Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
405
Cevap
0
Tıklama
17
Öne Çıkarma
ANNO 1800 (2019) [ANA KONU] #Rehber İlk Mesajda - 2021 Season 3

T TheMuyu Konu Sahibi
2 yıl (8483 mesaj)


Arkadaşlar herkese merhaba. Oyun gerçekten çok harika bir şehir kurma ve ekonomiyi insanları ve üretimleri yönetme simulasyonu.
Kendi çapımda oyun zevkinizi artıracak bir rehber niteliğinde püf noktaları paylaşacağım.
Zamanım oldukçada bunları güncelleyeceğim.
Ayrıca oyunun bir ana konusu olmadığı için bunu bir ana konu olarak görüp birbirimizle yardımlaşıp fikir alışverişinde bulunalım hatta kurduğumuz şehirlerden ekran görüntüleri paylaşalım

Bir öneri: oyun güzel türü seviyorsanız yani böyle şehir kurmadır gerçek zamanlı strateji oyunları filan bu oyunuda seversiniz. ve oyunu standart olarak aldığınızda bir süre sonra keşke DLC leride alsaydım diyeceksiniz ki birçok arkadaş ben dahil böyle oldu. fakat dlc seasonları ana oyundan pahalı bu yüzden direkt complete alın rahat edin.

Oyunun DLC leri:

Season 1 Pass:
< Resime gitmek için tıklayın >
The Sunken Treasures: Oyuna ilk yeni bir harita ekliyor bu haritanın özelliği üstte devasa bir ada var bu adaya çok güzel devasa bir metropol şehri kurabiliyorsunuz. Alanı çok büyük. bu yüzden ilk haritadaki küçük adalardaki sıkışıklığı gideriyor oyunun keyfini artırıyor. Ayrıca oyunun hikayesi devam ediyor
Botanica: Oyuna botanik bahçesi ekliyor expeditionlar ile veya npc lerden görevlerden elde ettiğiniz ekzotik bitkileri sergileyebiliyorsunuz.
The Passage: Oyuna buzul haritasını ekliyor. Bir nevi eskimolar ile küçük şehirler kuruyorsunuz zeplin üretip ticaret rotalarında kullanabiliyorsunuz. Ayrıca yeni hikaye ekliyor.

Season 2 Pass:
< Resime gitmek için tıklayın >
Seat of Power: Şehirlerinize devasa belediye binası inşa etmenize halk için policy belirlemenize olanak sağlıyor.
Bright Harvest: [Haziran 2020 ÇIKTI!]. Tarım üzerine yoğunlaşan bir dlc olacak. Yeni tarım mekanikleri ekleyecek.
Land of Lions: Daha çıkmadı 2020 nin sonlarında çıkması planlanıyor. Oyuna afrika haritasını ekleyecek ve bu haritadaki yerel halk ile beraber hikaye görevleriyle çorak topraklardaki susuzluğu gidermeye çalışacağız.

Season 3 Pass: - 2021 Yılı Genişlemesi
Üç indirilebilir içerik de Season 3 Pass'e dahil olacak veya tek olarak da alınabilecek. Season 3 Pass Epic Games Store ve Ubisoft Store'da 89,00 TL'den ön siparişte.
< Resime gitmek için tıklayın >
DOCKLANDS: Modüler bir ardiye sistemi ile şehrini küresel bir ticaret merkezine çevir ve favori ürünlerinde bir tekel oluşturmak için ticaret ilişkilerini kullan.
TOURIST SEASON: Şehrinin otellerine yeni turist yerleşim kademesini çek ve restoranlar ile yeni Kule anıtı gibi turistik noktaları ziyaret eden otobüs turları ile onları eğlendir.
HIGH LIFE: İlk gökdelenleri inşa ederek imparatorluğunun ufkunu sonsuza dek değiştir, alışveriş merkezleri ve oyunun en büyük anıtı olan Empire Building'in inşası ile kendini beğenmiş yatırımcılarının mutluluğunu sürdür.
Videoyu izlemek için tıklayınız

Ayrıca Deluxe Edition Yükseltmesi de oyuna The Anarchist denilen npc ve bunun hikaye görevlerini ekliyor
< Resime gitmek için tıklayın >


REHBER ve FAYDALI SİTELER


Production Chains:https://anno1800.fandom.com/wiki/Production_chains
Burada üreteceğiniz maddenin üretim zincirini bulabilirsiniz böylelikle hangi binadan kaç tane yapmanız gerektiğini buluyorsunuz. örneğin mesela 1 tane tuğla madeni 2 tane tuğla fabrikasını besleyebiliyor. bu yüzden 1 taneye 2 tane koymanız lazım. bunun gibi...

