Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
200
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Android, kişisel bilgileri sızdırıyor iddiası!

A ancora Konu Sahibi
8 yıl (1544 mesaj)
Bilim insanları 13.500 android uygulamasını test etti ve yüzde 8'inin sosyal medya bağlantı bilgileri ve bankacılık verilerini korumakta yetersiz kaldığını tespit etti.

Bu uygulamalar telefondan, internet sitesine bağlantı kurduğu sırada saldırıya açık hale geliyor. Google henüz konuya dair bir açıklama yapmadı.

Hanover'deki Leibniz Üniversitesinden ve Marburg'daki Philips Ünversitesi bilişim bölümünden araştırmacılar Google Play Store'daki en popüler uygulamalar üzerinde test yaptı.

Sahte bir kablosuz bağlantı ağı kuran araştırmacılar, bu ağ üzerinden gönderilen tüm verileri kırmayı ve email, sosyal medya siteleri hesaplarının isim ve şifre gibi bilgilerini öğrenmeyi, online bankacılık verilerini ele geçirmeyi başardı.

Bunu yanı sıra yine kurdukları kablosuz ağ sayesinde bu ağı kullanan cihazların güvenlik programlarını kandırarak 'güvenli ağ' onayı aldılar. Araştırmacılar ayrıca uygulamaların içine kendi yazdıkları özel kodları da ekleyerek cihazın içine kalıcı olarak sızdılar.

Eğer bu gerçek bir siber saldırı olsaydı hacker bu güvenlik açığı sayesinde isterse bankadaki tüm varlığı istediği bir hesaba yönlendirerek hırsızlık yapabilir, bu esnada da uygulamanın ekranında hiçbir değişiklik yokmş gibi görünmesini sağlayabilirdi..

Teste tabi tutulan uygulamaların bazılarının milyonlarca kere indirilmiş olması araştırmacılarca endişe verici olarak değerlendirildi.

Alıntı :http://www.infobilisim.com.tr/Content-Haberler-70-377Kişisel verilerimizi korumanın bir yolu yok sanırım. En güzeli klasik telefon kullanmak.
M muratai
8 yıl (5254 mesaj)
Klasik telefon? iOS kullan güvenlik derdin olmasın.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.