Bu konudaki kullanıcılar: 4 misafir, 4 mobil kullanıcı
13
Cevap
0
Tıklama
2
Öne Çıkarma
Aşı ve ilaç firmalarının çok zengin olması sizi hiç mi şüpheye düşürmüyor?

C CSB yazmayan adam Konu Sahibi
2 ay (4565 mesaj)
Bu adamların paraya bile ihtiyacı yoktur ki. İnsanın artık paraya bile ihtiyacı olmayınca, insanları kontrol etme güdüsü geliyor, kendini gerçekleştirme isteği yani. Bana gücü ele geçirince, parayı bulunca değişmeyen bir tane lider gösterir misiniz? Yoktur. Bu adamlar da çok fazla güçlü. Hani ihtiyaçlar hiyerarşisi vardır Maslowun. Yani kısaca, bu adamlar ne isterse yapabilir, isterse seni kısır da yapabilir güya dünya çok kalabalık diye. Sonuçta dünyanın çoğuna yapacaklar bu aşıyı. Medya zaten ellerinde. Karşı çıkan olursa bilim düşmanı diye salla, hatta git kafasına sıktır intihar süsü verdir. O yüzden Bill Gates şöyle böyle konuşuyor meydanlarda. Zaten bu adamlar zamanında kenevire zararlı deyip yasaklattırmadılar mı? Veya sigara yararlı biliniyordu ilk çıktığında? Demek ki parayı veren düdüğü çalabiliyor. Çalamazsa Keneddy gibi kafasına sıktırabiliyor.


Şüphe etmekten korkmayın arkadaşlar. Makul şüpheler mantıklıdır. Ben olaya pragmatist ve gerektiğinde şüpheci bakarım. Bence benim ölme ihtimalim çok çok düşük olduğu için, ben aşının faydalı mı değil mi olduğunu dahi düşünmedim.

Transistörler var mıdır mesela? Gözün görebildiğinden küçükler çünkü. Vardır çünkü laptop nasıl çalışabilir başka türlü? Fakat covid var mıdır deseniz bilmiyorum derim. Çünkü işime gelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CSB yazmayan adam -- 2 Mart 2021; 10:5:49 >


N nucro
2 ay (1855 mesaj)
-Çoğu insan beynini kullanmaz. Çevresi ne yapıyorsa onu yapar. Bu yüzden medya ve TV önemli. Bu yüzden insanlar kolay yönetiliyor.

Yarın öbür gün şunları bütün haberlerde duysa "nasıl bir oyunun içindeymişiz" derler. Ama şimdi okuyunca araştırmaz ve umursamaz çünkü çevresi de böyle

  • Bill Gates'i babası nüfus planlama derneği olan Plant Parenthood'da 4 yıl başkanlık yapmıştır
  • Gates'in yıllardır videolarında dikkat çektiği konu nüfus artışını kontrol etmektir. Aşı'larla nüfus planlaması yapılabileceğini yıllardır söylüyor
  • Gates'den başka daha bir çok elitin derdi dünya kaynaklarını, kendileri ve kendi kuşakları için tahsis etmektir. Bir çoğu TV ekranlarında açıkça nüfusun düşürülmesi gerektiğini açıkça söylemiştir. ( viodeolarını alt yazı ile buraya ekliyim de millet kimin ne dediğini gözleri ile görsün )
V vonderplanitz
2 ay (6796 mesaj)
birgün bir eczaneden marka diş fırçası alacaktım, fiyatlarının cok ucuz olması dikkatimi cekti ve eczane sahibine "bunlar ne kadar ucuz" dedim "biz ilaçlardan öyle kazanıyoruz ki onların fiyatlarıyla uğraşmıyoruz" gibi birşey dedi!

