Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
34
Cevap
0
Tıklama
8
Öne Çıkarma
Altay ana muharebe tankı motoru için Güney Kore ile görüşülüyor

F fthtsy Konu Sahibi
geçen hafta (35 mesaj)Defense News haber sitesinde yer alan habere göre Türk Kara Kuvvetlerinin yeni nesil ana muharebe tankı ihtiyacını karşılamak üzere başlatılan proje kapsamında geliştirilen Altay ana muharebe tankına Güney Kore menşeli bir motor entegre edilmesi için çalışılıyor.Ayrıca Bkz.Altay Tankı 24 aydan kısa süre içinde ordunun kullanımına sunulacakKaynak, görüştükleri bir Türk savunma sektörü yetkilisinin (BMC'de çalışıyor) gecikmelerle dolu tank programında seri üretime geçmek için Güney Kore ile görüşüldüğünü (Hyundai Rotem firması), motor/şanzıman ve zırh konusundaki ithalat sıkıntısını Güney Kore ile aşmayı hedeflediklerini söylediğini belirtti.Geçtiğimiz aylarda Güney Kore Savunma Tedarik Programı İdaresi, K2 Black Panther tankı için yeni bir motor geliştirdiklerini açıklamıştı. K2, Altay tankına ilham veren ve teknik destek sağlayan tank. O dönemde de motor ithalatı gündeme gelmişti. Ağustos 2020'de Güney Kore Savunma Tedarik Programı İdaresi, K2 Black Panther tankı için yeni bir motor geliştirdiklerini açıklamıştı. İdare Başkanı Wang Jung-hong, K2 Black Panther için 1500 beygir gücündeki motorun yerli olarak geliştirildiğini ve yakında tanıtılacağını söylemişti.Kaynak:https://www.defensenews.com/industry/2020/11/19/turkey-in-talks-with-south-korea-to-salvage-altay-tank-program/?utm_source=twitter.com&utm_medium=social&utm_campaign=Socialflow+DFN

 Haberi Portalda Gör

En Çok Beğenilenler Tümü Tüm Yorumları Aç
Bu tankın orjinali zaten Korenin K2 tankları zaten. Ordan teknoloji transferi yapmıştık herşeyini. Motoru da alıyorsak zaten direk ithal etsek daha iyiydi.
Adını tank üretiyoruz koyucaz diye 100...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Steelo - geçen hafta +34
Malzeme bilimi ve metalurji ciddi birikim gerektiren dallar. Modern tankların zırhları da sadece dökümden olmadığı için, motorla beraber bunu da anlaman gerekiyor. Dışarıdan bakıp, d...
Yoruma Git
Yorumun Devamı 6s - geçen hafta +18
Koc grubu bu tankın uzerine kendi tankini gelistirdi ama Bmc daha fabrika bile kuramadi. Utanilacak bir durum,hesabi kim verecek?
Yoruma Git
silveraction - geçen hafta +13

F FederalAlmanya
geçen hafta (70 mesaj)
Motor ve şanzımanı anlarımda zırhı biz nasıl yapamıyoruz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

S Source
geçen hafta (21893 mesaj)
Bu güzel tankı artık seri üretimde görmek istiyor gözler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


S silveraction
geçen hafta (443 mesaj)
Koc grubu bu tankın uzerine kendi tankini gelistirdi ama Bmc daha fabrika bile kuramadi. Utanilacak bir durum,hesabi kim verecek?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

R ressi1
geçen hafta (2107 mesaj)
Tank çıkamadan eskidi arkadaş. Yeni motor yeni sorunlar demek bakalım kaç yıl daha sürüncemede kalacak(tabi anlaşılırsa).
Y Yanfo
geçen hafta (268 mesaj)
kılışdar ve inönü muhtemelen!
Bu mesajda bahsedilenler: @silveraction

K Katalikitci
geçen hafta (498 mesaj)
Habere inanmadım içinde 18 ay ifadesi geçmiyor. Altayla ilgili bir haber olsaydı içinde mutlaka yazardı.

Edit: Kaynakta yazıyormuş :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Katalikitci -- 20 Kasım 2020; 16:36:35 >


6 6s
geçen hafta (132 mesaj)
Malzeme bilimi ve metalurji ciddi birikim gerektiren dallar. Modern tankların zırhları da sadece dökümden olmadığı için, motorla beraber bunu da anlaman gerekiyor. Dışarıdan bakıp, düz boru dediğimiz namlusunu bile istenilen kalitede üretemiyoruz, gerçi pek çok ordu Alman yapımı top ve namluları tercih ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 6s -- 20 Kasım 2020; 16:46:42 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @FederalAlmanya

P palamutix
geçen hafta (54 mesaj)
Tank olayının gerçekten içine ettiler
S Steelo
geçen hafta (752 mesaj)
Bu tankın orjinali zaten Korenin K2 tankları zaten. Ordan teknoloji transferi yapmıştık herşeyini. Motoru da alıyorsak zaten direk ithal etsek daha iyiydi.
Adını tank üretiyoruz koyucaz diye 100 katı zarar etmenin anlamı yoktu.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

