Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
13
Cevap
0
Tıklama
2
Öne Çıkarma
Apple iMac'in rakibi tanıldı: Huawei MateStation X

U ugur7seven Konu Sahibi
geçen hafta (3973 mesaj)Huawei bugün ilk hepsi bir arada bilgisayarı MateStation X'i tanıttı. iMac'in resmi rakibinin Amerikan muadili ile çok benzer olması dikkat çekiyor. Ekran çerçeveleri iMac 2021'deki kadar küçük ve bilgisayar oldukça ince.Ayrıca Bkz.Samsung'un yeni nesil Galaxy Note üzerinde çalıştığı iddia ediliyorHuawei MateStation X'in standı Apple ürünüyle belirli çağrışımlar uyandırıyor, ancak yalnızca önden bakıldığında. Arkadan, MateStation X standının daha büyük olduğunu görebilirsiniz ve bu yalnızca ekranın eğim açısını değiştirmenize değil, aynı zamanda ekran yüksekliğini de ayarlamanıza olanak tanıyor.

Ekran, MateStation X'in öne çıkan özelliklerindne biri. Cihaz, 3840 x 2560 piksel (en-boy oranı 3:2) çözünürlüğe sahip 28,2 inçlik bir panele sahip. Ayrıca ekran dokunmaya duyarlı ve aynı anda 10 dokunuşa kadar destekliyor. Ekran ise ön panel alanının %92'sini kaplamakta.

Çin'de satışa çıktıMateStation X donanım platformunun kalbinde AMD Ryzen 7 5800H işlemci bulunuyor (bu en üst model için geçerli vetemel sürümde Ryzen 5 5600H). RAM miktarı 16 GB, SSD kapasitesi ise 512 GB.

Cihaz, Shark Fin 3.0 soğutma teknolojisine sahip. Normal kullanım sırasında kasa sıcaklığı 36 dereceyi geçmiyor ve gürültü seviyesi 20 dB. Bilgisayarın ses sistemi ise Devialet ile işbirliği içinde geliştirilmiş. Toplam 10 W gücünde iki tam aralıklı hoparlör, 10 W gücünde bir subwoofer ve iki pasif radyatör içeriyor.

Huawei MateStation X, bugünden itibaren Çin'de satın alınabilir. Ryzen 5 5600H ile temel sürümün maliyeti 1.550 dolar, Ryzen 7 5800H ile sürümün fiyatı 1.860 dolar. Cihazın küresel pazara ne zaman geleceği ise henüz belli değil. Haberi Portalda Gör

İmac ne alaka aio pc işte. İmac 2021 o çerçevelerle 2010da kalmış...

Yazar Tim Cook galiba haha

"Ekran çerçeveleri iMac 2021'deki kadar küçük..."

Yoruma Git
Yorumun Devamı Xloud - geçen hafta +5

S SerhanUygur
geçen hafta (6976 mesaj)
yabistirsana bi tane RDNA 2 harici ekran karti da ... :D
X Xloud
geçen hafta (1666 mesaj)
İmac ne alaka aio pc işte. İmac 2021 o çerçevelerle 2010da kalmış...

Yazar Tim Cook galiba haha

"Ekran çerçeveleri iMac 2021'deki kadar küçük..."


< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xloud -- 13 Eylül 2021; 20:13:27 >

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


P Programming Guru
geçen hafta (667 mesaj)
imac alacak olsam imac alırdım.. cakmasını PC olarak neden alayım? mid 2011 kullandım zamanında birkac kronik sorunu olsa da güzel makineydi ama yeniler tıra$ alınmaz..
R Romeo84
geçen hafta (769 mesaj)
Yanlız adamlar tek başına apple ve google alternatifi bir eko sistem yaratıyorlar. Teknoloji üretmek böyle oluyor sanırım, hiç bilmediğimiz için…< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

P Programming Guru
geçen hafta (667 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Romeo84

