Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
270
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
AELF ($ELF) Blockchain (Ana Konu)

K
KursatAelf Konu Sahibi
geçen yıl (421 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >

Aelf Resmi Sitesi ---> https://aelf.io/ (Türkçe dil seçeneği vardır.)

Aelf WhitePaper (Türkçe) ---> https://aelf.io/gridcn/aelf_whitepaper_TR.pdf?v=1

Aelf WhitePaper (İngilizce) ---> https://aelf.io/gridcn/aelf_whitepaper_EN.pdf?v=1.6

Aelf Tanıtım Videosu — Türkçe Altyazılı ---> https://www.youtube.com/watch?v=qbIP1TEX33Q

Aelf Resmi Türkiye Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish

NOT: Aelf ile ilgili tüm haberler, duyurular, etkinlikler vs. bu konudan Türkçe olarak paylaşılacaktır. Ayrıca sizler de Aelf ile ilgili yorumlarınızı, düşüncelerinizi bu konu altında paylaşabilir ve merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aelf (ELF) — Merkezi Olmayan (Merkezsizleşmiş) Kendiliğinden Gelişen Bulut Bilişim Ağı

Aelf, ihtiyaçları karşılamayı amaçlayan ve merkezi olmayan bir bulut bilişim ağıdır. Aelf; yüksek işlevsellik, kaynak ayrımı ve iyileştirilmiş yönetim yapısı olmak üzere üç tanımlayıcı özelliğine sahiptir. Şu anda çoğu Blockchain sistemi, tüm düğümleri eşit olarak görmektedir. Bir düğüm sadece tek bir sunucuda çalışabilir ve tüm sistemin performansı tek bir sunucunun performansına bağlı olduğu için bir darboğaz etkisi vardır. Aelf’in tasarımında tam düğümler sunucu kümesinde çalışır ve işlemler paralel olarak yürütülür. Böylece, sistem yükü büyük olduğunda bir düğüm, kolaylıkla daha fazla sunucu ekleyerek yatay olarak genişleyebilir. Muhasebeciler, veri merkezi işlevi görür ve her düğümün bir alt küme olduğu yerlerde çok zincirli yapı, daha fazla sunucu yoluna izin vermek için işlev görür. Çok zincirli yapı nedeniyle Aelf, eş zamanlı olarak kaynak ayrımı da elde eder. Bu da uygulamanın sağlıklı çalışmasının diğer uygulamalardan etkilenemeyeceği anlamına gelir. Yan zincirler birbirinden etkilenmeden bağımsız olarak çalışırken Aelf’de ana zincir, birleşik planlama ve endekslemeden sorumludur. Yan zincirler, ana zincirden doğrulama yoluyla çapraz zincir iletişimini sağlar ve böylece tüm sistem birleştirilerek büyük tek uygulama verisi önlenir. Aelf, token sahiplerinin Blockchain’in gelişim yönü üzerinde oy kullanma gücüne sahip olmaları gerektiğine inanıyor. Bu inancı gerçekleştirmek için Aelf, yönetim yapısı için demokratik bir delege oylama sistemini desteklemektedir. Aelf, dünyanın her yerinden büyüyen yatırımcılar ve destekçiler tarafından desteklenen teknolojik ilerlemelere odaklanıyor. Ticari olarak Aelf, tüm farklı sektörlerden en iyi şirketlerle aktif olarak iş birliği yapıyor ve Aelf, ana zincirini ayrık iş zincirleriyle birleştirmeyi amaçlayan çok sektörlü komple çözümler ortaya koyuyor.

ÖZET

1) Aelf nedir?

Aelf, Blockchain’in ticari olarak benimsenmesi için yüksek performanslı bir platform sağlamayı hedefleyen, merkezi olmayan, kendini geliştiren bir bulut bilişim Blockchain ağıdır. Çeşitli ticari gereksinimler için bir Blockchain altyapısı kurmak için, Aelf çapraz zincir iletişim ve kendi kendini yöneten yönetişim ile yüksek verimli birçok zincirli paralel işlem sistemi sağlar. Aelf, 4 önemli yenilik getiriyor:

