Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
amatör denizci belgesi istanbul ya da tekirdağ'da nasıl alabilirim?

J Jeremy Klakson Konu Sahibi
11 ay (9340 mesaj)
https://adbs.uab.gov.tr/giris sitesinden sınava başvuru yapmak istedim ama listede istanbul veya tekirdağ yok. eskiden vardı ama başvurmamıştım. izmir, ordu filan var. pandemi yüzünden mi bu şehirlerde sınav yok? ne zaman açılır acaba?

bir de bu belgeyi almak istememin sebebi tekirdağ'da 4.75 metrelik fiber bir teknemiz var 15 hp motor almak istiyorum ancak 9.9 hp üzeri motor için bu belgeye ihtiyaç var dediler bana. doğru mudur acaba yanlış iş mi yapıyorum bilemedim. tekneyi kullanma sebebimiz yaz ayında babamla balığa çıkarız ve belki ara sıra denizde gezeriz başka nedeni yok. ticari bir iş yapmayacağım yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeremy Klakson -- 14 Kasım 2020; 23:1:14 >


P phazedllon
11 ay (95 mesaj)
Merhaba üstadım,

https://gbs.uab.gov.tr/ sayfasında yetkili kurumlar listesine gir, arama kısmında yetkili kurumlar seçili olsun, arama satırına özel yaz, 4-5 adet istanbul çıkıyor.

Bilgin olsun
S serkanakpinar
9 ay (3 mesaj)
interneetten vbaşvuru yapıyorsunuz sıoınav tarihini ve gireceğiniz yeri seçiyorsunuz size msj geliyor. sınavdan 1 gün önce de msj geliyor sonra yaklaşık 2 saatlik etğitime alıyorlar. hemen sonrası sınava giriyorsunuz
A aktassa
9 ay (671 mesaj)
Hocam kontenjana bağlı olarak sitedeki sınav yerleri anlık olarak değişebiliyor
Şimdi yok dediğiniz salon iki saat sonra uygun hale gelebiliyor

Takip etmek gerekir. Hani bir salonun tamamen kaldırılması şu an için söz konusu değil
Tabiki eskisi kadar da yoğun personel ataması olmadığı belli.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


J Jeremy Klakson Konu Sahibi
4 hafta (9340 mesaj)
çok uzun zaman olmuş ama cevaplayayım, amatör denizci belgesini almaya az önce hak kazandım. 53 tl harç ödeyeceğim halk bankasına yarın.

artık sınav online. çok güzel olmuş ben bu konuyu açtığımda tekirdağ liman başkanlığı sınav açsın diye bekleyip duruyordum. artık sınav açılacak diye beklemenize gerek yok. 10 saat süren online bir eğitim alıyorsunuz (biraz uzun sürüyor sabırla okuyun) sonra sınava giriyorsunuz.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.