Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
190
Cevap
0
Tıklama
177
Öne Çıkarma
Araç Kredilerini Durdurun! 5 Kişi Aradı, Yalvardı Vermedim, Yarın da Fiyatı Arttırıyorum!

A
alperlp Konu Sahibi
geçen hafta (91 mesaj)
Üst Edit:
Söylemek istemiyorum ama bazı arkadaşlar diyor ya "bankalar kılı kırk yarıyor herkese vermiyor kredi" diye(!) ev kredisini sakatlamış bir tanıdık bugün 70000 tl kredi aldı pazarlıksız bastı bir araca! Bu böyle gitmez; böyle sınırsız para yaratamazsınız! Bunun sonucu her şeyin fiyatı 5-10 katına çıkar, tasarruf yapanın enayi diye dalga geçildiği bir ülkeye dönüşürüz. Kesin acil şu kredileri, deli gibi araçlara saldırıyor kredi alanlar, fiyatlarına bile bakmadan! 2-3 bin ucuz olan ilan yarım saat kalmıyor! Bu nasıl bir piyasa ya! Parası olanın tabiri caizse düdüklendiği bir ülke olur mu? Ev ve araç kredileri piyasada dolaşıma girdiğinde sonuçları olmayacak mı? Böyle bir ülke ayakta kalabilir mi? Bu kadar karşılıksız para nasıl geri dönecek? Dönmezse ne olacak? Ülkeyle derdi olan kötü niyetli insanlar, gruplar şu yaşanan kaosa bakıp ellerini ovuşturuyor! Sorumlu olanlar hiç mi düşünmüyor yarın ne olacak diye? Söylediklerim birer birer yaşanacak; böyle devam etmesi mümkün mü?


Bddk' ya şikayet etmek için bu linke tıklıyoruz.

Bu yazıyı gönderebilirsiniz;

"Covid-19 nedeniyle sıfır araç üretiminde durgunluk yaşanması 2. el araç fiyatlarının fahiş rakamlara ulaşmasına sebep oldu. Bazı araçların fiyatları haftalık 10-15 bin tl arttırılarak piyasa manipülasyonu yapılıyor. Son kredi düzenlemesi dolayısıyla 2. el araçların fiyatları %15 civarında zamlandı. Araç fiyatlarının daha da yükseleceğini düşünüp telaşla yüksek krediler çeken vatandaşlarımız bu fahiş fiyatta olan araçları alıyor, böylece fiyatlardaki döngü devam ediyor. Bu durumda birikimi olan, tasarruf yapan vatandaşın alışveriş yapması daha da zor hale geliyor. Geçici bir süre "2. El Otomobil Kredileri" durdurulursa en azından bu manipülasyon ve haksız kazancın önüne geçilmiş olur. Sıfır araç stokları yeterli düzeye gelmeden verilen 2. el taşıt kredileri, piyasanın geri dönülmez biçimde yükselmesine ve haksız kazanca yol açacaktır."


Ayrıca yine piyasasının 10-15 bin üzerinde ilan veren galericileri de şikayet edeceğiz bundan sonra. Alo 189 VİM hattı yardımcı olacaktır; sadece ilan no verin yeterli. 0 (552) 189 0 189 nolu whatzup hattını da kullanabilirsiniz.


Malum site için söylenecek bir şey yok kaldırdıkları ilanlar geri geldi parayı veren düdüğü çalıyor. Yazık ediliyor ülkeye, her şey gelişigüzel, kaos düzeni oturuyor.


2. el piyasası kız isteme işine döndü iyice; yine bugün aradığım satıcıların hepsi yarın fiyatı arttırmakla tehdit etti. Bir tanesi de telefonu 7-8 gibi kapattığını, herkese araba vermediğini söyledi. 5 kişi aramış beğenmemiş seslerini, yarın fiyatı arttıracakmış. Biraz daha sakin olmazsanız yakında araç sahipleri cv ve fotoğraf istemeye başlayacak. Dün sadece 3000 tl pazarlık yapıp anlaştığım adama verdiği fiyatın üzerinde teklif eden sıkıntılı tipler yüzünden paramızla rezil oluyoruz. Önüne gelene kredi verirsen paranın değeri kalmaz; birikim yapana işkence ediyorsunuz.