@nucro medya ve TV de haberler 13 yaş insanın anlayabileceği içerik ve formatta hazırlanıyor. ayrıca bir motif daha dikkat cekici, ilk orta lise ve üni 'de nasıl aynı konular yıllarca tekrar eder, haberlerde de her kanalda aynı şey sürekli tekrar eder. bir şey daha. 50 kanal var. 50'li haber kanalı. belli bi saatte açıyorsun, örneğin c.başkanı yerli fırkateyni suya indiriyor diyelim tamam, 50 kanal fırkateyn gösteriyor. haha :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @nucro

C captain_turkiye
2 ay (3902 mesaj)
Sorgulamakta sorun yok zaten. Mevkisini, durumları kendi çıkarına kullananlar elbette var. Ama sırf bunlar var diye herkesin böyle olduğunu, herkesin yalan söylediğini falan söyleyince iş saçmalaşıyor. Bir de konuda örneği görüldüğü gibi kendisi gibi düşünmeyen herkesi "cahil, beynini kullanmayan, araştırmayan, düşünmeyen" olarak gören uç kişiler bu tarz konuları tamamen tartışılmaz kılıp, işleri sulandırıyorlar.

Herhangi bir düşüncenin, topluluğun, inancın uç kesimleri hem o grubu çok yanlış tanıtır hem de başkalarını kendilerinden iyice uzaklaştırır.

Mesela sigara ilk çıktığında kimse bir şey bilmiyordu, bu tarz konular gerekli araştırma yapılmamış/yapılamamış. O yüzden kolay ve çabuk anlaşılan etkileri öne çıkmış, içenler iyi hissediyor falan. Bu ortamdan faydalanıp sigara işinden çok para kazanan çıkması garip değil. Sigaranın zararları anlaşılmaya başladığında da iş işten geçmişti.

Şimdi buradan çeşitli teoriler üretilebilir. Mesela tütünü ilk keşfeden insanlar aralarında örgütlenip bunu dünyaya yaymış, sonra bunu aynı örgüt sigaraya dönüştürüp para kazanmış. Yani bu birkaç ailenin yüzyıllar boyu süren ve ancak son zamanlarda sonuç alabildiği bir plan denebilir.

O yüzden hayal aleminde dolaşmadan, önyargı olmadan, sabit fikirli olmadan tartışılsa sorun kalmaz.
N nuksws_99
3 hafta (813 mesaj)
sadece ilaç firmaları mı zengin?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

N nucro
3 hafta (1855 mesaj)
Güzel bir soru, bu soruya şöyle cevap verelim:

  • ABD'de en çok para harcayan lobi hangisi ?
  • Başka hangi sektör, ürünlerinin insanlara vereceği zarara karşı kanun geçirme gücüne sahiptir ( aşı sektörü )
  • Hangi sektörü regüle etmek için kurulan kuruluşun başındakileri o sektörde daha sonra çalışmalarına izin verilir ( ABD CDC )


< Resime gitmek için tıklayın >
Bu mesajda bahsedilenler: @nuksws_99

_ _turbo_
3 hafta (2575 mesaj)
Dünya nüfusunun asiri cok oldugu ve azaltilmasi gerektigi , kaynaklarin bitecegi algisi tamamen sacmaliktan ibarettir. Nufus artisina detayli bir inceleme yapmis önemli ve saygin bir arastirma yazisi okudum. Buna göre nufus artisi daha cok zengin fakir arasindaki ucurumdan kaynaklaniyor. Bugun nufusun en cok artis gösterdigi yerlerin ayni zamanda fakir bölgeler oldugu görülüyor. Zamanla bu ülkelerde diger ülkelerle benzer bir hayat konforuna ulastiginda nufusu bu ülkelerdede dusecek yazmislar. Avrupada babyboom neslini bir hatirlayin, bu nesil sonrasi yasanan dunya savaslari ve ardindan gelen baris sonrasi insanlarin yasam konforunun artmasiyla birlikte Avrupada nufus gerilemeye baslamistir. Ayni kader dunyadaki tum bölgelerde yasanacaktir. Arastirma yazisina göre Dunya nufusu en cok 14 Milyara cikip sonra dusmeye baslayacak ve hep gerileyecek.

