Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Akustik Gitar Önerisi

B berka9 Konu Sahibi
7 ay (13 mesaj)
Merhaba, arkadaşlar 2000-2200 TL akustik gitar almak istiyorum ancak bir türlü karar veremedim. Anlayan varsa yardımcı olabilir mi? (Ben Yamaha F310, Yamaha F370, Epiphone DR-100 ve Cort AD810 arasında kaldım ama malzemeleri birbirine benzemesine rağmen lamine mi? Tek parça (Solid wood) mu? Bunları bir türlü öğrenemedim. )
Y yes beyb
3 ay (6 mesaj)
Hocam aldınız mı?< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

C Celikpena
2 ay (205 mesaj)
Lamine , anlaşılır tabiri ile gitar kaplama ağaç kullanılması. Üst seviye gitarlarda bu çok fazla belli olmasada , ucuz gitarlarda sesin kötü/boğuk çıkmasına sebebiyet veriyor.
Solid, yekpera yani tek parça. Gitar çalan birisinin mutlaka tamamı solid/masif ağaçlardan yapılmış gitar alması gerekli. Tabi ki bütçe yetiyorsa.

Ladin ağacı reçine nedeni ile gelişim gösteren ağaçtır. Parlak ses verir . Özellikle yan kasası akçaağaç ya da servi kullanıldığında ortaya bir anda parlayan ve sönen , sesi yüksek gitar meydana gelir. Hızlı çalımlar için idealdir .

Sedir buna göre gelişim hemen hemen göstermez. Daha çok barok müzikle ilgilenenler tercih eder. Melonkolik tınılar verir. Sedir ağacı kaliteli hint ya da brezilya gül ağaçları ile kombine edilirse ortaya inanılmaz bir gitar çıkar. Bu ağaçlara sahip gitar çok yönlü çalıma uygun hale getirilirse olur. İster flamenko ister klasik müzik armonisi çok güzel icra edilir.

Kısaca çelik teli gitar kullanacaksanız uzman olmayan birisi olarak. Nylon tel kullanım mantığımdan ön kapağının mutlaka masif(solid) olmasına dikkat edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celikpena -- 19 Kasım 2021; 12:51:21 >


O onlinenstruman
2 ay (4 mesaj)
Aldınızmı ben satıyorum mağazadan
B berka9 Konu Sahibi
geçen ay (13 mesaj)
Aldım, Yamaha F370. Biraz tavsiye biraz tını üzerine.
Bu mesajda bahsedilenler: @yes beyb
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.