Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Apple, uygulama içi satın alımlarda alternatif ödeme yöntemlerine izin verecek

U ugur7seven Konu Sahibi
5 ay (4108 mesaj)Apple, ABD'li küçük işletme geliştiricileri tarafından açılan bir toplu davaya yanıt olarak App Store'da birkaç değişiklik duyurdu. Geliştiriciler artık kullanıcılara uygulamalarının dışında alternatif ödeme çözümleri sunabilir.Ayrıca Bkz.iPhone 13, daha çıkmadan zamlanacakToplu dava 2019'da açıldı ve Epic-Apple davası ile ilgisi yok. Tüm App Store değişiklikleri ABD ve diğer ülkelerdeki geliştiriciler için geçerli olacak.Apple, Küçük Geliştirici Yardım Fonu'nu duyurduApple, geliştiricilerin iOS uygulamasının dışında ödeme bilgilerini paylaşmak için e-posta gibi iletişim araçlarını kullanabileceğini söylüyor. Başka bir deyişle, geliştiriciler, posta listelerindeki kullanıcılara uygulama içi satın alma işlemlerine kaydolmak veya ödeme yapmak için daha iyi seçenekler sunabilecek.

Değişikliğin uygulama içi iletişim için geçerli olmadığına dikkat edilmeli. Geliştiricilerin, App Store dışında bulunan fiyatlandırma veya abonelik seçenekleri hakkında uygulama içi kullanıcıları bilgilendirmesine hâlâ izin verilmemekte.Apple ayrıca App Store'dan yılda 1 milyon dolardan az kazanan geliştiricilere 250 ila 30.000 dolar arasında ödeme yapacak olan Küçük Geliştiriciler Destek Fonu'nun oluşturulduğunu da duyurdu. Tutarlar, geliştiricinin "App Store ekosistemindeki tarihsel katılımına" göre değişecek. Şimdilik yalnızca ABD'li geliştiriciler bu programa katılmaya uygun.
Kaynak:https://9to5mac.com/2021/08/26/apple-small-business-app-store-changes/

 Haberi Portalda Gör


L ladro
5 ay (534 mesaj)
"Mahkemeye nasıl şirin görünürüz acaba"< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.