Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 3 mobil kullanıcı
9
Cevap
241
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Araç giderken vites geçmiyor.Sorun ne olabilir?

U ulasseven Konu Sahibi
5 yıl (681 mesaj)
Mrb. arkadaşlar.Araç 2010 peugeot 308 manuel 6 vites.Az önce yolda eve gelirken (trafikde çok yoğun) vites değiştirmek istediğimde aracın vitesi zorlamama rağmen boşa alıp değiştiremedim.Çok zorlayıp geçirdim.Daha sonraları hiç geçmemeye başladı.Sol şeritten güç bela sağa geçip stop edip bekledim.Motor çalışmazken sorun yok.1,2,3,4,5,6 ve geri vites geçiyor.Ama çalışınca 1'e çok zor geçiyor ve 2'ye giderken alamıyorum.Boşa da alınmıyor.Çok zorlayınca alıyorum. Sizce sorun nedir? Baskı balata,debriyaj balatası bitmiş olabilirmi?Aracı bir yere çekip dolmuşla eve geldim.Birde bu araçlarda debriyaj teli varmı yokmu.Debriyaj ayarı bozulmuş olabilirmi? Acele cevap bekliyorum.Yarın sanayiye ya da servise götüreceğim.Aracı İzmir-gaziemir de bıraktım.Usta tavsiyesi var mı oralarda?
U ulasseven Konu Sahibi
5 yıl (681 mesaj)
Bu arada aracım 81000 km'de.
U ulasseven Konu Sahibi
5 yıl (681 mesaj)
Arkadaşlar yokmu fikri olan.? Yarın beni sanayide kazıklamasınlar. Fakire bir yardım edin.Biraz sonra yatacağım yardım.
A Alisilin07
5 yıl (3610 mesaj)
Baskı balata gibi görünüyor.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

U ulasseven Konu Sahibi
5 yıl (681 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Alisilin07

Baskı balata gibi görünüyor.

Mrb.hocam. Eskiden broadway vardı.Onda da böyle bir sorun olmuştu.Usta debriyaj telini değiştirip çözmüştü sorunu.Bunda da öyle olabilirmi yoksa debriyaj balatası mı değişecek?
U ulasseven Konu Sahibi
5 yıl (681 mesaj)
R reallist55
5 yıl (2432 mesaj)
Baskı balata değil sanırım
Aklıma ilk debriaj teli geldi
Gevşeme olmuş olabilir< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


B batkent
5 yıl (4863 mesaj)
Ayirmada problem var sökülüp bakilacak o km gelmişse baski balata vs ne varsa değiştirir usta. Size güzel bi fiyat cikar. Belki cok ufak bir şey de olabilir Sökmeden anlasilmaz veya ayni araçta ayni sorunu yaşayan varsa yardimci olur< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


U ulasseven Konu Sahibi
5 yıl (681 mesaj)
Merak edenler için yazıyorum.Dün arabayı sanayiye çektirdim.Baskı balata değişecek.Şanzıman yağı değişecek.Başka belki ufak tefek şeyler (30-40 tl) çıkabilir dedi usta.Ayrıca z rot(viraj denge çubukları) değişecek.Parçalar hepsi orjinal. Usta 200 tl işçilik alacak.Toplam 925 (işçilik dahil) mal olacak.Çarşamba günü teslim alacağım.
U ulasseven Konu Sahibi
5 yıl (681 mesaj)
Aracı 2012 yılında dr hanımdan almıştım.47000 deydi.3.5 sene kullandım.81000 de şu an. Demek ki baskı balatanın anasını ağlatmış.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.