1. Bilgisayar kümesinde ölçeklenebilir düğümler

2. İşlem gücünün maksimum kullanımı için paralel işlem

3. Bağımsız ve özel yan zincirlerle akıllı sözleşmeler için kaynak yalıtımı

4. Farklı konsensüs protokollerinden (DPoS (Delegated Proof of Stake) — yerel, PoW, PoS) ve özel / kamu zincirinden seçim yapmak için birlikte çalışabilirlik ve esneklik

ELF tokenleri, akıllı sözleşmelerin dağıtımı, sistemlerin çalıştırılması ve güncellenmesi (işlem ücretleri, çapraz zincir veri aktarım ücretleri) gibi sistemdeki kaynak ücretlerini ödemek için kullanılır. Ayrıca, topluluğun, madencilik düğümlerini seçmek, sisteme yeni özellikler ve ağın kendi kendini evrimleştirebilme yeteneğini kolektif olarak sağlayan diğer önemli kararları tanıtmak gibi önemli zincir kararları üzerinde oy kullanmasını sağlar.

2) Ayrıntılar

Aelf kuruluşu, Singapur’da yerleşik bir yönetim kuruluşudur. Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olarak öncelikli amacı, Aelf teknolojisinin ve çeşitli uygulamalarının geliştirilmesini teşvik etmek ve aynı zamanda kurum ve işletmelerin altyapılarını Blockchain üzerine yerleştirmek veya dönüştürmek için kolaylaştırmaktır. Aelf kuruluşu, Singapur’daki yönetmelik ve yasalarla tamamen uyumlu kapsamlı yönetim ve yönetişim modelini uygulayacaktır.

Aelf kavramları ve teknolojik özellikleri:

1. Güç & Ölçeklenebilirlik İşleme

i. Her bir düğüm, tekil bir bilgisayar yerine bir bilgisayar kümesi ağıdır (ör., Bir bulut ağı). Bulut ağlarını düğümler olarak kullanan kişi, ağ katılımcılarını daha yüksek hesaplama gücü ve depolama kapasitesiyle daha da güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

ii. Paralel işleme algoritması, bulut ağındaki tüm katılımcı bilgisayarların en iyi şekilde kullanılmasını sağlamak için her bir düğüme geliştirilmiş ve entegre edilmiştir. Bir düğüm, akıllı bir sözleşmede karmaşık bir işlem kümesini ele aldığında, işlemleri, karşılıklı bağımlılık göstermeyen ve aynı anda paralel olarak işleyen gruplara dağıtacaktır. Sonuç olarak, takt süresi en aza indirgenir ve genel işlem hızı maksimuma çıkarılır.

iii. Bir düğümün kapasitesi, düğüm bilgisayarının donanımını yükseltmek zorunda kalmadan mevcut ağa yeni bilgisayarlar ekleyerek kolayca ölçeklendirilebilir.

2. Bağımsızlık & Uzmanlık

i. Çok zincirli ağ: her bir yan zincir birbirinden bağımsızdır ve akıllı sözleşmeler, ana zincirden değil doğrudan yan zincirden yürütülür. Bu, her bir yan zincirin başka bir zincirdeki yüksek trafiklere karşı sızdırmaz olmasını sağlayarak trafik yoğunluğunun yerelleştirilmesini ve diğer yan zincirlerde yapılan akıllı sözleşmeler için tutarlı işlem hızını garanti etmesini sağlar. Her bir yan zincir, aynı zamanda düşük trafiği garanti etmek ve kendi işlem hızını belirlemek için kendi düğüm kümesini barındırabilme özelliğine de sahip olacaktır.

ii. Her bir yan zincir; belirli bir iş senaryosu örneğin token ihracı (ICO), sigorta veri tabanı, oyun içi işlemler vb.ve konsensüs protokolü, düğüm heyeti, zincir gizliliği ve diğer çeşitli zincir nitelikleri belirli iş senaryosunu en iyi şekilde desteklemek için uyarlanabilir.

iii. Ana zincir; ledger ve iletişim merkezi olarak hareket eder, yüksek verimli çapraz zincir iletişiminin kilidini açar, yan zincirlerde akıllı sözleşmelerin tetiklenmesi ve farklı hızlarda zincirler arasında etkili senkronizasyon sağlar.

