Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
9
Cevap
0
Tıklama
6
Öne Çıkarma
Apple'ın lansmanda bahsetmediği yeni iOS 15 özellikleri

U ugur7seven Konu Sahibi
3 ay (3966 mesaj)Apple, 7 Haziran'da iOS 15 güncellemesini duyurdu ve ilk beta sürümü piyasaya sürüldü. Resmi olarak yalnızca geliştiriciler tarafından kullanılabiliyor. Ancak isteyen herkesin, özel bir profil oluşturarak da yükleyebileceğini belirtelim.Ayrıca Bkz.Apple, WWDC etkinliğinde Android cihazları çirkin göstermek için elinden geleni yaptıKullanıcılar şimdiden iOS 15'i keşfetmeye başladılar ve bu güncellemede, WWDC 2021'in açılışıyla aynı zamana denk gelen sunumda duyurulmayan özellikler de yer alıyor.

Lansmanda duyurulmayan yeni iOS 15 özellikleri
 • Memoji oluşturmak için daha da fazla seçenek var: gözler için farklı renkler seçme yeteneği (biri sağ, diğeri sol için), yeni giysiler, oksijen tüpü, çok renkli şapkalar, gözlükler ve daha fazlası.

   

 • Safari arayüzü daha basit ve daha minimalist hale geldi, bazı düğmeler kayboldu ve sayfayı tek bir hareketle - aşağı çekerek - yenileyebilirsiniz. Seçilen metin yerleşik çevirmen tarafından çevrilebiliyor.

   

 • Uygulamalardan ve kişilerden gelen bildirimlerden rahatsız olmamanız için mevcut meşgul durumunuzu belirleyebileceğiniz "Odaklanma" modu ortaya çıktı. Durumlar, günün saatine ve konumunuza bağlı olarak otomatik olarak değişebiliyor.

   

 • Kamera uygulaması metni otomatik olarak tanıyabiliyor. (ancak bu işlev henüz tüm dillerde çalışmıyor).

   

 • İçerik aramak için kilit ekranından Spotlight başlatılabiliyor.

   

 • "Fotoğraflar" uygulamasında resimlerle ilgili ayrıntılı bilgiler ortaya çıktı: Fotoğrafın ne zaman, nerede, hangi cihazda, hangi çözünürlükte ve hangi ayarlarla çekildiği gibi.

   

 • Siri, bazı bilgileri doğrudan cihazda işliyor, sunucuya daha az sıklıkla erişiyor ve bu da asistanın hızını önemli ölçüde artırdı. Ek olarak, Siri artık belirli bir kullanıcıya uymayı öğreniyor ve isteğin veya konuşmanın bağlamını hesaba katmaya çalışıyor.

   

 • Ana ekranda sayfaların sırasını hızla değiştirebiliyorsunuz.

   

 • Yerleşik klavyede, imleci metnin üzerine getirdiğinizde bir büyüteç beliriyor.

   

 • Fotoğraflar ve diğer dosyalar çoklu görev ekranı aracılığıyla bir uygulamadan diğerine sürüklenebiliyor (iPad'deki gibi).

   

 • Artık iOS'un en son sürümünü yüklemeyi devre dışı bırakabilirsiniz. iOS 14'te kalabilir ve güvenlik yamaları alabilirsiniz.

   

 • Yeni bir cihaz satın aldıktan sonra, tüm değerli verilerinizi aktarmak için üç hafta boyunca sınırsız iCloud saklama alanını kullanabilirsiniz.

   

 • Yeni widget'lar ("Locator", "Rehber", Game Center, App Store, "Sleep", "Mail") var ve widget'lardaki bilgiler ihtiyaca göre değişebiliyor. Haberi Portalda Gör


B bulutkuntercuhadar
3 ay (125 mesaj)
iCloud da sunulan depolama alanlarının revize edilmesi gerek artık.. aile hesabında minimum 500gb gelmeli… 2 tb nin de fiyatı biraz yüksek kaçıyor..< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Y Yigit315
3 ay (928 mesaj)
Aynı zamanda 50 ile 200 arasına da bi opsiyon gelmeli. 50 Yetmiyor 200 de çok fazla geliyorBu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @bulutkuntercuhadar

B bulutkuntercuhadar
3 ay (125 mesaj)
Aile hesabı olunca beş kişi 200gb bize yetmiyor vallahi:/< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Yigit315

G GuitarxtanbuL
3 ay (1361 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: bulutkuntercuhadar

iCloud da sunulan depolama alanlarının revize edilmesi gerek artık.. aile hesabında minimum 500gb gelmeli… 2 tb nin de fiyatı biraz yüksek kaçıyor..
en son ücretsiz olanı 5 gb idi halen aynımı

satarken 128 256 512 satıyorlar free alan 5 gb çok çok az wp görüşmeleri fotolar en az 20 gb alan vermeli


Bu mesaja 1 cevap geldi.

B bulutkuntercuhadar
3 ay (125 mesaj)
Maalesef hala aynı..< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @GuitarxtanbuL

N nightsoldier
3 ay (13056 mesaj)
"Kamera uygulaması metni otomatik olarak tanıyabiliyor. (ancak bu işlev henüz tüm dillerde çalışmıyor)."
Note serisinde yıllardır olan ve çok kullanışlı bir özellik. Bir de metindeki numaraları vs rehbere ekleyebilsek, kesip biçip mail ortamına aktarabilsek, metindeki önemli yerleri işaretleyebilsek ( note da kalemle yapılabiliyor) çok iyi olur.
_ _turbo_
3 ay (2765 mesaj)
Odaklanma modu harika olmus. Boylelikle oyun oynarken ornegin hicbir sekilde bildirim veya arama gelmiyor.

iCloud depolama alani 5GB yeterli aslinda. Fotograflar ve Yedegi kapatin yeterde artar bile. Fotograflar ucretsiz bulut depolama alani sunan baska bir servise aktarilabilir. Yedek icinde PC kullanin. 256GB lik iPhoneda bile 5GB iCloud fazlasiyka yetiyor.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Ş şubart kedisi
3 ay (139 mesaj)
IOS güncellemelerinin neler içerdiği yazmasa ve bu kullanıcılara sorulsa 90%ı birkaç yenilik sayabilir diye düşünüyorum. Emojinin göz rengini değiştirebilmeyi özellik diye yazmaya insan utanır ya.
B BackConnect
3 ay (1588 mesaj)
En cok bekledigim Ozellik;
Eskiden olan ama kaldirdiklari, bir metin kopyalarken cikan buyutec…
Gerizekalilar bunu nicin kaldirdilar inanamiyorum…

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BackConnect -- 13 Haziran 2021; 13:8:58 >

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.