Yanlız adamlar tek başına apple ve google alternatifi bir eko sistem yaratıyorlar. Teknoloji üretmek böyle oluyor sanırım, hiç bilmediğimiz için…
Ben 2017'de mate 9 kullanıyordum hayatımda kullandığım en iyi cep telefonuydu kesinlikle.. Bozulunca daha doğrusu ekranı kırılınca ugrasmadım xiaomi aldım attan inip e$$eğe binmi$ gibi oldum. ekran boyutu, ekran ratiosu, emuisi malzeme kalitesi hızı optimizasyonu kamerası ve her yönüyle efsaneydi bugün bulsam belki hala kullanırım öyle $aheser telefondu ben her cihazdan hoslanmam ama mate 9 baskaydı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Programming Guru -- 14 Eylül 2021; 7:45:35 >


R ruzgarnufel
7 gün (1290 mesaj)
Bu abd presi yüzünden yarın bi gün kaybolup gideceklermiş hissi var. Yoksa alınabilir cihazları var aslında adamların.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


O Onurmsq
7 gün (7799 mesaj)
3:2 ekran ile sadece çizim yaparsın.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


T tahir40
7 gün (3465 mesaj)
Bir gün anlayacak Çinliler; olayın sadece şeklini kasasını taklit etmek değil, yazılımını, Apple'in diğer ürünleriyle sağladığı ekosistemi kurmak olduğunu.
Apple'dan bi sakal beklerim...Bu mesaja 1 cevap geldi.

S sendemail
7 gün (2821 mesaj)
Huawei huzurdur .

S selmand
7 gün (8155 mesaj)
3:2 Ratio nedir ya, bakmaya bile dayanamıyorum.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


C CleanCoders
7 gün (3330 mesaj)
harmony OS bu söylediğin ekosistemin bel kemiği. söylediğin gerçeği çok iyi anlamış durumdalar. sağlam adımlarla ilerliyorlarBu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @tahir40

E Elektrikliarabasever
7 gün (1211 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: CleanCoders

harmony OS bu söylediğin ekosistemin bel kemiği. söylediğin gerçeği çok iyi anlamış durumdalar. sağlam adımlarla ilerliyorlar
Ürün Windows 10 ile geliyor...

"Şık tasarımıyla dikkat çeken model, Windows 10 64-bit Home Edition ile birlikte geliyor fakat Microsoft, Windows 10'dan Windows 11'e ücretsiz yükseltme seçeneği sunulacağını belirtmişti. Dolayısıyla kullanıcılar Windows 11'e yükseltme yapabilecek." Başka sitelerden alıntıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elektrikliarabasever -- 14 Eylül 2021; 18:37:58 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

C CleanCoders
6 gün (3330 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Elektrikliarabasever

Ürün Windows 10 ile geliyor...

"Şık tasarımıyla dikkat çeken model, Windows 10 64-bit Home Edition ile birlikte geliyor fakat Microsoft, Windows 10'dan Windows 11'e ücretsiz yükseltme seçeneği sunulacağını belirtmişti. Dolayısıyla kullanıcılar Windows 11'e yükseltme yapabilecek." Başka sitelerden alıntıdır.

Alıntıları Göster
Doğru Windows kullanıyor, ama bu durum Huawei sağlam adımlarla yürüyor tezimi çürütmez. sağlam adımlarla yürüyor demek hedefine ulaştı demek değil. daha alacağı çok yol var.

en büyük sorunlarından biri işlemci. Yakın zamanda olmasa bile Risc-V işlemci geliştirecek. Harmony OS, Desktop ta başarılı olamaz belki ama Linux ile devam edebilir, Çin deki kamu kurumlardın başlayarak 30-40 yıl sonra Masaüstü sistemleri dünyada kabul görmeye başlayabilir.

ayrıca şuan Avrupa da Risc-V üzerine yoğunlaşmış durumda. Risc-V dünyada kabul görmesi durumunda söylediğim 30-40 yıl bir anda 10-20 yıla bile düşebilir.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.