Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
3
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
ARM’nin yeni görüntü işlemcileri aksiyon kameraları ve dronelar için gelişmiş HDR özellikleri sunuyor

K
Kefelon
2 ay (3798 mesaj)

CES 2019’un başlamasına az bir süre kalmışken ARM tarafından yeni görüntü sinyali işlemcileri tanıtıldı. Mali-C52 ve Mali-C32 olarak isimlendirilen bu işlemciler, aksiyon kameraları, dronelar, akıllı ev cihazları ve robot teknolojileri için yüksek kalitede HDR video kaydetme desteği sunacak.

Saniyede 600 megapiksel işlem gücü


Yeni görüntü işlemciler saniyede 600 megapiksel işlem gerçekleştirme gücüne sahipler. Bu da 4K çözünürlükte 60 FPS videolar için yeterli oluyor. Hem Mali-C52 hem de Mali-C32 16 MP çözünürlüğe varan kameralara destek verebiliyorlar. Çekilen görüntü üzerindeki her piksele 25 farklı işlem uygulanacak. Bunlardan en önemlileri; HDR işleme, gürültü azaltma ve renk yönetimi olacak. Gürültü azaltma işlemi Mali-C52 isimli üst modelde çok daha iyi bir şekilde yapılıyor. Bu sayede daha kaliteli görüntülerin ortaya çıkması amaçlanmış. Mali-C32’nin hobi amaçlı dronelar gibi daha düşük güçteki cihazlara odaklanarak geliştirildiği belirtildi.Ayrıca Bkz.PlatformaVR Las Vegas’da mekân tabanlı sanal gerçeklik merkezi açtı

ARM, yeni görüntü işlemcilerinin güvenlik kameralarını da odakladığını söylüyor. Kısacası geleceğin akıllı cihazları dahil bir çok alet için geliştirilmiş. Son olarak teknolojinin kapalı ve açık durumdaki farkını göstermek amacıyla birkaç fotoğraf paylaşıldı.

E
erdem552
2 ay (305 mesaj)
2. örnekte soldaki resim kasıtlı karartılmış gibi duruyor.
Gökyüzü gayet açık. O zaman güneş var. Ayrıca kameraya direk ışık vurmuyor. Aydınlık ortamda direk güneş almazken neden karanlık çıksın resim?


Bu mesaja 2 cevap geldi.

D
daytone1
2 ay (339 mesaj)
Alavere,Dalevere had safhada bir zamanda yaşıyoruz..Çokta şaşırmıyoruz.
Bu mesajda bahsedilenler: @erdem552

G
Greylights
2 ay (890 mesaj)
muhtemelen çok iyi olmayan bir kamera ile raw fotoğraf çekilmiş, pozlama iso felan yok.
Bu mesajda bahsedilenler: @erdem552