Dunyadaki kaynaklara gelince, o kaynaklari sömürenler tüketim toplumunu yaratan endustridir. Insan psikolojisinin cözümlenmesiyle, endustri insanlari bagimli tuketici haline getirmistir. Bugun ise ayni firmalar cevreyi koruma adina sattigi bir telefonun sarj adaptörünü beraberinde vermemeyi cevrecilik diyerek yine karina kar katmaktadir. Bunlarin hicbirinin cevrecilikle alakasi yoktur, daha fazla kar amaci cevrecilik maskesi altina gizlenmistir. Ne yazikki cagimizda üretilen sloganlarin hicbiri samimi degildir. Kadini korumak cinsiyet esitligi altinda esitsizlik, aile yapisinin bozulmasi yattigi gibi, cevrecilik ve iklim koruma sloganlarinin altinda yatanlarda dunyada yapilmak istenen endustri devrimi, elektrikli arabalara gecise dayatma veya yeni vergiler üretme cabasi vardirki bunlarin hicbiri cevreyi korumaz bilakis bazilarinin cuzdanlarini doldurur. Bu carpiklik daha ne kadar surer bilinmez ama doganin yapisina aykiri olmasi dolayisiyla ve akintinin tersine yuzen bu sistemi ayakta tutmak icin muthis bir caba harcanmasi gerektigini dikkate alirsak er yada gec yikilmaya mahkum oldugu görülmektedir.
R Return to Monke
5 gün (11747 mesaj)
Ne bill gatesmiş be adam yıllar önce yazılım üretiyordu tekelci diye laf ediyorduk. Şimdi adı virüsçüye çıkmış. 1-2 tane ted talk yaptı diye adama denilmeyen bırakılmadı halbuki adam dünyanın ne kadar aciz durumda olduğunu söylemeye çalışıyordu.
Doğru söyleyeni 9 kövden kovarlar diye söz var bu da o galiba. İnsanlar neye inanacaklarını bilmiyorlar herkes kendi kafasında bir tane fikir oluşturmuş onu destekleyecek argümanlar aramakla meşgül gerçeği göstermek istediğinde ise beyin yıkaması oluyor. Gerçek bir ilüzyondan ibaret zaten,herkes kendi gerçeğini yaşıyor. Bunca aydan sonra da koronavirüs yok demek ciddi olarak "tebrik edilecek" bir düşünce yapısı. Kendisini aydın zanneden internet tayfasının doomerlarından farkınız yok. Bir kesim kızlar yüzüme bakmıyor deyip hüngür hüngür ağlar,siz de "benim dediklerim doğru ALIN FACTS AND LOGIC" diyerek ağlıyorsunuz. Böyle aptalca fikirleri ortaya yayarak insanların aşı olmasına engel olduğunuzdan dolayı ciddi riskte olan bir kaç kişinin ölümüne sebep olacaksınız. Hayat sizin için büyük bir şakadan ibaret olmalı ki şu düşünce yapınızı 1 yıldır değiştirmek istemiyorsunuz.
V vonderplanitz
5 gün (6796 mesaj)
Bill Gates yazılım üretmiyordu ki? Windows'u DEC 'in VMS (Unix) sistemini geliştiren ekip tasarladı ve geliştirdi. Gates'in kendisi iki satır kod yazamaz. gates ms'te CEO adı altnda basın ve halkla ilişkiler görevi yapan sıradan biri. Daha temel wikipedia bilgin yok, başka insanlara "aptalca fikirlere sahip" diyebiliyorsun...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


C captain_turkiye
5 gün (3902 mesaj)
Bill gates aslında ismini veremeyeceğim bir uzaylı ırkından. Microsoft da aslında o ırkın teknolojisi. 1000lerce yıldır bu plan üstünde çalışılıyor. Bu bilgiye herkes ulaşamaz, çok gizli bilgidir. Aksi bir şey söyleyene kesinlikle inanmayın.

Bunlar temel wikipedia bilgisidir, orada yazmıyor olmasına bakmayın siz.

