Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
11
Cevap
0
Tıklama
5
Öne Çıkarma
Apple Watch, neredeyse klinik testler kadar iyi kalp verileri sağlıyor

M macromedia21 Konu Sahibi
6 gün (5606 mesaj)Apple Watch, sahip olduğu EKG yeteneği ile Atriyal Fibrilasyon (AFib) gibi durumların tespit edilmesine yardımcı olabiliyor. Hatta bu özelliği sayesinde kalp rahatsızlığı olan bazı kullanıcıların hayatını kurtadığını bile duyuyoruz.Ayrıca Bkz.Xiaomi, iPhone ve iPad için süper dayanıklı bir şarj kablosu çıkardıStanford Üniversitesi araştırmacıları tarafından yapılan yeni bir araştırma, sağlık odaklı özellikleriyle öne çıkan Apple Watch'un kardiyovasküler hastalıkları tespit etmek için güvenilir bir teletıp çözümü olarak kullanılabileceğini ortaya koydu.110 katılımcıdan veri toplandıAraştırmacılara göre cihazın topladığı veriler, kalp hastalıklarını tespit etmek için klinik düzende kullanılabilir. Kardiyovasküler hastalığı olan 110 katılımcıya VascTrack uygulaması yüklenmiş bir iPhone 7 ve Apple Watch Series 3 verildi.Katılımcılar VascTrac uygulaması aracılığıyla haftalık olarak evde 6MWT (6 dakika yürüme testi) yaparken, iki cihaz da günlük adım sayıları gibi verileri topladı. Altı ay boyunca takip edilen katılımcılardan sağlanan verilerin olumlu sonuç verdiği görüldü.

Klinik testlere yakın verilerYapılan testlerde iPhone ve Apple Watch'un %90 hassasiyetle "kırılganlığı" doğru bir şekilde analiz edebildiği ortaya çıktı. Bir başka deyişle araştırmacılar, evde toplanan pasif verilerin kalp hastalıkları riskini tahmin etmede neredeyse klinik tabanlı bir test kadar doğru olduğu kanısına vardı.Araştırmanın amacı, sağlık ölçümü ve fitness takibi yapabilen giyilebilir cihazların klinik olarak güvenilir düzeyde sağlık verisi toplayıp toplamayacağını göstermekti. Sonuç olarak akıllı cihazlara dayalı ölçümlerin kardiyovasküler hastalığı olan kişiler hakkında klinik olarak doğru ve anlamlı bilgiler sağlayabildiği belirlendi.
Kaynak:https://pocketnow.com/stanford-study-suggests-apple-watch-can-be-clinically-trusted-for-heart-diseases

 Haberi Portalda Gör

Yaparsa Apple yapar gerisi playback yapar.
Yoruma Git
Guest-69A78DD4E - 6 gün +13

G Guest-69A78DD4E
6 gün (149 mesaj)
Yaparsa Apple yapar gerisi playback yapar.
D drjacob
6 gün (5150 mesaj)
6 serisi çok iyi bu konu da , 4’den geçiş yaptım üzmedi daha beni
Y yucelmezin
6 gün (17 mesaj)
Vay beee, helal olsun
V V4LKyR
6 gün (6054 mesaj)
LQTS'yi de tespit eder mi acaba?
B blank42
6 gün (3804 mesaj)
Nabız konusunda emin değilim, tansiyon hapı değişikliği nedeniyle nabızım ara ara fazla atıyordu.
Ekran kapalıyken ölçümleri normal (70-80) gösteriyor, kendimi kötü hissettiğimden hemen uygulamayı açıp bakıyorum 120 ölçüyordu :)
Ekran kapalı arka plan ölçümlerinden emin olamıyorum
P parafin1905
6 gün (4 mesaj)
şarjı 3 günü geçerse ve yuvarlak bir tasarımı olursa tercih edebilirim
E edward7
6 gün (15 mesaj)
Yok artık.. Teknoloji iyiye kullanıldığında ne güzel şeyler çıkıyor işte
A Askaparta
6 gün (2873 mesaj)
Bir elmaya hastane.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


H homebird
6 gün (1758 mesaj)
Bu daha başlangıç. Giyilebilir cihazlar, sağlık alanında teknolojik çığır açacak. (Uzak) gelecekte kan/şeker tahlili yapabilen, yediklerimizin kalorisini ve vücudumuza etkisini rapor edebilen, hastalıklara ön teşhis koyabilen vs. cihazlar göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homebird -- 7 Nisan 2021; 18:39:23 >


B BekirHan
6 gün (2746 mesaj)
Ürünün iyi olduğu gerçeğinden ayrı olarak bu tarz sağlık ürünlerinde örnekleme önemlidir. 110 ise böyle bir karar için çok küçük bir değer.
S sven07
5 gün (15 mesaj)
Apple korkutuyorsunDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.