Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Amerika'da elektrikli otomobiller 2022 yılında kablosuz şarjı destekleyecek

O Ozgur Kartal Konu Sahibi
2 ay (96 mesaj)

2015 yılı Paris fuarlarında Nissan markasıyla duymaya başladığımız otomobilleri destekleyecek kablosuz şarj teknolojisi bir kore şirketi tarafından hedef edinilmiş. Şirket garajlara yerleştirilecek kablosuz şarj istasyonları sayesinde otomobilleri herhangi bir kablo veya başka bir efora ihtiyaç duymadan otomobilleri şarj etmeyi amaçlıyor.

Elektrik prizlerini tarihe gömecek ilk adımHyundai grubun lüks markası olan Genesis kablolu şarjı tarihe gömmek adına ilk adımı atıyor. Hyundai bir kore şirketi olsa da bu teknoloji ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri'nde kullanılacak çünkü teknolojinin sahibi WiTricity bir Amerikan şirketi. Şirket ilk kablosuz otomobil şarjı konseptlerini 2017 yılında sergilemişti ancak teknoloji 2022'den önce kullanılamayacak.Aracın kablosuz şarj alıcısı tam olarak ön kısmın ortasında yer alacak ve otomobil sizi kablosuz şarja uyumlu bir şekilde park etmeniz için yönlendirecek. Witricity'e göre araçların farklı yüksekliklere sahip olması bir problem yaratmayacak. Bir spor araba veya yüksek bir SUV bu teknolojiyi kullanabilecek. Maksimum kablosuz elektrik gücü transferi 22 kW olacak ve verimlilik %91 ile %93 arasında olacak.
Kaynak:https://onepexel.com/the-electric-car-with-wireless-charging-will-be-a-reality-in-2022-and-in-the-united-states-thanks-to-the-genesis-gv60/

 Haberi Portalda Gör


V VaporWave
2 ay (449 mesaj)
Kore'yi neden küçük harflerle yazdınız?< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

S Stilt_Skin
2 ay (130 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: VaporWave

Kore'yi neden küçük harflerle yazdınız?
Sanırım yazarın Türkçeyle sorunları var, yazım kurallarına dikkat etmeden yazıyor. Daha önceki haberleri de bu şekilde yazım hatalarıyla dolu. Ne yazık ki Türkçe sınavı sorusu gibi içerik düzenliyor.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.