Benim paramı uğursuza bedava verip benim araç, ev almamı engelliyorsun üstüne karaborsayı dayatıyorsun.

Edit: Lütfen arkadaşlar bu gidişe küçük çıkarlar için boyun eğmeyin, fırsatçı her yerde fırsatçıdır; bugün araba fiyatını arttıran yarın mobilya, beyaz eşya, deterjan fiyatlarını böyle dalgalandırır; ilerde aynı feryadı siz de atacaksınız. Patates, soğan fiyatıyla dalga geçenler, şimdi araç fiyatlarına isyan ediyor.

Acilen devletimizin bu konuya çeki düzen vermesi şart, "ÖTV İNDİRİMİ ÇÖZÜM DEĞİL" krediler maalesef araç fiyatlarını arşa değdirdi, ikinci el araç kredileri acilen durmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperlp -- 30 Haziran 2020; 13:41:43 >


L
liverpol
geçen hafta (458 mesaj)
Araç neydi Toyota mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


C
cafzafer2
geçen hafta (1195 mesaj)
Millet alıyor demek ki
D
DoğanGörünümlüToros
geçen hafta (1487 mesaj)
Hala tl birikimi yapanlarin oldugunu gosteren baslik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoğanGörünümlüToros -- 27 Haziran 2020; 19:40:27 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

A
alperlp Konu Sahibi
geçen hafta (91 mesaj)
Nasıl araç alacağım döviz veya altındayken param? Al sat yapılacak durumda yok %1 vergi kesiyorlar! Ama yastık altına TL olarak olarak gitmeyecek tabiki.
Bu mesajda bahsedilenler: @DoğanGörünümlüToros

A
alperlp Konu Sahibi
geçen hafta (91 mesaj)
İroninin tadını kaçırmasak! Araç piyasasında yaşanan bu dalgalanma çok önemli bir olay. Yediden yetmişe her üründe aynı şeyi yaşayabilirsin, markete gidersin market bugün satış yok yarın zamlı fiyattan vereceğim der ya da ürünü kaldırır haftaya (Venezuela) satış var der! Piyasayı paraya boğup kredi musluklarını da sonuna kadar açarsan bankada parası olan birikim yapmış vatandaşı linç etmiş olursun. Ben paramla herhangi bir şey alamiyorsam o parayı kullanamıyorsam başkasının kullanması için bankada tutmam. Bunu devlet ya çözecek ya da çözecek. 7 icra dosyası olan adam banka banka geziyor illa biri veriyor kredi sonra benim alacağım araca fiyatından yüksek teklif verip benim almamı engelliyor. Kısaca benim paramla beni boğuyorsun.
Bu mesajda bahsedilenler: @redferrari

K
Kafamdaki sinek
geçen hafta (16 mesaj)
Daha bu başlangıç

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


D
Dermânî
7 gün (414 mesaj)
Bu kredi vs. işlerine hiç bulaşmadım, bulaşmak da istemem. Bu yüzden de pek meseleye hakim değilim ama her önüne gelene de istediği para verilmez herhalde. Araç sahipleri size oynuyor olabilir mi acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

A
alperlp Konu Sahibi
7 gün (91 mesaj)
1 haftadır aradığım tipleri anlatsam roman olur, diğer forumlarda da yazdım. 20 tane adam aradım, hadi 5 tanesi sorunlu sıkıntılı olsun içlerinden 3-4 tane düzgün satıcı çıkmaz mı? arıyorum anlaşıyorum, hafta başı yola çıkacağım bilet bakıyorum, 1 saat sonra o fiyattan veremem diyor 5000 arttırıyor,

bugün aldın aldın yarın ilanın tarihini güncelleyip 10000 arttırıyorum diyor, 1 aydır satamamış hala karaborsacılık peşinde.

