWoRLD
14 yıl (1601 mesaj)
nazar değmesin
J japonozan
14 yıl (2461 mesaj)
offfff bu ne arkadaşım yawww!! sistem mükemmel testleri görmek isterizzz
S s1Lv3r Konu Sahibi
14 yıl (3487 mesaj)
quote:

Orjinalden alıntı: [ReaLityWorLd]

nazar değmesin
quote:

Orjinalden alıntı: japonozan11

offfff bu ne arkadaşım yawww!! sistem mükemmel testleri görmek isterizzz


sağolsun arkadaşlar yarın bir nazar boncuğu asacam kasaya
R realosman
14 yıl (85 mesaj)
herşey çok kral tek eskiğin kasa kral bi kasa alman lazım gerisi zaten su anda oalabilecek en kral varyasyonlar kıskanmamak elle değil o/c'leri yapda bi görelim :d
J Jedi-Knight
14 yıl (3003 mesaj)
Anakart gemiye benziyo suya koyun batmaz
S s1Lv3r Konu Sahibi
14 yıl (3487 mesaj)
bence kesin batar üstünde 2kg bakır var
G GoldPunch
14 yıl (28598 mesaj)
o pasif soğutucuyla cpu nun fanını takmaya gerek kalmaz.Yani tt big typhoon unu takma boşver senO bütün parçalarını soğutur zaten

Arkadaşım çok güzel bi inceleme olmuş.Ayrıyetten bütün arkadaşlar adına sana teşekkür ediyorum.
N notropil
14 yıl (1466 mesaj)
Hayırlı olsun dostum iyi bir sistem toplamışın raptor ve cpu yu nerden aldığını sormamda sakınca yoktur umarım ben ist buldayım saygılar.
S sokullu
14 yıl (975 mesaj)
KARDES SENIN BABAN NE IS YAPIYOR YAHU SENIN SISTEM BIR HACIMURAT PARASI VALLA HARBI SOYLE BUTCEN NE KADAR WALLA COK MERAK ETTIM KANKA NE IS YAPIYORSAN BIZDE YARARLANALIM
S s1Lv3r Konu Sahibi
14 yıl (3487 mesaj)
@AltınYumruk

bizde teşekkür ederiz güzel yorumlarınız daha bitmedi ayrıca testlerimizide ekliyecez

@notropil

pm attım
N notropil
14 yıl (1466 mesaj)
@s1Lv3r

pm attım sağol.
A apostylee
14 yıl (1299 mesaj)
@sokullu bu bilgisayar Sözenler Bilgisayar ve Emre Sözen sayesinde toplandı
M mustafa_550
14 yıl (741 mesaj)
öle sisteme can kurban tam hayalim ama hayal tabi gerçek olamaz rüyamda görünce kalp ritimim değişiyo yaw gözlerim yaşardı off off bizde burda p4 2.4 ile sürünelim bi de üstüne fx5200 var tadından yenmiyor tam rezalet inşallah yaza bu kadar olmadasa iyi bi bilgisayar toplarım inşallah arkadaşlar dua edin :)