3. Yönetişim & Esneklik

i. Aelf, ağ katılımcılarına oy verme protokolü aracılığıyla tamamen kendi kendine gelişen bir otorite ve yetenek vermeyi amaçlamaktadır. Aelf token sahipleri eko-sistemi kolektif olarak şekillendirecek olan çeşitli kritik kararlar üzerinde oy kullanma yetkisine sahip olacaklardır. Bu, her bir yan zincirin kendi yetkilendirilmiş düğümlerini barındırması, katılımcı yan zincirin kamuya açık mı yoksa özel mi olacağını, yan zincirin boyutunu ve hızını belirlemeyi, ağa yan zincirleri kaldırmayı veya eklemeyi içermektedir.

ii. Aelf, Pow ve PoS gibi diğer konsensüs protokol tabanlı blockchain ile birlikte çalışmak için Merkle ağacı kök tabanlı zincir endekslemesinden yararlanmaktadır.

iii. Aelf, akıllı sözleşme kodlaması için derinlemesine anlama ve kapasiteye sahip olmayanlar için hızlı akıllı sözleşme geliştirme için geliştiricilerine yan zincir şablonları sağlar.

< Resime gitmek için tıklayın >

Sonuç

Aelf; küresel olarak dikkat çeken ve Blockchain platformunda bir sonraki atılım olarak kabul edilen, merkezi olmayan, kendini geliştiren bir bulut bilişim ağıdır. Teknik vizyonu, mevcut Blockchain sistemlerinde karşılaşılan en büyük zorlukları ele almakta ve gelecekte ticari olarak benimsenme şartlarına uymaktadır.

Buna ek olarak Aelf, ilk teknik kilometre taşında vaat edilen kodunu mart ayı sonuna kadar başarıyla teslim etti. Genel teknik ilerleme iyi durumdadır ve şu an ERC20 tokeni olan Aelf, dünya çapındaki en büyük borsalarda listelenmiştir ve yasal uyumluluğa ve teknik güce sahip olduğunu bir kez daha yansıtmıştır.

Aelf; hızlıca büyüme yolunda yüksek profilli küresel yatırımcılara, mükemmel geliştirme ekibi ve danışmanlara ve aktif iletişim topluluklarına minnettardır.

Kaynak: https://medium.com/aelfblockchain/in-case-you-forgot-here-is-a-little-refresher-on-aelf-3d5dbc5a1b47

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

● aelf (ELF) şu anda MainNet'e kadar ERC20 tokendir.
● ælf ERC20 Token Information
-Contract Address: 0xbf2179859fc6D5BEE9Bf9158632Dc51678a4100e
-Token Symbol: ELF
-Token Decimals: 18

● ERC20 Uyumlu Cüzdanlar:
-Ledger Nano S: https://www.ledger.com/products/ledger-nano-s?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber
-MEW: https://www.myetherwallet.com/?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber
-MetaMask: https://metamask.io/
-imToken: https://token.im/
-Trezor: https://trezor.io/
-Coinomi: https://www.coinomi.com/en/?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber
-AtomicWallet: https://atomicwallet.io/
-HyperPay: https://www.hyperpay.tech/?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber
-Mobi: https://www.mobiapp.cn/?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


ELF Güncel Borsalar Listesi:

< Resime gitmek için tıklayın >

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aelf'in resmi sosyal medya hesaplarını ve resmi adreslerini takip edebilirsiniz:

Aelf Resmi Site: https://aelf.io/

Github: https://github.com/aelfProject

Aelf Telegram Ana Grup: https://t.me/aelfblockchain

Aelf Telegram 2. Ana grup: https://t.me/aelfcommunity

Twitter: https://twitter.com/aelfblockchain

Youtube: https://www.youtube.com/c/aelfblockchain

Facebook: https://www.facebook.com/unsupportedbrowser?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Instagram: https://www.instagram.com/aelfblockchain/

Reddit: https://www.reddit.com/r/aelfofficial/

Slack: https://slack.aelf.io/

Medium: https://medium.com/@aelfblockchain

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/aelfblockchain/

VK: https://m.vk.com/aelfofficial

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KursatAelf -- 7 Şubat 2020; 9:57:55 >


K
KursatAelf Konu Sahibi
geçen yıl (421 mesaj)
Candybox sistemi ile ELF kazanabilirsiniz! Aelf Candybox Sistemi nedir?

