Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
8
Cevap
0
Tıklama
2
Öne Çıkarma
Android 12, uygulamaları otomatik olarak ana dilinize çevirebilir

U ugur7seven Konu Sahibi
3 hafta (3524 mesaj)XDA Developers topluluğu, Android 12'nin yeni sürümünün uygulamaların otomatik çevirisini yapacağına dair kanıt bulduklarını açıkladılar.Ayrıca Bkz.Microsoft, Windows 10 güç menüsüne yeni bir seçenek ekliyorİşlev, cihazdaki uygulamaların geliştiricinin dilinden kullanıcının diline çevrilmesine izin verecek. XDA Developers, daha önce yayınlanmamış bir Android 12 yapısına sahip olması nedeniyle bunu açığa çıkardı ve bu yapıda, yeni çeviri hizmeti ile ilgili birçok yeni sınıf buldu.

Google Translate ile çevirecekYeni özelliğin, uygulamanın kullanıcı arayüzündeki metinlerin doğrudan çevrilmesine izin verdiği sonucuna varılmuş. Google'ın bu seçeneği Pixel akıllı telefonlara özel yapması da mümkün. Öte yandan yeni özelliğin, Google Translate ile çalıştığını da belirtelim.Bu alanda, uzun süredir AllTrans gibi (üst resimdeki) kendi UI çeviri özelliklerini sunan üçüncü taraf uygulamaların var olduğunu da belirtmek gerekir. Google, Android işletim sisteminin yeni sürümünü Mayıs 2021'de resmi olarak tanıtacak.
Kaynak:https://www.xda-developers.com/android-12-app-ui-translation/

 Haberi Portalda Gör

Youtube videolarınıda otomatik çeviriyor. Saçma sapan video başlıkları görüyorum hep. Kapatma ayarıda koymamışlar. Gelmesin böyle bi özellik. Alternatif sunmayıp tek bir ...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Pizza Steve - 3 hafta +5

P Pizza Steve
3 hafta (619 mesaj)
Youtube videolarınıda otomatik çeviriyor. Saçma sapan video başlıkları görüyorum hep. Kapatma ayarıda koymamışlar. Gelmesin böyle bi özellik. Alternatif sunmayıp tek bir şey dayatmalarını sevmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

M monacomen
3 hafta (2305 mesaj)
Keşke böyle bir özellik oyunlara da gelse. Dil desteği vermedikleri oyunların bari açık kaynak koduna izin vererek otomatik kullanıcının dilinde çeviriye izin veren bir Steam eklentisi ne güzel olurdu. Destek vermiyorsunuz köstek olmayın bari. Dünyada dilleri değerli oyuncular sadece 10 zengin ülke vatandaşına özel dil desteği sunulması ayrımcılık ve ırkçılık değil de nedir. Üstelik bu ülkeler gelişmiş ve okumuş İngilizce bildikleri apaçık ortada olan ülkelerin oyuncuları.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

M mutercim
3 hafta (415 mesaj)
Hocam öyle bir anlatıyorsunuz ki sanki koca oyunu çevirmek kolay bir iş, hiç masrafsız beş dakikada yapabilecekleri şey ama yapmıyorlar. Adam dile harcadığı parayı o pazardan katbekat çıkartamayacaksa yapmaz tabi o yatırımı.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @monacomen

C Clusive
3 hafta (371 mesaj)
Ya iyi hoşta... Apple gibi özellikler her cihaza gelmiyor ki. Firma Android 12 verirse gelecek vermezse gelmeyecek. Bir sonraki telefonum kesinlikle Apple olacak...


Bu mesaja 1 cevap geldi.

G Galatas4ray
3 hafta (4351 mesaj)
Youtube videolarının başlıklarını videoyu yükleyen kişi istediği dilde sınırsız bir şekilde değiştirebiliyor.Yani youtube bunu yapmıyor videoyu yükleyen yapıyor.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Pizza Steve

M monacomen
3 hafta (2305 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: mutercim

Hocam öyle bir anlatıyorsunuz ki sanki koca oyunu çevirmek kolay bir iş, hiç masrafsız beş dakikada yapabilecekleri şey ama yapmıyorlar. Adam dile harcadığı parayı o pazardan katbekat çıkartamayacaksa yapmaz tabi o yatırımı.
Yapmayın dile harcadığı para diyorsunuz. Bir oyunun küçüğü büyüğü fark etmez neredeyse hemen hepsine dünyanın ilk 10 zengin ve kültürlü İngilizce bilen ülke olmalarına rağmen dil desteği sunuluyor. Peki dünyanın diğer oyun oynayan ülkeleri neden görmezden gelinip bir de bunu kolaylaştıracak yöntem verilmiyor. Bir uyduruk puzzle oyununa bile dil desteği sunmak çok mu zordur. 20+15 Liralık ve bir oyundan bile az satan bir roman çevrilirken milyonlarca satan ve fiyatı 300+800 liralık oyunlar çevrilemiyor mu yani? Çevirmenlerin çok para aldığını mı sanıyorsunuz siz çoğu açlıktan boş durmaktan film çevirisi yapıyorlar bedavadan. Bu yöntem oyun yapımcılarının ayıbıdır nokta net.
P Pizza Steve
3 hafta (619 mesaj)
Onu biliyorum ama bize bir ayar sunmuyor youtube.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Galatas4ray

D dugers
2 hafta (329 mesaj)
İphone 10k verip 5 sene kullanacağına, 3300 ver 5 senede 3 kere fiyat performans telefonu al her daim en güncel androidi kullanırsın. Ayrıca bir süre sonra performans olarak da iphone dan iyi bir deneyim elde edersin. Ek olarak telefona yatırım gibi bakmazsın. Kırılsa bozulsa iphone'a üzüldüğünüz kadar üzmez.
Bu mesajda bahsedilenler: @Clusive
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.