Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
AMD Ryzen 3.Nesil Bios Ayarları (MSI Anakartlar için)

M moonquad Konu Sahibi
geçen yıl (2846 mesaj)
Merhaba arkadaşlar forumda bir çok rehber var fakat ben sizlere tamamen varsayılan ayarlarda kullanan arkadaşlar için yapılmasa gereken bir kaç ayar söyleyeceğim çok basit ayarlar bunlar,şimdi bu ayarlar msi anakart kullananlar için ayarlar ama diğer anakartlar içinde benzer şekilde ayarlayabilirsiniz.

1. Şimdi ayarlara geçmeden önce anakartınızın modelini googleda aratıp destek kısmından güncel olan bios'u indirin.(Mutlaka doğru bios indirdiğinizden emin olun)
2. Bu indirdiğiniz bios yükleyin.(Mutlaka elektirik kesilmediğini bildiğiniz saatlerde bu güncelleme işini yapın)

3.Şimdihttps://www.amd.com/en/support adresine gidin ve anakartınıza uygun chipseti indirin.(Eğer güncel ise indirmenize gerek yok)

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

4.Şimdi Chipseti kurduysak güç planı ayarlarına gidin ve amd balanced seçin , gelişmiş ayarlara gidin benim yaptığım gibi ayarlayın.

< Resime gitmek için tıklayın >

5.Şimdi bios girin ve bu ayarları yapın bu seçenekleri "AMD CBS" ve "AMD Overclocking" kısmında bulabilirsiniz.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

Ben böyle kullanıyorum sizlerde böyle kullanabilirsiniz boşta hiç bir işlem yapmıyorsam 35-40 derece arasında çalışıyor.

NOT: Bios'a bu ayarları yapmak için girdiğinizde mutlaka fan ayarlarınızıda yapın ve şu şekilde ayarlayın en hızlı ve en sessiz döndüğü değeri bulun ve 55 dereceye kadar o hızda çalıştırın daha sonra çok az miktarda duyduğunuz ses seviyesini bulun ve 75 dereceye kadar o ses seyiyesine çıkacak şekilde ayarlayın.

Herkese İyi EğlencelerDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.