Kullanıcılar, sistemde yer alan günlük görevleri yaparak puanlar kazanmaktadır. Bu puanlar gün sonunda günlük ödül havuzuna göre ELF tokenine dönüştürülür ve kullanıcı hesaplarına yansıtılır. Candybox sistemi 2021 yılına kadar devam edecektir. Bu süre içinde görevler güncellenecek ve yeni görevler eklenecektir.


Aelf Candybox Türkçe Kullanım Rehberi ---> https://drive.google.com/file/d/1CvRdqTIbBu8wXwPBxppcJzbJt9hjV7cg/view

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KursatAelf -- 4 Mayıs 2019; 10:16:24 >


K
KursatAelf Konu Sahibi
geçen yıl (421 mesaj)
Aelf Turkish grubumuzda Aelf yetkilisi Mappo'nun katılımıyla düzenlenen "İstediğin Herhangi Bir Şeyi Sor" etkinliğinde grupta yer alan kullanıcılar tarafından sorulan sorular ve Mappo tarafından bu sorulara verilen cevaplar:

Soru 1: Aelf’ten başka kendi işletim sistemini oluşturan rakip bir token var mıdır? Eğer varsa Aelf ve o/onlar arasındaki farklar nelerdir ve Aelf'in üstünlüğü nedir?

Cevap 1: Ana rakibimiz olarak herhangi bir projeyi görmüyoruz. Hepimiz aynı hedefe doğru ilerliyoruz ve bu alanda yer alan ve birlikte gelişen birçok projeyi görmek çok güzel.
Birbirimizden sık sık öğrenebileceğimiz ve bunlardan bazılarının çok başarılı olduğu için daha fazla dikkat ettiğimiz belirli şeyler var. EOS'un böyle bir projenin bir örneği olduğunu öneriyorum. Ayrıca blok zincirinin performansını temel bir şekilde geliştirmeye odaklanıyorlar.
Bizi ayıran ya da bizi benzersiz kılan şeylerle ilgili olarak da 3 ana faktörün olduğunu söyleyebilirim.
Birincisi, küme düğümlerinden oluşan bir ekosistem kuruyoruz. Bu, blockchain performansında uygun ölçekleme ve iyileştirmeler sağlar.
Bu bizim paralel işlemimiz olan bir sonraki eşsiz özelliğe yol açar.
Bunu sadece işlemlerin işlenmesiyle değil, aynı zamanda veri tabanlarının depolanmasında da kullanabiliyoruz.
Son özellik ise kaynak ayrıştırma yeteneğidir. Yalnızca kaynakların diğer projelerle yani zincir tıkanıklığıyla izole edilmesine ve etkilenmemesine izin vermekle kalmaz, aynı zamanda daha iyi yönetişim sağlar.Soru 2: Aelf, Türkiye'de bir şehirdeki Aelf altyapısını ve diğer Aelf projelerini bilgilendirmek için blockchain proje geliştirme ekipleriyle veya Türkiye'deki herhangi bir borsa ile iletişime geçerek gerçekleştirilecek bir konferans yapmayı planlıyor mu?

Cevap 2: Türkiye'de henüz fiziki olarak yokuz ancak bu ülke ile ilgilenmediğimiz anlamına gelmez ve ülke hakkında daha çok şey öğrenmek isteriz. Örneğin Türkiye'deki borsalara yaklaşan etkinlikleri öğrenmek için çok açığız. Gözlerimizi fırsatlar için açık tutacağız.Soru 3: Bu sistemde ELF tokeninin yeri ve önemi nedir? Sistemi kullanmak isteyen kullanıcıların sistemi kullanmak için ELF tokeni tutmaları veya satın almaları gerekiyor mu?

Cevap 3: ELF tokeni ağ için hayati önem taşıyor çünkü sadece sistem üzerinde ücret olarak çalışacak uygulamalar için değil, seçmenler için de kullanılacak.
Aelf sisteminde çalışmayı amaçlayan herhangi bir uygulama, kullandıkları kaynaklara göre ücret ödemek zorunda kalacak, bu ücretler doğrudan madencilere madende ELF token olarak ödenecektir.
Aelf DPoS'yi yürütmekte olduğundan bir oylama sistemi içerecektir ancak detaylar henüz yayınlanmamış olsa da seçmenlerin ve düğümlerin ELF tokenleri tutması gerekebileceğini söyleyebilirim.Soru 4: AELF tarafından geliştirilen sistemde madencilik yapmak veya gelecekte madencilik yapabilmek mümkün müdür?

