Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
0
Tıklama
2
Öne Çıkarma
Araç Karaborsacılığı'na Tepki

R ReisülKüttap Konu Sahibi
3 yıl (321 mesaj)
Arkadaşlar şu saçma sapan araç fiyatları ikini el artışını protesto etmek için şöyle bir yazıyı cimere yazmayı planlıyorum. Belki bir faydası olur adımızaDünyada eşi benzeri olamayacak güçte Merkez Bankamız milletin refahı için faizleri cesaretle indirmiştir.Hurda indiriminin sonlandırılacağı haberleri üzerine bir çok insan araç almak istemiş ancak Ancak bazı fırsatçılar talep artmasına kullanmaya çalışmaktadır. Bayiler sınırlı stok tutmuş elindeki araçları yüksek karlarla distiribütör fiyatlarının üzerinde satmaya çalışmıştır. Ellerinde uzun süredir araç bulunmadığını belirtmişlerdir. Sonkullanıcı veya bayi olmadığı halde galericilik adı altında faaliyet gösteren kanuni faaliyet gösterdiği dahi açık olmayan al satçı tabir ettiğimiz kimseler araçları kendi yakınları adına başkaları adına alıp resmi bayilerin elinde araç olmadığını fırsat bilip çok kısa bir süre içinde vatandaşlarımızın uzun sürece çalışıp döktüğü alınterinin kaldıramayacağı ölçüde fiyatı artırmışlardır.Neredeyse üretici bir firma kadar kar elde etmektedir. Tüm bu olanlar bayilerin araç stoğunun az olup talep çokluğuyla ilgili gözüksede ihtiyaç olmadığı gerçek işi araç alım satım ile ilgili olmadığı halde fırsatçılıkla hareket edip karaborsa gibi bir piyasa yaratmasından kaynaklanmaktadır.Gerek internet sitesindeki ilanlarda gerek bayi fiyatlarında ,galerici fiyatlarında fırsatçılık belirtileri açıktır.Bu asla düzgün bir ticaret anlayışı ile bağdaşmayacak bir durumdadır. Son kullanıcı olan faize bulaşmak istemeyen parasını gıdım gıdım biriktiren vatandaşlarımız bu gelişmeler karşısında son üç ayda yüzde 10 artan ikinci el ve stokta olmayan sıfır araç fiyatlarına karşı öfke duymaktadır.
Milletimiz için bu piyasadaki oluşan ani fiyat artışına karşın hurda indirim desteğinin devam etmesi veya ötv oranlarının tekrar değerlendirilmesi fırsatçılık ,karaborsacılık yapan insanlara karşı durmak için ,milletimizin emeğini korumak için siz değerli Cumhurbaşkanımız'a bir vatandaş olarak ihtiyaç oluştuğunu arz ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReisülKüttap -- 21 Aralık 2019; 13:50:39 >


R ReisülKüttap Konu Sahibi
3 yıl (321 mesaj)
arkadaşlar aynı görüşte kimse yokmu herkesmi alsatçı?DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.