Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
74
Cevap
7146
Tıklama
56
Öne Çıkarma
Annem az daha dayak yiyordu, yardım lütfen
İ
geçen hafta
Çavuş
Konu Sahibi

oturduğumuz apartmanın altındaki dükkanda pideciler çalışıyor. bunlar filtre falan değiştirmiyorlar ve evimizin içine kurum (minik kömür parçaları) doluyor. evimiz leş gibi oluyor. adamları defalarca uyarmamıza rağmen hiçbir şey yapmıyorlar. zabıtaya söyledik, onlar da hiçbir şey yapmadılar. annem önünden geçerken yine uyarmış ve 22 yaşlarında bi çocuk 'seni döverim len, öldürürüm' diye elinde sopayla annemin üzerine yürümüşler zaten hepsi serseri. bu sorunu nasıl çözebiliriz acaba?Belediyeye şikayet et. Fırın muhtemelen ruhsatsızdır.
Yoruma Git
draguthleon - geçen hafta +53
1)Muhatabınız orada çalışanlar değil, işletmenin sahibi veya ortaklarıdır. Çalışanlar ile değil, işletme sahibi veya ortaklarıyla görüşmelisiniz. Telefonunu isteyebilirsiniz mesela...
Yoruma Git
Yorumun Devamı XpressMusic34 - geçen hafta +41
Gücü yetmeyecek biriyse ne yapsın? Tek kişi gitsen muhtemelen fırıncısı, garsonu, kasiyeri bir olup ağzını burnunu kıracak. Hadi toplandın bir güzel dövdün. Kin güdü...
Yoruma Git
Yorumun Devamı hellkatze - geçen hafta +35
O
geçen hafta
Onbaşı

Video çek ifşala başka türlü uzun sürer olan yaşadığın sinir strese olur.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
T
geçen hafta
Yüzbaşı

ağzına namluyu sok öyle öldürülmez böyle öldürülür 2 saniye sonra ölüsün xde de ve sık gitsin ytd< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
4
geçen hafta
Yüzbaşı

153 (beyaz masa)'yı aradınız mı ?


Bu mesaja 1 cevap geldi.
Z
geçen hafta
Onbaşı

+1

Bir olay gündem olmayınca genelde kolay çözülmüyor
Bu mesajda bahsedilenler: @OptikForm
İ
geçen hafta
Çavuş
Konu Sahibi

ben de kızım zaten
Bu mesajda bahsedilenler: @TavukMemesi
E
geçen hafta
Er

Gece dükkanı ateşe ver önüne de bir yazı bırak bedel ödendi diye< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

K
geçen hafta
Yüzbaşı

Gençlik bitmiş, yazık. Adamın annesinin üstüne sopayla yürüyorlar gelip foruma yazıyor


Bu mesaja 3 cevap geldi.
H
geçen hafta
Teğmen

Gücü yetmeyecek biriyse ne yapsın? Tek kişi gitsen muhtemelen fırıncısı, garsonu, kasiyeri bir olup ağzını burnunu kıracak. Hadi toplandın bir güzel dövdün. Kin güdüp aynı binada yaşarken kan akıtmayacaklarını nereden biliyorsun?
Gözünü karartıp dükkana kurşun yağdırmak mı çözüm?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @KavgaHatalıSollamadan
D
geçen hafta
Yüzbaşı

Belediyeye şikayet et. Fırın muhtemelen ruhsatsızdır.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
Ö
geçen hafta
Yüzbaşı

Polise gidin.K
geçen hafta
Yarbay

Size saldırgan davrandıklarında muktedir ve heyecanına yenilmeden gerekli cevapları sonuna kadar verin.
Ancak saldırma fiiline karşı polise şikayetle resmi işlem sürer ki ayrıca kadına karşı şiddet konusudur. Resmiyeti pek tavsiye etmem ama bununla tehdit de edebilrsiniz. Resmiyette bazen haddinin çok ötesinde cezalandırma olabiliyor, ya da masuma karşı ...

Yaşadığınız sorunu etraflı anlatır mısınız? Evinize neden is doluyor ? ATeş yanan bacadan olması biraz zor ve size bağlanan açıklığı varsa kapatabilirsiniz. Ortam havalandırması sebep oluyorsa bu is haricinde un vb gibi unsurlardan da kaynaklanıyor olabilir. Havalandırma kısmını size zarar vermeyecek yere yöneltilmesi gerekir. Bunu dava etmeniz halinde tazminat almanız ihtimaldir ama resmiyetten uzak halletmek daha evla olabilir. Bu da tehdit malzemesidir gerektiğinde. Tabii zararı ispatlamak lazım.

Yer nasıl resmedilebilir mi ?

Yalnız en önemlisi anneye karşı saldırı. SOnuna kadar yanında olmak esastır!!!M
geçen hafta
Yarbay

Polise şikayetçi olun . Bu arada neden binaların altında dükkan olmamasi gerektiğine örnek bir konu< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
X
geçen hafta
Yarbay

1)Muhatabınız orada çalışanlar değil, işletmenin sahibi veya ortaklarıdır. Çalışanlar ile değil, işletme sahibi veya ortaklarıyla görüşmelisiniz. Telefonunu isteyebilirsiniz mesela eğer orada yok ise. Bu kişilerle görüşüp çözüm bulunamadı ise mal sahibi ile de görüşülebilir.
2)İlçe belediye zabıtasına şikayet kaydı bırakabilirsiniz. Eğer ilgilenilmedi ise yeniden kayıt açabilirsiniz mahsuru yoktur.
3)Büyükşehir olan bir ilde iseniz, 153 üzerinden kayıt açabiliyorsunuz.
4)Fotoğraf ve videolar olursa daha iyi olur, elinizde bulunur.
5)Tüm şikayetlerinize rağmen işlem yapılmadığını düşünüyorsanız, ilgili ilçe belediyeyi ziyaret ederek zabıtanın bağlı olduğu belediye başkan yardımcısı makamı ile görüşebilirsiniz.
6)Yok yine çözüm bulamadık derseniz, müracaat savcılığına elinizdeki şikayet kayıtlarının kağıda dökümü ile gidin lütfen.
7)Annenize döverim şeklinde konuşan şahısla ilgili de en yakın karakola şikayette bulunabilirsiniz. Mukayyit polis kaydınızı alacaktır ve şahıs ifadeye alınacaktır.

Geçmiş olsun.

Not: İlgili belediyeler Kamu Denetçiliği Kurumu aracılığı ile şikayet edilebilir eğer tüm şikayetlerinize rağmen işlem yapılmadığını düşünüyorsanız. Buna ek olarak, her zaman müracaat savcılığına başvurabileceğinizi belirtmek isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 19 Eylül 2023; 15:49:49 >
Bu mesaja 2 cevap geldi.
X
geçen hafta
Yarbay

Bizim burada bir bina var, altı oto tamircisi. Sabahtan akşama kadar yapılan gürültüyü düşün. O binada oturan arkadaş ev bakıyor kendine.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Moueson