ilanda 107 yazıyor kaç olur diyorum son, 115 olur diyor :S nası abi! akşama güncelleyeceğim benim arabadan kötü olan bir ilan fiyat yükseltmiş diyor.

satamayan sinirle fiyat yükseltiyor gelirse bir enayi yapıştırıyor. tutanın elinde kalıyor.

dediğim gibi bu bankaların ve devletin sorunu ben paramla hiçbir şey alamıyorsam o bankada para tutmamın yatırım yapmamın da bir anlamı yok, herkes şapkasını önüne koyup düşünecek tasarruf sahibini enayi yerine koyarsan sadece bedavadan para bekleyen kurtlarla baş başa kalırsın. şu an ülkenin en büyük sorunu bu. tasarruf sahibi hiçbir şey alamaz hale geldi zamlardan illa borçlan diyorlar, var mı böyle bir dünya?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Dermânî

A
alperlp Konu Sahibi
7 gün (91 mesaj)
bir okuyun sonra ahkam kesin, 110 diye telefon açıyorum adam 115 diyor ne pazarlığı? pazarlık yapan falan yok, 3000 tl pazarlık yapana kadar iflahım gevredi aldık dedik arabayı benden sonra bir ileri zeka adama verdiği fiyatın fazlasını vermiş, telefonunu mesajını bile paylaştı 50 kere özür diledi bir şey diyemedim artık aramızda 6000 fark var, tabiki satacak. ben 3 kr arttırma hesabı yaparken, bankadan bakkaldan ekmek alır gibi paraları toparlayıp geliyorlar, ödemeyecek ne olsa!


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Ibrahim Akca

A
alperlp Konu Sahibi
7 gün (91 mesaj)
Arkadaş siz nerede yaşıyorsunuz? Daha 2 yıl önce 250 milyar kgf kredisi dağıtıldı, bizim mahallede tanıdığımız bütün üçkağıtçılara kredi çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperlp -- 28 Haziran 2020; 1:34:44 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Ibrahim Akca

W
willyyyyy
7 gün (383 mesaj)
böyle bencillik de görmedim. siz ucuza araba alacaksınız diye bütün araba alış verişlerini durduralım, siz aldıktan sonra fiyatlar artmaya devam etsin, bence sizi sadece bu mutlu eder.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

A
alperlp Konu Sahibi
7 gün (91 mesaj)
Elinden alınınca piyasayı yükseltmemiş mi oluyor? Bir yedieminleri gez bakalım kaç araç var? Bunun sonucu işte bu. Yani ahlaki sıkıntıların var anladığım kadarıyla; ne demek kredi çek sen de ödeme? İnsan ağzına almaya utanır hırsız mıyım ben? Ayıp bir şey; insan şunu söylerken çekinir! Hiç tartışmayalım, boş konuşuyorsun ya da başka sıkıntıların var.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Ibrahim Akca

A
alperlp Konu Sahibi
7 gün (91 mesaj)
Ya konuyu okumadan cevap vermeyin. 50000 lik aracını 500000 e sat ama okuduğunu anlamadan yorum yapma. Her şeyin fiyatı artıyor, tasarruf sahibi eziliyor diyorum, ucuza araç alıp satma derdi var mı konunun, oku! Satan yok ki zaten piyasada çakal dolu, pazarlık da yok anlaştığın adam fiyat arttı diyip vazgeçiyor. Bu kadar mı zor anlamak? İyi pirelendiniz al-sat işinden az kaldı elinizde patlayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperlp -- 28 Haziran 2020; 2:41:39 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @willyyyyy

A
alperlp Konu Sahibi
7 gün (91 mesaj)
P.m haline getirmeyin konuyu, ne ucuzundan bahsediyorsun sen? %70 balon var piyasada. Nasıl bir arabanın sıfırı ikinci elinden 80000 tl ucuz olur? Dünyada var mı örneği? Ayrıca sen değil misin kredi çek sen de ödeme diyen! Böyle bir seviyede tartışamam.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Ibrahim Akca