Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
0
Tıklama
4
Öne Çıkarma
Araştırmaya göre geçtiğimiz yıl rekor sayıda çevre aktivisti öldürüldü

G gokayu Konu Sahibi
6 gün (363 mesaj)

Global Witness’ın 13 Eylül 2021’de yayınladığı bir rapora göre, 2020 yılında dünya çapında 227 çevre aktivisti öldürüldü. Bu da haftada ortalama 4 kişiden fazla insanın öldürüldüğünü gösteriyor.Ayrıca, uzmanlar bu sayının “kesinlikle eksik” olduğunu belirtiyor ve aktivistlere yönelik saldırıların çoğunun bildirilmediğine dikkat çekiyor.2020'de Meksika'da öldürülen aktivistAraştırmaya göre saldırıların yarısından fazlası sadece üç ülkede gerçekleşti: Kolombiya, Meksika ve Filipinler. Raporda ayrıca, aktivistlerin çoğunun ormanları endüstriyel gelişmelerden korurken öldürüldüğü de belirtildi.En çok cinayet işlenen sektör, 23 vaka ile ağaç kesimi sektörü oldu. Belirli ekosistemleri korumaya çalışan aktivistlere yönelik ölümcül saldırıların çoğu yağmur ormanlarında meydana geldi.

“Dünya liderleri bu konuyu ciddiye almalı”Bu rapor, çevre aktivistlerinin üst üste iki yıldır rekor sayıda cinayete kurban gittiğini bizlere gösteriyor. Global Witness’tan Chris Madden da BBC’ye verdiği röportajda dünya liderlerinin çevre aktivistlerini koruma konusunda ciddi olmaları gerektiğini vurguladı.Ayrıca Bkz.İklim değişikliği her yıl milyonlarca insanı göçe zorluyorMadden ayrıca, “Bu veriler, artan iklim değişikliklerinin etkilerine karşı ormanları, çevreyi, nehirleri korumak için hayatlarını riske atan insanların var olduğunu gösteren bir hatırlatıcı” ifadelerini kullandı ve iklim değişiklikleri ile mücadele için gerekenlerin yapılması çağrısında bulundu.
Kaynak:https://futurism.com/the-byte/environmental-activists-murdered

 Haberi Portalda Gör


C CoreXXX
6 gün (4012 mesaj)
Bu açgözlülğk ile İnsanoğlu kendi kendini bitirecek. Artık şüphe kalmafı< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


L ladro
6 gün (200 mesaj)
Akılsızlığın ve ileri görüşsüzlüğün sonucudur.

İşi yaptırtan işvereni ve buna yol veren siyasetçileri sıkıştırmak yerine, iş sahasına girip işçileri rahatsız edersen veya iş sahalarında poster asmaya kalkarsan tabi kim vurduya gidersin.

Siyasi ilerleyiş ve kanıtlamalarla ise her zaman daha büyük ses getirilir ve kamuoyu daha fazla o yöne çekilir. Günümüzde ilgi çekmenin en akılcı yolu malesef oy için çalışan rakip siyasi popülistler, bunlar da işin içine katılmalı mutlaka

Daha akılcı hareket edilmesi lazım.Hala atıyorum "balina avlayan gemiye çıkarsam medyanın ilgisini çekerim, en olmadı vurulursam da bir amaç uğruna ölmüş olurum " gibi geri kalmış arabesk bir mantıkla hareket edenimiz çok.
Medya kimin köpeği ki sen ilgi çekerim sanıyorsun. Bir reklam verirler, olur biter, susarlar


Bu yöntemlerin aynısı terör örgütlerine uygulatılarak halk gözünde kötüleştirildi. Yetmedi bu teröristler bizim gibi ülkelerde meclise sokularak halk tarafından" e benim neyim eksik onlardan, ben ekmeğimin peşindeyim, devlet izin vermiş yapıyorum, sen git önce teröristle uğraş" zihniyeti oluşturuldu ki halkılar daNeyse, uzun lafın kısası, hedef işveren, siyaset ve bürokrasinin resmi makamları olmalı.

60'lar yöntemlerini artık kimse iplemez. Güvenliği sağlayanlat çeker vurur. 100 vakadan 2-3ünü zor çözersin, öldüğünle de kalırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ladro -- 15 Eylül 2021; 9:8:10 >G Galatas4ray
6 gün (4578 mesaj)
Brezilyada çok öldürüyorlar.Netflixte belgeseli var.Sürdürülebilirğin Sırrı.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


M MrDj
6 gün (322 mesaj)
Nefes almaması gereken yaratıklar , sırf tabiatı ve diğer canlıları korumak adına mücadele edenleri öldürüyor.

Dünyanın sonu gelecek kötü yaratıklar yüzünden , iyi insanlar daha fazla zarar görmez umarım.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.