Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
ANDROİD TELEFON GOOGLE HARİTADAN DERECE CİNSİNDEN KOORDİNAT KOPYALAMA

Y yasesa Konu Sahibi
5 ay (408 mesaj)
Amaç : Gideceğiniz yerin koordinatını derece cinsinden cep telefonundaki google haritalardan kolaylıkla bulup navigasyon cihazındaki koordinat kısmına girmek.

Sorun :Google harita koordinat gösteriyor. Ancak dokunur dokunmaz adrese geçiyor. Navigasyona yazarken ekran süresi dolup kararıyor. Veya giriş sırasında en ufak bir dokunma hatasında kayboluyor.

Yapılması gereken : derece koordinatını alıp sürekli kalacağı bir yere kopyalamak. Veya yandex, igo gibi sağlam bir cep navigasyon programına derece cinsinden koordinatı ilgili alanlarına direkt kopyalamak.

Çözüm :

CEPTEN GOOGLE HARİTADA DERECE KOORDİNAT KOPYALAMA

Derece cinsinden KOORDİNAT örneği.
39.899589,32.757259

Cep telefonunda konum hizmeti açık ve aktif olmalıdır.

Mevcut konumu göster aktif olmalıdır.

Basarak seçerken Kırmızı balonun sivri ucunu mavi konum yuvarlağının veya dış mavi transparan çeperinin tam içine denk getirmelisiniz. Bunun için haritayı iki parmak arasında dışa çekerek büyütün.


Mevcut gerçek canlı Konum (mavi nokta) üzeri basılı tutulursa, derece cinsinden gps konumu üstbardan karartılarak kopyalanabiliyor.

Mevcut konum dışında bir yerin derece cinsinden koordinatını kopyalayarak almak içinse ;

Mevcut gerçek canlı Konum (mavi nokta) üzeri basılı tutulur ve mevcut canlı konumun derecesi kopyalanabilir vaziyetteyken, arada başka hiç bir işlem yapmadan harita üzerinde gidilen başka bir yer basılı tutulursa derece cinsinden kopyalanabilir koordinat alınabiliyor.

Tahminimce google haritasından bu şekilde bir işlemi çok istemiyor. Yoksa bu kadar zor ve gizli olmazdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasesa -- 24 Haziran 2021; 15:43:1 >

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.