Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
7
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Aracımın motor yüzdesi sonucu sizce nasıl?

A aeminakbyk Konu Sahibi
5 ay (3 mesaj)
.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeminakbyk -- 6 Şubat 2022; 7:36:16 >

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


H HemşireZED
5 ay (582 mesaj)
olması gereken kadar

şunuda söyliyim motor performansı motor sağlığını göstermez araç yağ yakıyodur dynoda daha güçlü çıkar %100 olur
T tenekekutu
5 ay (8320 mesaj)
motor yüzdesi sadece fikir verir motorun durumunu direk göstermez. Baskı balata kaçırıyordur, bakımı eksiktir, otomatik vites ise şanzıman yağı soğukken test yapılmıştır, bujiler eskidir vs vs.

Yani arabada bir eksik var bunu tespit et anlamında oluyor. %90 iyi bir değer ama direk bu motorum iyi diye düşünmeyin, motor ve onun ile alakalı birçok sistem iyi diye düşünün tabi örneğin %70 çıksa da yine bu motor kötü demek değil, bujileriniz bile kötü olsa bu değerlere yakın çıkabilir.
G goodorevil
5 ay (15402 mesaj)
Motor yüzdesi yanıltıcı bir değerdir. O kilometredeki bir arabada sorun olacağını sanmam ama illa motorun durumu hakkında kesin bilgi istiyorsanız motor kompresyon testi yaptırabilirsiniz. Motor hakkında en gerçek veriyi o verir. Onun haricinde motorun sesi normalse, çekişi normalse, ilk çalışması v.b normalse, yağ veya su eksiltmiyorsa o motor iyidir. Gönül rahatlığı ile binersiniz.

Ha yağ pompası su koyverir motor yatak sarar, devirdaim pompas su koyverir hararet yaptırır v.b bunlar arızi durumlar.
A aeminakbyk Konu Sahibi
5 ay (3 mesaj)
Cevaplarınız için teşekkür ederim.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


K korkusuzmo
4 ay (906 mesaj)
motor yüzdesine güvenmek yerine motor sağlığı daha önemli yağ kaçırma testi buji kayışlar kontrolü herşey etken olabilir . sağlıklı bi motorda motor dışı etkenlerden dyno testinin düşük çıkması muhtemel , hatta iki farklı dyno testinde iki farklı sonuç çıkmasıda muhtemel
R RoyWalsh
4 ay (1089 mesaj)
Bir akrabam 2017'de ikinci el Opel Astra HB 1.6 almıştı. Araç daha önce doğu illerimizde el değiştirmiş. Dyno testinde motor yüzde 96 yazıyordu. Tabi piyasa fiyatının altında bir rakama alınmıştı. Ben ekspertiz raporunu araç alındıktan sonra incelemiştim. Kaportayı gören alıcı zaten oradan koşarak uzaklaşır zira fiyat uygun olduğu için cazip gelmiş. Araç Antalya'da ekspertize girmiş. Daha sonra 10k km gitti gitmedi motor bozuldu ve rektifiye edildi.
H hardcrss
4 ay (11220 mesaj)
Bu eksperlerdeki motor yüzdesi kadar saçma bir parametre yok. insanlar sanıyorki motorun sağlamlığı %100 üzerinden değerlendiriliyor. yukarıda arkadaşın da dediği gibi baskı kaçırıyor olabilir, motorda kurum olabilir, içindeki yakıt kalitesiz olabilir vs.. bir sürü etmen var.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.