Production layouts:https://anno1800.fandom.com/wiki/Production_layouts
Bu sitede ise üretim fabrikalarının hangi düzende inşaa edilmesi gerektiğini bulabiliyorsunuz. hem alan düzgün oluyor hem de tam ihtiyaç düzeyinde mal üretiyorsunuz.
örnek vereyim.
bu siteden shnapps üretimi için şu layotu aldım
< Resime gitmek için tıklayın >
kendi şehrimde uyguladım
< Resime gitmek için tıklayın >

City layouts:https://anno1800.fandom.com/wiki/City_layouts
aynı production gibi şehirler için güzel düzenler bulmanızı sağlıyor ciddi tavsiye ederim çok güzel adalar oluşturuluyor bunlarla.
örneğin bu görüntü
< Resime gitmek için tıklayın >
şehirdeki uygulanışı
< Resime gitmek için tıklayın >

VEEEE en önemli siteye geldik:https://nihoel.github.io/Anno1800Calculator/
Bu siteye elinizdeki nufusu giriyorsunuz size hangi binadan hangi hammadde üretimininden kaç taneye ihtiyacınız olduğu söylüyor. ekonomiyi canlı tutmak için çok faydalı yoksa üretim hattın kopabilirsiniz bir üründen çok üretip diğerinden az üretebilirsiniz o yüzden bu site ilaç gibix.x

Calculator kullanımı ile ilgili resimler:

< Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >

Resimler büyük hali açılmazsa direkt linkler:

https://store.donanimhaber.com/f1/75/ba/f175ba726aa74428e06ca0f10a9683ad.png
https://store.donanimhaber.com/85/67/c5/8567c589255b57eac96a237cc50bad95.png
https://store.donanimhaber.com/a9/39/80/a93980bc6d94a5e210fed6c818c376ee.png


**UYARI**
şimdi diyelimki bu üstte verdiğim layoutları kullanmak istediniz. kesinlikle ve kesinlikle bunu "blueprint" modda yapmanız gerekiyor. çünkü daha yeni başlamışken 100 tane ev yapamazsınız ama düzeni blueprint modda oluşturuyorsunuz. daha sonra tek tek yavaşça bu binaları açıyorsunuz.
blueprint mod düğmesi alltaki resimde kırmızı dairenin içindeki sağdaki buton soldaki ise normal bina yapma modu
haritada blueprint ile oluşturulan binalar transparan olur
< Resime gitmek için tıklayın >


OYUNDAKİ HER ADA 5 TANE PARSELE BÖLÜNMÜŞ DURUMDA(SHARES)
< Resime gitmek için tıklayın >
paraya sıkıştığınız zaman bu parselleri isterseniz satabilirsiniz. fakat her parseli sattığınızda o adadan gelen paradan parsel payı kadar feragat ediyorsunuz.
başka bir npc nin adasındaki parselleri alabilirsiniz. her parseli aldığınızda npc o adada sağladığı kardan pay alıyorsunuz. 5 parselin hepsini aldğınızda o ada tamamen size çalışmış oluyor ne kadar karı varsa size geliyor bir nevi yatırım gibi düşünün. 5 parseli aldıktan sonra ortada bayrak çıkıyor 6. parseli de alırsanız o ada tamamen sizin oluyor o ada üzerinde diğer oyuncuya ait tüm binalar yıkılıyor ve ada size geçiyor. fakat dikkat edin müttfeiklerden ada alırsanız size küsüyorlar ve aranızdaki ilişki düşüyor. zaten düşük ilişkide olan birinden ada alırsanız size savaş açabilir oyunun zorluğu yüksek olursa.
ve evet diğer npc lerde sizin adalarınızdan parsel satın alabilir. tüm parsellerinizi alırsa adanızı elinizden alırlar. bunu ağır yoldan öğrendim daha bu parsel olayını bilmeden zor oyunda npc nin biri benim tüm fabrikalarımın olduğu adayı yavaş yavaş almış çakal. bildirimde geliyormuş ama bilmediğimden sallamadım bi baktım benim fabrika adası yerle bir :)
bir ada ne kadar gelişmişse o adanın parselleri o kadar pahalı oluyor ve getirdiği gelirde o kadar yüksek oluyor. bir npc sizin bir parselinizi alırsa size nakit para geliyor hemen sonrasında parsenilinizi geri alabilirsiniz.
örneğin oyundaki 2 yıldızlı medium seviyedeki bu gelişmiş npc nin en gelişmiş adasındaki 5 parseli de aldım elime. sadece bu adadan +220K gelir geliyor benim diğer tüm adalardan +80K geliyor :))
(her parselini alınca -2 ilişki puanı düşüyor. adayı komple alırsanız -20 daha düşüyor)
< Resime gitmek için tıklayın >