V veleciraptor
geçen hafta (1636 mesaj)
Gerçekten de diğer savunma projelerinin aksine tank işi tam bir komediye dönüştü. Otokar grubundan BMC'ye geçtiğinden beri iflah olmadı. Anlaşılan optik sistemler dışında birebir K2 tankının aynısı olacak.
Bu mesajda bahsedilenler: @Steelo

E e d d a i
geçen hafta (1953 mesaj)
Alman motoru olmadı,Ukrayna motoru olmadı bunun da olacağını sanmıyorum ben.Amerika koz olarak kullanıp gerektiğinde bu ticarete taş koyabilir.
İ infom@n
geçen hafta (7445 mesaj)
Dünyada zırh çeliği üreten firma sayısı 1 elin parmaklarını geçmez.
Bu mesajda bahsedilenler: @6s

S stalker(1979)
geçen hafta (3380 mesaj)
Güney Kore de Transmisyonu halledemedi. Yani G. Kore den alınacak bir motor olsa bile aktarma organı olmadıktan sonra bir anlamı yok. G. Kore de şua anda Alanlardan alıyor transmisyonu. Biliyorsunuz almanlar bize hiç bir şey satmıyor. G.Korenin transmisyonu nun koşulları karşılayacak hale gelmesi 1-2 yıl sürer. O zamanda önce kendilerine üreteceklerinden bize yine sıra gelmez. Türkiye madem Motor ve şanzıman işi için bu kadar uğraştı kendi motor ve şanzımanımız bitene kadar uğraşmalıyız. Altay tankı için Motor ve transmisyon hazır olana kadar elimizdeki diğer tanklar modernize edilebilir. Yeni geliştirilen İkalar tank avlayabilir hale getirilebilir. Tank avlayan ihalarımız da daha da geliştirilir.
F firat_kilic
geçen hafta (1443 mesaj)
Hep vatandaş kandırma olayları. Ares / koç rams / gm / dodge / chrysler defence systems / g.kore hyundai... bir zamanlar 5 yıl+ gibi bazı yazılar yazmıştım döndü dolaştı olay oraya geldi o zaman deli diyorlardı o deli durunca toplum o delinin olduğu yere geldi :)))) ha bazen anlayanlarda çıkıyor siprütüel bağına kadar. Hastasıyım TRnin :)
İ ihtiyar.gamer
geçen hafta (81 mesaj)
Kandırma?
Olana inandınız mi da yapılmaya çalışılana inanacaksınız?
Yada şöyle sorayim.
Olmayanı 10 yıllar boyunca kanıksayıp yapmaya çalışılana neden laf ediyorsunuz ?
Yoktu ki zaten? Ne vardı? Hatta bırakın olmasını "yapsak mı ki?" Diyen dahi yoktu.
Bu ülkede sanki yıllardır abrahamlar yapılıyordu da şimdi mi becerilemez oldu da insanlar yapılamayan şey için kandırılıyor?
5+ yıl değil isterse 10+ yıl olsun ne farkeder. 80 yıl gidim iş yapılmamış bir alanda 80 yıl "niye yok" demeyenler şimdi "milleti kandırıyorlar " diyor.
Bu da olacak inşallah merak etmeyin. Zaman alsa da olacak. Isterse bir 5+ yıl daha geçsin. Bu ise gönül vermiş insanlar oldukça eninde sonunda Allah'ın izniyle olacak.
Size nacizane tavsiyem. Sorgulamayı, yapmaya çalışına değil bunca yıldır yapmayanlara yapın. O tarafa yüzünüzü dönemiyorsanız da boş verin hayatınıza bakın. Susun en azından "cızırtı" rahatsız etmesin EMEK VERENLERİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihtiyar.gamer -- 21 Kasım 2020; 5:2:20 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

L lterlemez
geçen hafta (995 mesaj)
Şimdi, gidip otomobilcilere soracaksın aslında; "ne oldu? global üretim vardı, rekabet nedeniyle satış geliri olmazdı yerli üretimin?" alın işte, elimizde en dandiğinden bile bir motor yok. Sağdan soldan motor dileniyoruz. "Tekerleği yeniden icat etmekti yerli otomobil", hani nerede motor?
G gidi
geçen hafta (78 mesaj)
koç koç diye koç grubu diye hayıflananlara itibar etmeyiniz. Koç grubuyla devam edilseydi zaten tamamen dışa bağımlı, üzerine etiket basılmış bir ürün kabul edilecekti.

Hangi grupla olur bilemem ama Türkiye ne istediğini biliyor ve er yada geç milli motorunu yapacaktır. Ak parti yönetimi değişmezse tabii. Yoksa bütün savunma projeleri pert olur...
N naber0
geçen hafta (107 mesaj)
Motor ne sorunlu bişey. Almaya çalışsak alamıyoruz, alsak bile sorunlu bişey çıkıyor (yorumlarda yazıyor). Bunda de bi yerli bişey yapmak lazım ama bilgi yok işte

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


E ezicioyuncu
geçen hafta (2029 mesaj)
Boş yapmissin daha senin bmc altay tankina bir vida bile atamadı, en azindan koç şimdiye onlarca tank teslim ederdi siz bu kafayla anca ona buna dilenci gibi kapi calip motor ararsiniz