Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
2
Cevap
107
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Apple toplam 900 milyon abone barındırıyor, geliştiricilere 320 milyar dolar ödendi
E
3 ay
Yarbay
Konu Sahibi

Apple toplam 900 milyon abone barındırıyor, geliştiricilere 320 milyar dolar ödendi
Toplamda 2.32 milyar iPhone satışı yapan Apple diğer cihazları ile birlikte dev bir ekosistem haline gelmiş durumda. Cihaz haricindeki servisler ve yazılımlar da adeta para basmaya başladı.Apple’dan rekor rakamlarYayınlanan istatistiklere göre 2022 sonu itibariyle Apple toplamda 900 milyon ücretli aboneye ulaşmış durumda. Apple Music, Apple Arcade, Apple TV+ gibi firmanın pek çok hizmeti büyük ilgi görüyor. Bununla birlikte bazı kaynaklar üçüncü taraf hizmetlerin de bu rakama dahil olduğunu düşünüyor. Zira uygulama içerisinde ödenen ücretlerden Apple kesinti yaptığı için hepsini bu rakama dahil ediyor.Ayrıca Bkz.iPhone satışlarında inanılmaz rekor!2008 yılında başlayan App Store mağazası da bugüne kadar geliştiricilere 320 milyar dolar ödeme yaptı. Apple’ın en hayati bileşeni haline gelen App Store’un kendisi ne kadar kazandı açıklanmamış ancak yüzde 30 hesabıyla firmanın kasasına 165 milyar dolar gibi bir para girmiş oluyor. App Store her hafta 175 bölgeden 650 milyon ziyaretçiye ulaşıyor.Diğer taraftan Shazam platformunda toplamda 70 milyar kez arama yapılmış. Apple Music kataloğu 100 milyon şarkıya ulaşırken Apple Arcade oyunlarındaki başarıların sayısı da 250 milyon olmuş. 
Kaynak:https://www.forbes.com/sites/johnkoetsier/2023/01/10/apple-now-has-900-million-paid-subscriptions-has-paid-320-billion-to-developers-and-shazammed-70-billion-songs/?sh=33e25e8fdd2a

 Haberi Portalda Gör

J
3 ay
Yüzbaşı

Tamam vallaha epıl alacam billaha epıl alacam yeter, ikna oldum.Bu mesaja 1 cevap geldi.
T
3 ay
Yarbay

Al vallahi al billahi al yeter artık< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @JourneyToTheWest
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.