Cevap 4: Önceki cevapta belirtildiği gibi DPoS'u (Paydaşların Delege Edilmiş Kanıtları) çalıştıracağız, bu bir Kanıt İspatının bir varyasyondur. Yani evet madencilik olacak, ama PoW madenciliği değil. Bu da Aelf için.
Yan ağlar kendi Konsensüs Protokolünü seçebilir PoW, PoS, PoB gibi.
Daha sonra kendi ayrı madencilere sahip olacaklar ve bir tanesi potansiyel olarak madeni paralarını kazabilecekler.
Aelf, gelecek 100 yıl için madenciler için ayrılacak ELF tokenlerinin bir kısmını tahsis etti.
Birden çok sebepten dolayı PoW yerine DPoS seçtik.
Bunlardan biri, PoW'a karşı performansı büyük ölçüde artırabilme yeteneğidir. DPoS'u seçerek, doğrulama için katılan düğümlerin sayısını azaltabildiğinden, daha hızlı bir hızda konsensüse ulaşabiliriz. Oylama mekanizmasını tanıtarak, ağ geçidinin düşük performansa sahip bir düğümü seçmesi nedeniyle ağ güvenliğinin hala yüksek olmasını sağlayabiliriz.Soru 5: Blockchain için Linux ekosistemi olarak görebileceğimiz, AELF sistemindeki en son kullanıcılar için bir arayüz olarak çekirdek için bir kabuk geliştirmenin planları nelerdir? Son kullanıcılar olarak bu arayüz geliştirme testlerine katkıda bulunabilir miyiz?

Cevap 5: Şu anda test ağımızın performansının yanı sıra ağ katmanı ve Aelf Blockchain'in konsensüs katmanına odaklanıyoruz.
Aelf'in herkese ait olmasını hedefliyoruz. Bu nedenle, tüm kodları açık kaynak yaptık ve herkese uygun hale getirdik. Geliştiricileri, isterlerse yapabileceği yere katkıda bulunmaya teşvik ediyoruz. Şu anda kod üzerinde çalışan çekirdek ekibimiz var, ancak gönüllü geliştiricilerden çok fazla katkı aldık. Hoopox, birçok destek sunmayı teklif etti ve sunmaya devam ediyor. Bu blockchain büyüdükçe, daha fazla blockchain şirketinin geleceğine ve Aelf'in genel gelişimine yardım edeceğine inanıyoruz.Soru 6: Aelf geliştirme ekibinde kaç kişi vardır? Resmi cüzdan piyasaya sürüldüğünde, DPoS onunla entegre olacak mı yoksa kullanıcıların ayrı düğümlerde mi çalışması gerekiyor?

Cevap 6: Şu an itibariyle, Aelf takımında 8 çekirdek geliştiricimiz var. Buna ek olarak, güvenlik, dApp, kod testi, vb. gibi farklı alanlardan 10'dan fazla destekleyici geliştiricimiz var. Hep birlikte yaklaşık 20 geliştiricimiz var. Deneyimli geliştiricileri işe almaya devam ettikçe bu takım büyüyor.
Cüzdan ile ilgili olarak da Aelf sunucusunda çalışıyor olacak ve hem ELF hem de aelf tokenleri açık kaynaktır. Kullanıcılar kendileri tarafından herhangi bir düğüm/cüzdan çalıştırabilirler, ancak kullanıcılarımızı basit kullanım kolaylığından dolayı bizimkini kullanmaya davet ediyoruz.Soru 7: Aelf Blockchain herhangi bir şirket tarafından kullanımda olacak mıdır?

