Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
11
Cevap
0
Tıklama
11
Öne Çıkarma
AMD üst üste yedi çeyrektir rekor kırıyor
E
2 hafta
Yarbay
Konu Sahibi

AMD üst üste yedi çeyrektir rekor kırıyorTeknoloji devlerinin yavaş yavaş gerilemeye başladığı bir dönemde AMD halen rekor çeyrek gelirleri açıklama başarısı gösteriyor. Firma üst üste yedi çeyrektir rekor gelirler elde ediyor ancak yılın geri kalanı için aynı şeyleri söylemek mümkün olmayabilir.AMD yine rekor kırdıFirma tarafından yapılan açıklamaya göre yılın ikinci çeyreğinde 6.55 milyar dolar gelir elde edildi ve yüzde 70 büyüme sağlandı. Faaliyet kârı 1.9 milyar dolar olruken yüzde 115 büyüme yaşandı. Net kâr ise 1.7 milyar dolar ile yüzde 119 yükseldi.Ayrıca Bkz.Ekran kartı fiyatları en düşük seviyeye geldiHer ne kadar rekor yükselişler yaşasa da rakamlar kesin olmayan verilere dayanıyor. Vergiler ve diğer ayarlamalar sonrasında AMD ilginç bir şekilde kâr kaybı yaşıyor ve önceki yıla göre yüde 37 düşüş sergiliyor.Veri merkezi bu dönemde 1.5 milyar dolar üretirken yıl bazında yüzde 83 artış göstermiş. Son kullanıcı bölümü 2.2 milyar dolar ile yüzde 25 yükselirken Ryzen satışları bu dönemde etkili oldu. Oyun segmenti 1.7 milyar dolar gelir ile özellikle konsol tarafında başarı gösterdi.İçinde bulunduğumuz dönemde AMD yonga satışlarında durgunluk yaşanacağı tahminleri ile doğru orantılı olarak firma düz bir çizgi izlemeyi bekliyor. Zen 4 ve RDNA 3 ile birlikte yılın sonlarına doğru bir hareketlilik yaşanabilir.
Kaynak:https://www.techpowerup.com/297430/amd-reports-second-quarter-2022-financial-results

 Haberi Portalda Gör

İşte beklenen fanboycuk geldi
Yoruma Git
furkangunes04 - 2 hafta +20
7 çeyrekte intelin 14++++ çeyrekte yapamadığını yaptığı için. Helal olsun teyzeme.
Yoruma Git
Feyzuli - 2 hafta +9
Kalitesizlik mi? İş istasyonlarında bile çatır çatır AMD işlemci kullanılıyor. Kafa güzel güle güle kullanın.

Yoruma Git
Yorumun Devamı YordleKing - 2 hafta +4
F
2 hafta
Yüzbaşı

7 çeyrekte intelin 14++++ çeyrekte yapamadığını yaptığı için. Helal olsun teyzeme.
T
2 hafta
Yüzbaşı

upp++++++++++++++M
2 hafta
Er

kalitesizliğin satış yaptığı bu sıralarda şaşırtmadı< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 3 cevap geldi.
F
2 hafta
Yarbay

İşte beklenen fanboycuk geldi


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @mervebolugur
M
2 hafta
Er

yanlış geldin sanırım ağlama duvar değilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mervebolugur -- 4 Ağustos 2022; 13:1:53 >

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @furkangunes04
B
2 hafta
Binbaşı

Borsa bu kadar rezil bir şey aslında. Adamlar 7 bilançoda da inanılmaz karlar ve büyüme açıkladı ama istedikleri artışa ulaşamadılar, yükseldi tabii ki ama daha da yükselmesi lazım bu bilançoyla. Tesla ise sözlü yönlendirme ve reklam ile beklenti satın alarak hak etmediği değere ulaştı.Bu mesaja 1 cevap geldi.
W
2 hafta
Yarbay

zaten beklenti satın alınır borsada, sonuçlar değil
Bu mesajda bahsedilenler: @berkayjan
Y
2 hafta
Yarbay

Kalitesizlik mi? İş istasyonlarında bile çatır çatır AMD işlemci kullanılıyor. Kafa güzel güle güle kullanın.

< Resime gitmek için tıklayın >
Bu mesajda bahsedilenler: @mervebolugur
D
2 hafta
Yarbay

Fiyatlarını intelden daha uygun fiyatlara çektikleri sürece kar açıklamaya devam ederler. Ryzen gerçekten başarılı oldu. Başarısının devamı fiyat politikasını düzgün yönetmeyle devam eder!
D
2 hafta
Yarbay

Adamların hakkını yememek lazım. nvidia ve intel gibi tekel olmak için her türlü hinliği yapan 2 firma ile kapışıyorlar ama amd gidiyor nvidia nın düşünmediği gtx serisi kart kullananlara nvidia ile dalga geçer gibi "buyrun nvidia size bunu sunmadı ama ben sunuyorum" deyip fsr teknolojisini öne sürüyor. Nvidia yı DLSS i open source olarak piyasaya sürmeye zorluyor. Üstüne intel p-e core saçmalığının yerine gerçek innovation ı getirip intel e "teknoloji böyle geliştirilir" der gibi 3d cache i 5800x e uygulayıp oyunlarda rakipsiz bir cpu ortaya çıkarıyor.

14nm+ faciasında 2000-7000 serileri arasında mainstream tepe modellere sadece 4c/8t veren intel şimdi her yeri p ve e olarak çekirdek ile doldurmaya çalışıyor. Bunların hepsi ve fiyat olarak msrp değerlerinin şimdikinden yüksek olmaması kabul edin ya da etmeyin amd sayesinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 6 Ağustos 2022; 14:53:59 >

B
2 hafta
Yüzbaşı

Bırak amd yi ifşan ne zaman çıkacak
Bu mesajda bahsedilenler: @mervebolugur
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.