Yada melih gökçek gibi kendi adanızın parsellerinide satabilirsiniz .

** her parseli satın almak size 10 influence pointe mal olur. bu bahsettiğim parsel oyunda "shares" olarak geçiyor. sol üstte profilin yanında sahip olduğunuz influence pointi görebilirsiniz. aldığınız parseli satarsanız influenci geri alıyorsunuz. diyelimki bir ada için 5 parseli için 50 influence harcadınız. 6. seçenekte adayı komple alırsanız harcadığınız influence pointleri geri alıyorsunuz.

sadece npc nin elindeki parselleri alarak bir npc yi tamamen yoketmişliğim var. bunun için en uygun zaman o npc ile saldırmazlık anlaşması yaptığınız zaman mesela 5 saat saldırmazlık anlaşması yaparsanız 5 saat içinde çok adası yoksa npc nin tüm adalarına çökebilirsiniz :))

INFLUENCE POINTS
influence demişken bunada bir açıklık getireyim. oyundaki hemen hemen önemli şeyler için influence point gerekiyor.
bu resimde hangi işlem için kaç influence gerekiyor görebilirsiniz.
< Resime gitmek için tıklayın >

peki bu influence nasıl kazanılıyor?
easy zorluk: 20 Influence her profile levelinde, 3 Influence her investor evinde
medium zorluk: 15 Influence her profile levelinde, 2 Influence her investor evinde
hard zorluk: 12 Influence her profile levelinde, 1 Influence her investor evinde
**profiliniz sol üstteki resminizin üzerine gelirseniz görürsünüz investor oyundaki en son evin gelişmiş hali 5. seviye.

INFLUENCE INVESTMENT
belirli kategorilere belirli sayıda influence harcadığınız zaman çeşitli avantajlar kazanıyorsunuz.
Investment 6 kategoriye ayrılıyor. her kategoriye harcadığınız puanlar ile her kategori için 3 tane avantaj sağlayabilirsiniz.
alttaki resime bakarsanız örneğin askeri gemiler aldığınız zaman military incestment kategorisinde ilerliyorsunuz.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

buradaki en önemli investment bence "Expansion" olanı çünkü şöyle bir avantajı var. 3. seviye expansion sahip olduğunuz her adaya ev yapmadan yani insan populasyonu oluşturmadan size her işgücünden 200 tane veriyor. çok önemli bu bence çünkü sahip olduğunuz küçük adalarla oradaki insanlarla uğraşmadan fabrika kurup işletebilirsiniz.
bununla ilgili avantajlarda şu şekilde

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

resimde görüldüğü gibi expansion kategorisine 300 puan harcağınızda 3. seviye avantajı elde ediyorsunuz.
expansiona harcamak için üstte verdiğim resimdeki gibi
Islands (adalar)
Commuter Piers (altta açıklıyorum)
Shares (parsel)
aldığınız zaman bu kategoriye investment yapmış oluyorsunuz..


