Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
0
Cevap
304
Tıklama
0
Öne Çıkarma
| Astrotec GX50 İncelemesi |

O oguzhan Konu Sahibi
6 yıl (2741 mesaj)
Merhabalar,

TTPOD T2 incelemesinin ardından GX50 incelemesi ile karşınızdayım. Sesi yazılı olarak anlatmak her ne kadar zor olsa da umarım aklınızda GX50 modeli hakkında bir şeyler canlanır.

Fazla uzatmadan her zaman olduğu gibi kutu içeriği ile başlayalım;

< Resime gitmek için tıklayın >

Kutu İçeriği:

*GX50 kulaklık

*Değiştirilebilir kablo

*Foam uç ve farklı boyutlarda slikon uçlar

*Suni deri kılıf ve bez

Kutu içeriğinde ne eksik nede fazla var. Hemen hemen tüm IEM ‘ler benzer kutu içeriğine sahip.

Kılıf oldukça kaliteli. Suni deri elinize aldığınızda premium his vermekte. Kılıfın koruyuculuğu tartışılır. Plastik kılıflar kulaklıkları daha iyi korumakta.

< Resime gitmek için tıklayın >

Benzer fiyat seviyesinde satılan diğer IEM ‘lerden farklı olarak bez çıkmakta. Bez çok kaliteli olmasa da üzerinde markanın yazması hava katmış.

< Resime gitmek için tıklayın >

Kutu içeriğinin ardından kulaklığın kasası ve kablo ile devam edelim.

< Resime gitmek için tıklayın >

Kasası sert plastikten üretilmiş. Dış yüzeye elmas görünümü verilmiş. Şahsen kulaklığın görünümü benim çok hoşuma gitti. Plastik sağlamlığı TTPod T2 modelinden ve VSD serisinden daha üstün olduğunu söyleyebilirim.

< Resime gitmek için tıklayın >

Bağlantı konnektörü pek sıkıntı yaşatacak gibi durmuyor. 360 derece dönebilmekte, kulaklığı rahat takmanızı sağlamakta.

< Resime gitmek için tıklayın >

Kulaklıkta metal filitre kullanılmış.

< Resime gitmek için tıklayın >

Ürünün kasasıyla aynı renkte olan kablo hafif sert yapıda. Kalınlığı yeterli seviyede. TTPod T2 modelinin kablosu daha yumuşak ve küçük farkla daha ince.

< Resime gitmek için tıklayın >

Y ayrımında kulaklığın modelinin yazılması hoş olmuş.

< Resime gitmek için tıklayın >

Jack kısmı T2 ve VSD serisinden 1 tık üstün olduğunu söyleyebilirim. Jack ile kablonun bağlantı noktası daha sıkı ve daha güven verici.

Konfor:

Foam uçlar ile gayet iyi konfor sunmakta. Gözlük kullananlar için bence klipsli IEM ‘ler daha uygun. Şekil alabilen yapıda kabloya sahip IEM’ ler kalın saplı gözlükler ile sıkıntı yaşatabiliyor.

Sizleri sıkmadan merak edilen ses konusuna geçelim;

Bass: Kulaklığın bass sunumu midbass frekanslarına toplanmış durumda. Derin bass isteyenlere pek uygun değil. Önde olan midbasslar sahne etkisini öldürmekte. Özellikle bass ağırlıklı DAP cihazlarında basslar, midlere yapışmakta. Midbasslar yüksek ritimli müziklerde biraz yavaş kalmakta. Müzik kaydının kalitesine göre bass ağırlıklı DAP’larda hafif uğuldama yapmakta. Shure SE215 bass sunumunu andırmakta ama miktar olarak daha fazla bass vermekte. Ritimli müzik dinleyenlere ve derin bass isteyen kişiler için pek uygun bass sunumu yok.

Mid: Ürünün en başarılı olduğu nokta. Midler önde konumlandırılmış. Sanatçı oldukça yakın. Enstrümanlar ve sanatçı sesi dolgun dolgun gelmekte. Dolgun, hacimli mid sunumu isteyenler için uygun. Hafif soğuk yapıdalar. Sıcak sunumlu kulaklıklara alışanlar midleri hafif perdeli hissedebilir. Mid frekansların ayrımı fiyatına göre fena sayılmaz. Yüksek seste müzik dinleyenleri dolgun ve önde olan midler bir süre sonra sıkabilir.

Enstrüman Ayrımı: Sanatçı sesinin biraz arkasına konumlandırılan enstrümanlar dolgun ve ayrımları fena sayılmaz. Fena sayılmaz yazmamın sebebi midbassların, orta frekanslara yapışarak enstrüman ayrımını etkilemesi.

Tiz: Tizler oldukça geri planda ve hissedilmiyorlar. Tiz isteyen kişilerin uzak durması gereken bir kulaklık. Uzun süre müzik dinleyen, sibilanceden bıkmış kişiler için bulunmaz nimet :) Tiz sunumu bass sunumunda olduğu gibi SE215 modelini oldukça andırıyor. Açık karakterli DAP cihazları ile gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Tizler her ne kadar az ve arkada olsa da ayrıklar. Mid ve basslara yapışma hissetmedim.

Sahne: Üstte belirttiğim gibi midbassların önde olması sahne etkisini öldürüyor. Derinlemesine sahne anlamında pek iddialı bir model değil. Yatay sahne üzerine yoğunlaşılmış.

Genel Yorum: Dolgun ve önde mid sunumu, sibilance yapmayan tiz sunumu isteyen kişiler için oldukça uygun bir ürün. Gümbür gümbür bass isteyen, ritimli müzik dinleyen kişiler için pek uygun değil. Malzeme kalitesi ve görünümü oldukça iddialı.

Okuduğunuz için teşekkür ederim…DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.