Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
42
Cevap
6971
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: Alfa Romeo Amblemi size neyi anımsatıyor ve aslında Nedir? (3. sayfa)

K
KRHTH
11 yıl (1056 mesaj)
Şehir Efsanesi BenceALfa Rome0
H
HD4650™
11 yıl (123 mesaj)
alfa romeo ölmeli
G
Guest-9CB19E078
7 yıl (123 mesaj)
Beyaz zemin üzerine kırmızı haç Milano şehrinin simgesidir ve Sforza Kalesi'nin kapısından alınmıştır. Taç giymiş, çocuk yutan engerek yılanı ise Haçlı Seferleri'nde başarısı övülen Visconti Ailesi’nin armasıdır.

kaynak: wikipedi, alfa romeonun resmi web sitesi.

yılan haçlı seferlerinde Müslümanların katledilmesinde üstün gayret ve başarı gösteren visconti ailesinin arması ise o yılanın yuttuğu kişinin Müslümanlar olması muhtemeldir.

yılan güç simgesi olarak, yuttuğu kişide onların karşısında haçlı seferlerinde aciz ve mağlup olmuş Müslümanların simgesi olarak yansıtılmış. yanındaki haçta kendilerince bu başarıya imza atan hristiyanları ifade eden bir öğedir.. milli duyguları ön planda olan bir hristiyanın ve asimile olmuş müslümanın tercih edeceği bir araçtır.

düşünün bir araç yapılıyor arması 1453 ü yani Müslüman aleminin Hristiyan alemine galibiyetini yansıtıyor ve bunu bir hristiyan alıp kullanıyor...! olacak işmi...! biz bukadar zavallıyız işte...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9CB19E078 -- 13 Aralık 2013; 15:21:59 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.