COMMUTER PIERS
gelelim bir diğer önemli olaya. Commuter Piers oyundaki en önemli binalardan birisi. ne işe yarar ?
oyunda bir adada engineer halkı oluşturduğunuz zaman açılır. amacı şudur.
diyelimki ana adanız var tüm halkınızı burada ama fabrikalarınız için yer kalmadı adada. bu fabrikalarınızı başka bir adaya taşımak istiyorsunuz. ama bu yeni adada da iş gücü lazım. normalde bu adayada evler inşaa etmeniz lazımki iş gücü oluşsun. işte bu Commuter Piers iki ada arasında iş gücü paylaşımı yapıyor. sahile kuruluyor bu binalar ve işçiler iki ada arasında ortak kullanılıyor. iki adayada inşaa etmeniz gerekiyor. 3 adaya inşaa ederseniz iş gücü 3 ada arasında paylaştırılıyor. fakat her pier -1K gelir demek bu yüzden dikkatli kurun oyunun başlarında. fabrikalarınızı için yeni adaya taşırken Commuter Piers koyuyorsunuz ve ana adanızdan buraya iş gücü transferi oluyor. hem de ana adanızda insanlar için fabrikanın sağladığı hava kirlilği vb şeylerin önüne geçiyorsunuz.

GEMİDEKİ HASTALIKLAR
bazen gemilerdeki mürettabatta hastalık oluşuyor. normalde insanlar için hastane kuruyorduk ama gemilerde böyle bir seçenek yok. hastalanan gemileri hemen adalarınızdan ayırın haritanın boş bir yerine gönderin diğer gemilerin yanında tutmayın bir süre sonra geçiyor hastalığı

----
Bir iki SS ekleyeyim.

Bahsettiğim devasa adanın şehir kısmı:
< Resime gitmek için tıklayın >

tarla kısmı
< Resime gitmek için tıklayın >

Buzul haritasından
< Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >

inşaat halindeki hayvanat bahçesi
< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheMuyu -- 10 Şubat 2021; 17:3:3 >

Bakın kime rastladım.
< Resime gitmek için tıklayın >
Yoruma Git
Yorumun Devamı Reiskonen - 11 ay +6

B bilgennyk
2 yıl (6752 mesaj)
Takipteyim. Çok güzel rehber olmuş ben ve bir çok oynayana yönelik iyi bilgiler içeriyor.
T TheMuyu Konu Sahibi
2 yıl (8483 mesaj)
resimler düzgün eklememe rağmen üstüne tıklayınca büyümüyor anlamadım. mesajı değiştir dediğimde kaynaktaki resim linkleri düzgün ve büyük açılıyor.
bir süre sonra düzelmezse resimlerin yanlarına direkt düz link olarak ekleyeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheMuyu -- 28 Mayıs 2020; 11:14:23 >


S Shovel Knight
2 yıl (5966 mesaj)
Takip. Campaign i bitirdim hemen orta zorlukta sandbox a başladım bakkalım şimdilik yavaş yavaş oynuyorum ama baya bağımlılık yapıyor bir oturunca kalkamıyorsun oyunun başından, sırf sunken treasure ile gelen büyük ada içinde season pass i alasım var


edit : @TheMuyu resimler bende büyüyor sıkıntı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shovel Knight -- 27 Mayıs 2020; 19:5:49 >
Bu mesaja 3 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @TheMuyu

M maliokan
2 yıl (238 mesaj)
Hocam konu güzel olmuş elinize sağlık. Şu AnnoCalculator sitesi ile ilgili bir sorum var.

Aşağıdaki ekran görüntüsüne bende yer alan bina sayılarını yazdım. Mesela balık için 1 tane görünüyor. Bende 22 tane var. Zamanında yükseltmek için kurmuştum bir sürü. Şimdi bazı adalarda çok fazla oluyor. Bazılarını durdurdum zaten o yüzden. Burada tek bir balıkçı olsun mu diyor orasını anlamadım? Bir de 3 adada aktif popülasyon var. 3 adayı da üretim için commuting pierre ile kurdum. Balığı teke düşürürsem diğerlerine charter ile mi aktarmam gerekiyor? Bir sorum da 2 adada mühendise kadar geliştirdim popülasyonu artırdım. Bir ada artizana kadar gelişti. Her adayı sanki ilk adam gibi geliştiriyorum. Popülasyon da haliyle çok fazla oluyor. Bu adalardaki popülasyonu ortadan kaldırıp tek adadan commuting pierre ile mi taşımam lazım? Ne tavsiye edersiniz?