Cevap 7: Blockchain teknolojisinin amacı genel olarak iş sektöründeki orta adamı ortadan kaldırmaktır, dolayısıyla teorik olarak başka bir diğer partiye güvenen herhangi bir şirket blok zincirinden yararlanabilir. İşletmeleri hedeflediğimizden beri, birçok endüstrinin ekosistemden fayda sağlayacağını hayal etmekteyiz.
Pratik olarak, yakın gelecekte Aelf'in benimsediğini görebileceğimiz 3 ana sektörden bahsedebilirim.
Finansal endüstri. Finans endüstrisi, blockchain tekniğinden faydalanabilecek pek çok kullanım örneğine sahiptir. Bu borç verme, sınır ötesi ödemeleri ve değer/ varlıkların depolanmasını içerir. Bu zaten birçok banka tarafından sorgulanıyor.
Aslında, son zamanlarda blockchain teknolojisini deneyen bankaları listeleyen bir yazı yazdım ve 220'den fazla banka ve finans kurumu listeledim.
İkincisi oyun endüstrisidir. Dijital para birimleri ve teşviklere çoktan adapte oldu.
Bu endüstrinin, özellikle blockchain teknolojisini ve özellikle kendini işe koyması neredeyse bir sonraki adımdır.
Son endüstri, veri yönetimini kullanan herhangi bir iştir.
Kişisel verileri yönetmek ve para kazanmak, son zamanlarda haberlerdeki tartışmalı bir konudur. Blockchain teknolojisi bu alanda epeyce problemi çözüyor ve blockchain teknolojisinin burada nasıl kabul edildiğini ve adapte olduğunu görmek oldukça ilginç olacaktır.
İlk olarak Aelf'i blokaj işletmelerinden biri olarak görmemizin nedeni, blok zincirimizi yalnızca herhangi bir kullanım örneğine (kullanım başına bir zincir) uyacak şekilde değil, ekosistemimizde çalışan herhangi bir dApp olacak şekilde geliştirdiğimiz içindir. Gelecekte tam olarak uyarlanabilir ve boyut veya kaynak gereksinimlerine bakılmaksızın performans göstermeye devam edecektir.
Biri özel veya kamu yan zincirleri veya her ikisini birden çalıştırabilir, herhangi bir programlama dilini veya herhangi bir konsensüs protokolünü kullanabilirler ve kodlamada güçlü bir kaynağa sahip değilse, geliştirdiğimiz kernalimizi kullanabilirler. Bu, herhangi bir şirketin sadece akıllı sözleşme ayrıntılarını koymasına izin verir ve bunlar için blockchain geliştirilecektir.Soru 8: Aelf sosyal medya hesapları için dünya genelindeki insanları Aelf ve Aelf'in en son haberleri hakkında bilgilendirmek için ne gibi yöntemler izleniyor?

Cevap 8: Harika! Bu eğlenceli bir soru! Buna cevap vermek için bir saat harcarım ve hala bitmeyebilir.
Doğrudan dahil olduğum Uluslararası Sosyal Medya hakkında konuşayım.
Şu anda Çin, Singapur, Kore ekiplerimizden ve kendimizin pazarlamamıza dahil olan yaklaşık 10 kişiden oluşan bir ekibimiz var.
Maksimum erişimin sağlandığından emin olmak için şu anda birden fazla stratejimiz var.
Tabii ki hepiniz topluluğumuza çok sayıda üye getiren Candy programımız hakkında bilgi sahibi olursunuz.
Global ölçekte duyuruları yaymak için kullandığımız Twitter, reddit, medium, instagram vb. 1. yöntem sosyal platformlarımız var. Ayrıca kendi topluluklarımıza haberleri odaklamak için kullandığımız facebook, telegram, wechat gibi 2. yöntem platformlarımız da var.
Şu anda bu iki alandan telegram ve twitter çok güçlü ve bunları tam kapasiteyle kullanmaya çalışıyoruz. Ayrıca, birçok haber sitelerinin ve gazetecilerin bizim hakkımızda yazdıklarını gördük. Her hafta röportaj talepleri var, yani talep nedeniyle her daveti kabul edemeyiz.
Ancak, haberleri kamuya duyurmanın daha etkileşimli bir yolunu oluşturmaya da odaklanıyoruz. Örneğin, şu anda çalıştığımız instagram yarışmalarımız var.
Aynı zamanda devam eden topluluk yarışması var.
Ve sizinle daha çok eğlence ve daha az öğrenme gibi görünen bir şekilde etkileşim kurmanın daha fazla yolu olacak!Soru 9: Aelf neden PoS veya PoW yerine DPoS seçer?

