Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
6
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Antergos kapanıyor

E
ersoyb Konu Sahibi
11 ay (170 mesaj)
Antergos kapanacağını açıkladı. Forumları falan üç ay daha açık kalacakmış. Depoları Arch'a yönlendireceğiz, böylece hali hazırdaki kullanıcılar Arch güncellemelerini alacaklar diyorlar. Millet yavaş yavaş diğer distrolara geçtiğinde, zamanı onlarda bilmiyor, doğal olarak.. tamamen fişi çekeceklermiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersoyb -- 22 Mayıs 2019; 10:40:36 >


0
0ldskool
11 ay (1634 mesaj)
Bu haberi ben de gördüm. Her ne kadar günlük kullanıcısı olmasam da üzüldüm doğrusu. Arch tabanlı dağıtım kullanmak isteyen ama nispeten tecrübesiz kullanıcılar için güzel bir dağıtımdı.

quote:


https://antergos.com/blog/antergos-linux-project-ends/

Antergos Linux Project Ends
by Dustin | May 21, 2019 | General News | 0 comments

What started as a summertime hobby seven years ago quickly grew into an awesome Linux distribution with an even more awesome community around it. Our goal was to make Arch Linux available to a wider audience of users by providing a streamlined, user friendly experience including a safe place for users to communicate, learn, and help one another. There have been 931,439 unique downloads of Antergos since 2014 (when we began keeping track). We think it’s safe to say we’ve accomplished our goal.

Today, we are announcing the end of this project. As many of you probably noticed over the past several months, we no longer have enough free time to properly maintain Antergos. We came to this decision because we believe that continuing to neglect the project would be a huge disservice to the community. Taking this action now, while the project’s code still works, provides an opportunity for interested developers to take what they find useful and start their own projects.

For existing Antergos users: there is no need to worry about your installed systems as they will continue to receive updates directly from Arch. Soon, we will release an update that will remove the Antergos repos from your system along with any Antergos-specific packages that no longer serve a purpose due to the project ending. Once that is completed, any packages installed from the Antergos repo that are in the AUR will begin to receive updates from there.

The Antergos Forum and Wiki will continue to be available until such time it becomes clear that users have moved on to other projects. However, we do not anticipate keeping the forum and wiki operational for more than three months.

We want to thank you for all of your support over the years. While working on this project, we’ve learned many invaluable skills that have vastly improved both our personal and professional lives. For that we will always be grateful.

-Dustin, Alex, & Gustau
0
0ldskool
11 ay (1634 mesaj)
Güncel iso dosyalarını arşivlemek isteyen varsa torrent linkleri burada.

quote:


Antergos Live ISO
http://mirrors.antergos.com/iso/release/antergos-19.4-x86_64.iso.torrent

magnet:?xt=urn:btih:KBFWFPBWN344OKXSNAYTCFSXB4AD7P7W&dn=antergos-19.4-x86_64.iso&xl=2310733824&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.openbittorrent.com%3A80

Name: antergos-19.4-x86_64.iso
Size: None
MD5 Sum: aaf994219f143031ae57b43e892d1b04
Signature:http://mirrors.antergos.com/iso/release/antergos-19.4-x86_64.iso.sig


quote:


Antergos Minimal ISO
http://mirrors.antergos.com/iso/release/antergos-minimal-19.4-x86_64.iso.torrent

magnet:?xt=urn:btih:YOIOE4A5ACNF5RIMEYCPLXA2YXEIRNAI&dn=antergos-minimal-19.4-x86_64.iso&xl=1007681536&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.openbittorrent.com%3A80

Name: antergos-minimal-19.4-x86_64.iso
Size: None
MD5 Sum: 8d833039c1ccbdd8a24fadcb1b9e6fe1
Signature:http://mirrors.antergos.com/iso/release/antergos-minimal-19.4-x86_64.iso.sig


Bu mesaja 1 cevap geldi.

L
loradona
11 ay (891 mesaj)
Üzüldüm bu duruma ya bana ilk arch Linux kurulumu mu sağlayan distroydu kendileri

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @0ldskool

T
Toriko
11 ay (934 mesaj)
Vay be arch'a geçmemi sağlayan distroydy, uzun süreler kullandım hiç sıkıntısını görmedim çok güzel distroydu
İ
inifiesta
11 ay (1235 mesaj)
Arch tabanlı bir dağıtım olan Antergos projesinin sona erdiği, Dustin Falgout tarafından duyuruldu.

Yedi yıl önce bir yaz hobisi olarak başladığı söylenen projenin önemli bir GNU/Linux dağıtımına dönüştüğü ve kullanıcıların birbirleriyle iletişim kurmaları, öğrenmeleri ve yardımlaşmaları için Arch Linux temelinde süreci sürdürdüğü ifade edildi.
2014’ten bu yana 931.439 adet Antergos indirmesi yapıldığı belirtilirken, projenin hedefinin gerçekleştirildiğine inanıldığı söyleniyor. Bugün bu projenin sona erdiğinin duyurulduğunu söyleyen Falgout; artık Antergos’u düzgün bir şekilde idare etmek için yeterli boş vakitlerinin olmadığını, bu nedenle, projeye zarar vermemek için bu kararı aldıklarını belirtti.

Mevcut Antergos kullanıcıları için: doğrudan Arch’tan güncellemeleri almaya devam edeceklerini belirten Falgout; forum ve wiki’nin de üç aydan daha uzun bir süre çalışır durumda kalmasını beklemediklerini söyledi. Bugüne değin verilen destek için teşekkür ettiklerini söyleyen Falgout; proje üzerinde çalışırken, önemli deneyimler kazandıklarını ifade etti.
http://www.getgnu.org/gnulinux/antergos-gnu-linux-projesi-sona-erdi.html

Acaba bir sonraki hedef proje ne olacak?
U
UnbalancedSkunk
geçen ay (53 mesaj)
Arcolinux'ı kullanabilirsiniz.Arch tabanlı güzel bir dağıtım veya Manjaro kullanabilirsiniz.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.