Bu mesaja 2 cevap geldi.

B bilgennyk
2 yıl (6752 mesaj)
Hocam 29 TLye kuponla birlikte season 2 pass almak mantıklı mı sanırım sunken treasure içeriyor. Yoksa season 1den mi bi şeyler alalım?


Bu mesaja 3 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Shovel Knight

S Shovel Knight
2 yıl (5966 mesaj)
sunken treasure 1 in içinde, 2den sadece 1 dlc çıktı 2. si 2 haziranda çıkacak 3.sü yıl sonu yukarıda detaylar yazıyor zaten, genel olarak sezon 1 kozmetik şeyler içeriyor, sezon 2 ürettim hatlarını destekleyen, optimize eden şeyler içeriyor ona göre belki karar verilebilir
Bu mesajda bahsedilenler: @bilgennyk

P Perturbator
2 yıl (949 mesaj)
Şuan ki epic hesabımla ukraynadan uyguna alabilirmiyim oyunu?


Bu mesaja 2 cevap geldi.

T TheMuyu Konu Sahibi
2 yıl (8483 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: maliokan

Hocam konu güzel olmuş elinize sağlık. Şu AnnoCalculator sitesi ile ilgili bir sorum var.

Aşağıdaki ekran görüntüsüne bende yer alan bina sayılarını yazdım. Mesela balık için 1 tane görünüyor. Bende 22 tane var. Zamanında yükseltmek için kurmuştum bir sürü. Şimdi bazı adalarda çok fazla oluyor. Bazılarını durdurdum zaten o yüzden. Burada tek bir balıkçı olsun mu diyor orasını anlamadım? Bir de 3 adada aktif popülasyon var. 3 adayı da üretim için commuting pierre ile kurdum. Balığı teke düşürürsem diğerlerine charter ile mi aktarmam gerekiyor? Bir sorum da 2 adada mühendise kadar geliştirdim popülasyonu artırdım. Bir ada artizana kadar gelişti. Her adayı sanki ilk adam gibi geliştiriyorum. Popülasyon da haliyle çok fazla oluyor. Bu adalardaki popülasyonu ortadan kaldırıp tek adadan commuting pierre ile mi taşımam lazım? Ne tavsiye edersiniz?
hocam öncelikle commuter pier adalar arasında iş gücü paylaşımı yapıyor kaynak paylaşımı yapmıyor o yüzden her adanızda eksik olan malzemeleri trading route oluşturarak diğer adalarınızdan getirmeniz lazım.

anno calculator sitesine gelince. sitedeki hesaplamayı yaparken her ada için ayrı ayrı yapmanız lazım. bunu resim üzerinden açıkladım ilk mesaja ekledim incele sana zahmet resimler açılmazsa direkt linkleri şu:
https://i.ibb.co/DQBkp16/2020-05-27-190818.png
https://i.ibb.co/tK2qJpg/2020-05-27-191743.png
https://i.ibb.co/4tZdjpT/2020-05-27-192033.png


gelelim tavsiyeme hocam şimdi iki adada birden yüksek statülü insanlar olunca bunların ihtiyaçlarını gidermek çok zor oluyor. eğer sunken tresures dlc si varsa 3. dünyada devasa ada var bu adayı merkez yapıp tüm nufusu burada toplayabilirsin daha sonra diğer adalardan ürettiğin malzemeleride bu adada biriktirirsin.

eğer bu dlc yoksa. oyundaki en büyük adayı başkentin gibi seç. tüm adayı populasyon için kullan bütün üretim ve tüketim malzemelerini diğer adalarına taşı commuter pier ile bunlara workforce sağlarsın. bu adalarda ürettiğin populasyon için gerekli tüm malzemeleride trade routes ile başkente yolla. böylece tek ada olunca investors yani en yüksek statüye rahat ulaşırsın kaynak sıkıntın olmaz ayrıca başkentin depolarını en az 1000 yap
başkent harici diğer adalarında nufus kuracağın zamanda artisanı geçme böylece hem o adanın ihtiyaçlarını yine o ada içine kuracağın binalarla karşılarsın çok fazla istekleri olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheMuyu -- 27 Mayıs 2020; 19:44:20 >


T TheMuyu Konu Sahibi
2 yıl (8483 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: bilgennyk