Cevap 9: Birden çok sebepten dolayı PoW yerine DPoS seçtik.Bunlardan biri, PoW'a karşı performansı büyük ölçüde artırabilme yeteneğidir. DPoS'u seçerek, doğrulama için katılan düğümlerin sayısını azaltabildiğinden, daha hızlı bir hızda konsensüse ulaşabiliriz. Oylama mekanizmasını tanıtarak, ağ geçidinin düşük performansa sahip bir düğümü seçmesi nedeniyle ağ güvenliğinin hala yüksek olmasını sağlayabiliriz. Basit PoS ile karşılaştırıldığında yetkilendirilmiş bileşen hakkında buna ek yapacağım. Bu, çok iyi performans göstermeyen herhangi bir düğümün oylanabileceğinden ve oy verebilmek için ağa bir fayda sağlayabileceğinizi göstermeniz için diğer tarafın güvenini kazanmanız gerekir.Soru 10: Orta vadede günlük hayatımızda Aelf'i kullanabileceğimiz alanlar nelerdir? Örneğin, web siteleri, alışveriş masrafları, alışveriş merkezleri, seyahat alanları vb. hangi alanlarda Aelf ödeme olarak kullanılacak? Kısaca, Aelf'i günlük hayatta ne zaman ve nerede kullanabiliriz? Android ve ios cihazları için Aelf tarafından geliştirilen uygulamaları kullanabilir miyiz?

Cevap 10: Bu soruya biraz önce cevap verdim ama esasen, ELF tokeni esas olarak Aelf blockchain ve oylama ve düğümler için ücretler için kullanılır. Ayrıca bu ELF, söz konusu tüketicilerin ödemeleri için kullanılmayacaktır. Aelf'in uygulamaları her endüstride farklılık gösterebilir, ancak ilk üçü finans, oyun ve veri depolama alanındaki endüstrilerindekiler olarak görürüz. Akla ilk gelen şey oyunların iOS ve android cihazlarda kullanılmasıdır. Kısa ve orta gelecekte gerçekleşebilecek bir şey olacağını düşünüyor ve hayal ediyorum.Soru 11: Yakın zamanda birçok yerde bitcoin ATM'yi görmeye başladık. Gelecekte ya da uzun vadede kendini görecek miyiz?

Cevap 11: Bitcoin için ATM ler söylenebilir ama şu anlık Aelf için mümkün görünmüyor ne kadar evet demek istesem bile çünkü Elf, bitcoin gibi kişiler tarafından direkt olarak kullanılmıyor. Elf, birçok borsaya ekleniyor ve siz de bu yolla daha çok Elf alabilirsiniz. Belki bir şirket dediğinizi yapar ve bizi şaşırtır.Soru 12: Aelf, EOS'un başarısızlıklarından ne gibi dersler aldı?

Cevap 12: Evet, EOS yakın geçmişte bazı sorunlar görmüştür. Bazıları özellikle konsensüs protokolüyle ilgilidir. Biz kesinlikle pozitif ve negatiflerden öğreniyoruz! Bazı projelerden bazı hatalarını öğrenebildiğimiz için onları pozitife çevirebiliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KursatAelf -- 15 Şubat 2019; 17:9:24 >


K
KursatAelf Konu Sahibi
geçen yıl (421 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >

Eğer Trivia sorularını gizemli katılımcı Boss'tan önce cevapladığınızda ELF kazanacaksınız. Kazanan sınırlaması yoktur. Ve Twitter'da #AelfTrivia hashtagı ile gönderi yapan 20 kişi bonus 2 ELF kazanacaktır...

Etkinlik Tarih ve Saati: 12 Ekim Cuma 13:00
Etkinliğin Adresi ---> https://web.telegram.org/@aelfblockchain#/[email protected]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KursatAelf -- 11 Ekim 2018; 12:41:58 >


K
KursatAelf Konu Sahibi
geçen yıl (421 mesaj)
[B]Aelf'in Temel Amaçları
[/B]
< Resime gitmek için tıklayın >

Birilerine işlerinin ne olduğunu veya kimin için çalıştığını sorduğunuz zaman o kişilerin cevaplarını anlamakta zorluk çekebilirsiniz. Gerçekten profesyonel görünebilir veya şık görünebilir, hatta şirketi duymuş olabilirsiniz ama bir sonraki sorunuz, "Harika, peki! Tam olarak ne yaparsınız?"

