Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
AÖF veya İkinci Üniversite en erken kaç dönemde bitiyor

M MilanRapaiç Konu Sahibi
geçen ay (497 mesaj)
Merhaba arkadaşlar açıkogretim veya ikinci üniversite kapsamında önlisans veya lisansta en erken kaç dönemde bitirebiliyoruz biraz araştırdım ama çok fazla bilgi kirliliği var mesela diplomayı ocak ayında alabiliyor muyuz? Önlisans için soruyorum İlk güz döneminde üstten ders alamadığımızı biliyorum ama mesela ilk bahar döneminde üstten ders alsak bide yaz okulu ile ilk seneden 1. Güz 1. bahar dönemi ve yaz okulu ile yıl olarak bir senede mezun olup diploma alabiliyor muyuz? 1. Güz 1. Bahar 1 yaz okulu ve 2. Güz dönemi ile bitirirsek ocak ayında diploma alabiliyor muyuz? Biraz uzun oldu ama kafam cok karıştı cevaplarsanız sevinirim :)< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


D Dark Crystal
geçen ay (163 mesaj)
Önlisansı bilmiyorum ama lisansı üç yılda bitirenler var. Ocakta da diploma alabilirsin haziranda da, en son dersi ne zaman verdiğinize bağlı.
T taha178
geçen ay (482 mesaj)
Anadolu universitesi icin:
Bölümden bölüme değişiyor. Ama tüm önlisans bölümlerinde yaz okulunda alacağın dersler açılırsa 1.5 senede mezun olabilirsin diye tahmin ediyorum. Hatta daha önce başka bir üniversitede yök'ün ortak derslerini alıp 50+, cc ve üstü notla geçtiysen (ingilizce 1-2, türkçe 1-2, tarih 1-2) derslerinden muaf olup yaz okulu sonunda bile mezun olabiliyorsun bildiğim kadarıyla.
Tabii bu durumlarda yaz okulunda tüm derslerin açıldığını varsayıyorum. Bu sene ve bir önceki yaz okulunda tüm dersler açıldı bildiğim kadarıyla.
Geçen sene eylülde aöfe kaydoldum. Ben hiçbir dersten muaf olmamıştım. üstten alabildiğim tüm dersleri aldım, yaz okulunda da 5 ders aldım. Şimdi geriye güz döneminden 4 dersim kaldı. Hepsinden geçersem ocakta mezun olacağım. Bildiğim kadarıyla diplomayı da ocakta teslim ediyorlar çünkü şöyle şeyler görmüştüm:

https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/aof-duyurular/2020-2021-ogretim-yili-guz-doneminde-mezun-olanlarin-diplomalari-1614773279
https://www.facebook.com/AOFAnadolum/posts/3398281596855366
https://www.youtube.com/watch?v=U0mNE9KkYc0&feature=youtu.be
Edit: Ama dediğim gibi bölümden bölüme değişiyor. örneğin şuanki ders planına göre anadolu uni bilg. prog. bölümü ortak derslerden muaf olunulsa bile 1 senede bitmiyor. En erken 1.5 senede bitiyor. Üstteki videodaki gibi hesaplamak gerekir. Ve yaz okulunda tüm derslerin açılmama ihtimalini de göz önünde bulundurmak gerekir.(son 2 senedir sanırım tüm dersler açıldı.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taha178 -- 27 Ekim 2021; 13:1:49 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.