Hocam 29 TLye kuponla birlikte season 2 pass almak mantıklı mı sanırım sunken treasure içeriyor. Yoksa season 1den mi bi şeyler alalım?
sunken season 1 de hocam 2 ye şuanlık ihtiyaç yok tam çıkmadı ama fiyatı uygun şimdiden alabilirsiniz ona da güzel şeyler gelecek
season 1 tavsiye ederim çünkü oyuna 2 tane dünya ekliyor 1 de kozmetik bonatik bahçesi ekliyor
T TheMuyu Konu Sahibi
2 yıl (8483 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Shovel Knight

Takip. Campaign i bitirdim hemen orta zorlukta sandbox a başladım bakkalım şimdilik yavaş yavaş oynuyorum ama baya bağımlılık yapıyor bir oturunca kalkamıyorsun oyunun başından, sırf sunken treasure ile gelen büyük ada içinde season pass i alasım var


edit : @TheMuyu resimler bende büyüyor sıkıntı yok
valla hocam anlamadım kafayı yedi bu dh konuya içerik ekledim ama değişiklikleri kaydet diyorum görünmüyor ama mesajı değiştir dediğimde orada duruyor.
neyse kalsın bakalım düzelir inşallah
T TheMuyu Konu Sahibi
2 yıl (8483 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Perturbator

Şuan ki epic hesabımla ukraynadan uyguna alabilirmiyim oyunu?
Ukrayna vpn ile hesabınıza girip bölgeyi değiştirmeniz gerekiyor herkeste olmuyor Bi deneyin şansınızı< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


S Shovel Knight
2 yıl (5966 mesaj)
benim yaptığım/tavsiye ettiğim rastgele bir kaç şeyden bahsedeyim belki işine yarayan çıkar


bu kişisel bir şey ama ilk oyuna girdiğimde kamerayı wasd'e aldım döndürmeleri q-e yaptım baya rahat oluyor bu şekilde bence


grafik ayarlarında lighting quality aşırı fps yiyor bunu kapatmanızı tavsiye ederim fark sadece gece binalar biraz daha aydınlık oluyor fark etmezsiniz bile birde AA ı kapattım onun dışında her şey max bir çok şey denedim bu şekilde stabil 60fps elde ettim


birde benim geç öğrendiğim bir şeyi yazayım binayı taşımak için tıklayıp sürüklüyorsunuz ben ilk başta yıkıp bir daha inşa ediyordum sonra öğrendim oyuna yeni başlıyacaklar için faydalı olur belki


aklıma başka şeyler gelirse yine eklerim


Bu mesaja 2 cevap geldi.

M maliokan
2 yıl (238 mesaj)
Ben commuting pier olayını geç farkettim. 42 levele yükseldim anca öğrendim. Gerçi mühendis açtıktan sonra kuruyorsun ama yine 2.adaya mühendis kurmama gerek kalmazdı.

Her adaya mühendise kadar olan tüm topluluklar için ihtiyaç ve mutluluk binaları ekledim üretim falan yaptım. Yani üretim fazla olunca iyi ama sürekli ada değiştir gelir gider dengele olayı kötü oluyor. Tek adada toplamaya çalışacağım.

Benim hesap Ukrayna'da. Season 1 40 tl ye mi geliyor. Öyleyse season 1 alıp büyük adada devam edebilirim. O durumda şuana kadar oynadığım sandbox devam edecek mi yoksa sıfırdan mı başlayacağım?< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

T TheMuyu Konu Sahibi
2 yıl (8483 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Shovel Knight

benim yaptığım/tavsiye ettiğim rastgele bir kaç şeyden bahsedeyim belki işine yarayan çıkar


bu kişisel bir şey ama ilk oyuna girdiğimde kamerayı wasd'e aldım döndürmeleri q-e yaptım baya rahat oluyor bu şekilde bence


grafik ayarlarında lighting quality aşırı fps yiyor bunu kapatmanızı tavsiye ederim fark sadece gece binalar biraz daha aydınlık oluyor fark etmezsiniz bile birde AA ı kapattım onun dışında her şey max bir çok şey denedim bu şekilde stabil 60fps elde ettim