@Return to Monke

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captain_turkiye -- 12 Nisan 2021; 0:50:49 >


Bu mesajda bahsedilenler: @Return to Monke

F fincankahve
5 gün (794 mesaj)
Bill Gates "Ben artık tanrıyı oynuyorum" diyor; dikkat edin.
D dndd
4 gün (602 mesaj)
Çok yanlış çok, doğrusu bill gates rochefellerin gayrı meşru oğlu ayrıca roschild in de yeğeni, biliyorsunuz bunlar dünyayı yöneten beş aileden ikisi satanist olduklarını söylememe gerek yok sanırım, bunlar altın topluyorlar, nedense artık neyse konumuzdan sapmayalım, teknolojisi de şeytandan geliyor, bunların ana amacı dünyanın düz olduğunu gizlemek, peki niye çünkü burası çokomelli çünkü düz olduğu anlaşılırsa satanizm çöker evet bu beş aile yıkılır, şimdi tabi bir de nüfus problemi var, azaltılmalı diyor bill, en kolay yolu ne, çip takmak e nasıl takılır çip tabiki aşıyla, şimdi diyelim sen aşı oldun artık çiplisin, artık kontrol sende değil bill de ne isterse onu yaptıracak sana, düşün 8 milyara çip taktı bill oohh ne fantaziler ne fantaziler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dndd -- 12 Nisan 2021; 17:53:30 >


A alierennet
4 gün (139 mesaj)
Ben sağlık sektöründe çalışıyorum. İlaç ve sağlık endüstrisi hakkında yazmaya kalksam yüzlerce sayfa tutar.

Sistem öyle iğrenç bir haldedir ki, öğrenirseniz gördüğünüz her doktora, ilaç firmasına vatan haini veya insanlığın azılı düşmanı muamelesi yaparsınız.

Bu kirli piramidin tepesinde Dünya sağlık Örgütü vardır. Bu örgütün destekçileri, finansörleri ve insan kaynaklarını sağlayan şirketler;

Johnson&johnson

Pfizer

Novartis

Sinppharm Group

Hoffman La Roche

Sanofi

glaxoSmithKlain

Bayer

gibi ilaç devleridir.

Bu şirketlerin yıllık kazançları ortalama 1 trilyon dolara yakındır.

Bu şirketler kendi şirket politikalarını dikte edebilmek için bir tür organizatör olan ve Dünya Sağlık Bakanlığı görevi gören Dünya Sağlık Örgütünü kullanırlar. Bu örgüt çeşitli direktifler, kurallar gibi çeşitli kararları devletlere iletir ve yapmaları gerekenleri söyler. Devletler kendi egemenlik alanında ki kamu ve özel sağlık kuruluşları ile yerel ilaç firmalarına, sağlık çalışanlarına, eczanelere bu örgütün kural, direktif ve diğerlerini yerelleştirerek sunarlar.

Bu piramidi oluşturan hiçbir unsur sisteme aykırı hareket edemez. Sistem hasta sayısının devamlılığı esasına dayanır. Hasta sayısında ki azalma, şirket karlarının azalması anlamına gelir. Sistem tarafından iyileştirilen hastaya verilen ilaçlar bir başka hastalığın tetikleyicisi olmak zorundadır. Sistemin dayanakları ve/veya sistemle işbirliği içinde olan diğer sektör/sistemler ise gıda, medya, tarım sektörleri ile uluslararası saygın üniversitelerdir. Gıda sektörüyle sağlık sektörü kopmaz ve derin bir bağla birbirine bağlıdır.

Tabi ki sağlık sektörünü tamamen şeytanlaştırmakta doğru olmaz. Ancak genel yapısı sağlık sömürüsüne dayanır.

Her sektörün/sektörlerin bağlı olduğu uluslararası örgütlerin birleşiminden oluşan yapının adı ise Birleşmiş Milletlerdir. (Komplo teorisyenlerinin taktığı isimle Global Dünya Hükümeti)


Bu mesaja 1 cevap geldi.

V vonderplanitz
3 gün (6796 mesaj)
Benim 2 önceki firmada bölge müdürümüz büyük bir hastaneler zincirinin Güney Marmaradaki en büyük hastanesinde genel müdürlük pozisyonu için görüşmeye gitti. O görüşmede "yıllık 1200 ameliyat hedefimiz var, bunu tutturamazsak ayakta kalamayız" tarzı birşey demişler; onu bana anlattı.

2020'de yüzmilyonlarca insanın işi görülmemiş yasaklarla, bir gecede cıkan kanunlar zoruyla, işleri ellerinden alındı üstüne bir de evlerine hapsedilip tepki göstermeleri dahi yasaklandı ve tüm bu esnada sağlık sektörü karlarını katladı. Liste uzun...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @alierennet
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.