Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Astra H Kolorifer Isıtmama Sorunu ve Çözümü

Y yalıçapkını35 Konu Sahibi
8 ay (331 mesaj)
2011 1.3 cdti aracımın içi bu soğuk günlerde buz gibi olmuştu. Hiçbir şekilde sıcak hava gelmiyordu kaloriferden. Sorun, sıcak - soğuk havayı yönlendiren klapenin (kapakçık) plastik oluşu ve yönlendirme motoruna bağlantılı olan kısmının kırılmasından kaynaklanıyor. Servise gidilirse komple kalorifer ünitesini 5 bin TL gibi astronomik bir rakama hem de tüm ön konsolu sökerek değiştiriyor. Elbette küçük bir plastik için bu fiyatı vermek çok saçma. Opel bu konuda sınıfta kaldı maalesef. Ben araştırmalarım sonucu İzmir'de 6. sanayide Fikret Usta (Çetin Oto) ile bu meseleden kurtuldum. Fikret usta ön konsolu sökmeden kırılan parçanın motor bağlantısına metalden bir klips yapıyor ve sorun çözülüyor. Hem de 500 TL gibi bir rakama bunu halletti. Kendisine buradan tekrar teşekkür ediyorum. Opel'e kalsa 5 bin TL verecektim hem de arabamın orijinalliği bozulacaktı tüm ön konsol komple sökülecekti.

Bu sorunu yaşayan ya da ileride yaşayabilecek olanlara umarım faydalı olur. Ustanın adres ve telefonunu kendisinden izin alarak paylaşıyorum.

Fikret ÇETİN
0-555-3016913
Çetin Oto
6. Sanayi Sitesi Buca / İZMİR
W websosyal
2 ay (1408 mesaj)
Sadece 1 metal klips + işçilik 500 TL alıyor öyle mi?

Servis daha ucuzmuş, en azından komple ünite değişiyor. 1 metal klips 500 TL nedir yahu...

50 TL lik iş için çok çok fazla...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.