birde benim geç öğrendiğim bir şeyi yazayım binayı taşımak için tıklayıp sürüklüyorsunuz ben ilk başta yıkıp bir daha inşa ediyordum sonra öğrendim oyuna yeni başlıyacaklar için faydalı olur belki


aklıma başka şeyler gelirse yine eklerim
evet hocam aynen böyle ufak tefek şeyleri yazalım daha sonra ben ilk mesaja eklerim faydalı olur.
ben de ufak bir bilgi vereyim C tuşu ile bina yol ne varsa kopyalayabiliyorsunuz. C ye bastıktan sonra mouse sol clicke basılı tutarsanız birde fazla binayı kopyalayabilirsiniz.
T TheMuyu Konu Sahibi
2 yıl (8483 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: maliokan

Ben commuting pier olayını geç farkettim. 42 levele yükseldim anca öğrendim. Gerçi mühendis açtıktan sonra kuruyorsun ama yine 2.adaya mühendis kurmama gerek kalmazdı.

Her adaya mühendise kadar olan tüm topluluklar için ihtiyaç ve mutluluk binaları ekledim üretim falan yaptım. Yani üretim fazla olunca iyi ama sürekli ada değiştir gelir gider dengele olayı kötü oluyor. Tek adada toplamaya çalışacağım.

Benim hesap Ukrayna'da. Season 1 40 tl ye mi geliyor. Öyleyse season 1 alıp büyük adada devam edebilirim. O durumda şuana kadar oynadığım sandbox devam edecek mi yoksa sıfırdan mı başlayacağım?
dlc leri aldığında sıfırdan başlamana gerek yok hocam. dlc ler kurulduktan sonra kayıtlı oyununu açtığın zaman bildirim gelecek ve dlc leri aktif edebileceksin varolan kayda


Bu mesaja 1 cevap geldi.

M maliokan
2 yıl (238 mesaj)
O zaman iyiymiş. Season 1 alınıp büyük adada devam edilebilir. Yeterli kaynak var rahat rahat düzgün bir ada kurulabilir orada. Ben mühendise kadar olan kısımda küçük şeylerle çok uğraştım yok mutluluk yok 2.ada olayları falan. 42 levelde daha investorı açamadım. Parayı onlar getiriyor sanırım. Bir an önce en büyük adada 5.*seviyeye geçmek lazım. Benim hisse fiyatım 400k larda müttefikten almak istersem 1.2m larda. Çoktan 5'e geçmişler.< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @TheMuyu

T TheMuyu Konu Sahibi
2 yıl (8483 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: maliokan

O zaman iyiymiş. Season 1 alınıp büyük adada devam edilebilir. Yeterli kaynak var rahat rahat düzgün bir ada kurulabilir orada. Ben mühendise kadar olan kısımda küçük şeylerle çok uğraştım yok mutluluk yok 2.ada olayları falan. 42 levelde daha investorı açamadım. Parayı onlar getiriyor sanırım. Bir an önce en büyük adada 5.*seviyeye geçmek lazım. Benim hisse fiyatım 400k larda müttefikten almak istersem 1.2m larda. Çoktan 5'e geçmişler.
aynen parayı luxury sekmesindekiler getiriyor. en iyi parayıda investorslar getiriyor büyük adaya geçersin rahat rahat devasa bir şehir kurabilirsin.
influence varsa adamların pahalı hisselerinden al hocam uzun vadede senden geri almazlarsa iyi para getirir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheMuyu -- 27 Mayıs 2020; 20:59:6 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

M maliokan
2 yıl (238 mesaj)
Baktım da 85 uah yani 21 TL ye falan geliyor season 1. Fiyat baya uygun. Season 2 hem eksik hem de daha pahalı. Şimdilik almaya gerek yok anladığım kadarıyla.< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @TheMuyu

T TheMuyu Konu Sahibi
2 yıl (8483 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: maliokan

Baktım da 85 uah yani 21 TL ye falan geliyor season 1. Fiyat baya uygun. Season 2 hem eksik hem de daha pahalı. Şimdilik almaya gerek yok anladığım kadarıyla.
season 2 tr de sanırım kuponla 45 TL filan yapıyordu. ama şuanlık olmasada olur çunku tam çıkmadı


Bu mesaja 1 cevap geldi.