Bu, ürünleri belirli bir çerçeveye odaklanan veya diğer işletmeleri destekleyen şirketler için yaygın bir durumdur. Aelf de bu kategoriye girer ve bu nedenle Aelf projesinin temel hedeflerinin ne olduğunu açıkça ifade edebilmemiz önemlidir. Bu makale, Aelf'in temel hedeflerini tartışacak ve bu çığır açan teknoloji ile Aelf'in neye ulaşmak istediğine dair genel bir anlayış sağlayacaktır.

< Resime gitmek için tıklayın >

Aelf'in blockchain dünyasında geliştirmeyi umduğu 5 ana hedef vardır. Bunlar:

1. Ticari Kullanım için son derece özelleştirilebilir bir işletim sistemi

2. Çapraz zincir etkileşimi

3. Performans İyileştirme/Geliştirme

4. Protokol Güncellemesi

5. Özel Zincir Modülü

Bu hedefleri anlayarak herhangi bir kişi, Aelf projesini benzer görünüp görünmeyen tüm diğer projelerden ayırt edebilecektir. Bunlar Aelf'i dünyanın geri kalanından ayıran şeylerdir. Temel düzeyde bu, Aelf'in kendisidir. Dünyayı bu şekilde değiştirmeyi planlıyoruz.

[B]1. Ticari Kullanım için son derece özelleştirilebilir bir işletim sistemi
[/B]
Aelf, genellikle blockchain için "linux sistemi" olarak anılır. Tıpkı linux gibi Aelf diğer geliştiricilerin kendi tamamen özelleştirilmiş ve desteklenen sistem uygulamalarını oluşturmalarına izin veren temel sistemi ve çerçeveyi oluşturacak. Bu çerçeve ile destek sağlayacak ve böylece geliştiriciler dikkatlerini dApp'in uygulama senaryolarına dayanarak ve müşteri ihtiyaçlarına özel olmasını sağlama konusunda odaklandırabilirler.

Bu kişiselleştirme derecesi ile herkes, endüstriyel sınırları aşabilir ve odak noktası veya müşteri ihtiyaçlarına bakılmaksızın tüm geliştiricilere uygulanabilir hale gelebilir. Bu Aelf sistemi, iki ana bileşene ayrılabilir.

İlk bileşen, bir ana zincir olan bir blockchain sisteminin temellerini içeren Aelf çekirdeğidir. Bu ana zincir, genel ağı çalıştıracak ve her bir özelleştirilmiş akıllı kontrat veya dApp'ı çalıştıran her bir yan zinciri koordine edecektir.

İkinci bileşen, çekirdek için temel etkileşimli arayüz olan bir "kabuk"tur. Kullanıcılar ya tüm blockchain şablonunu kullanabilir ya da Core'u temel alan kendi özelleştirilmiş blockchainlerini çabucak geliştirebilirler.

[B]2. Çapraz zincir etkileşimi
[/B]
Aelf platformu; yan zincirler ve Bitcoin, Ethereum vb. gibi diğer blockchain ağları arasında etkileşime izin verecek şekilde tasarlanacaktır. Bunun amacı, dijital varlıkların ve kullanıcı bilgilerinin paylaşılmasını sağlamaktır. Proje daha da geliştirildikten sonra bu yönün diğer faydaları daha da belirgin hale gelecektir.

[B]3. Performans İyileştirme/Geliştirme
[/B]
Temel olarak bu amaç, mevcut blockchain teknolojisindeki bazı açık ve ciddi kısıtlamalar nedeniyle ortaya çıktı. Bunlar arasında kaynak ayrımı, ölçeklenebilirlik ve verimlilik bulunur.

Her bir yan zinciri bir akıllı sözleşmeye odaklanmış ve ana zincir üzerinden çalışan hiçbir veriye odaklanmamış olan Aelf ağı, diğer zincirleri etkilemeyeceğinden emin olarak herhangi bir tıkanıklığı izole edebilecektir. Bu aynı zamanda, her proje için benzersiz ve müşteri ihtiyaçları ve gereklilikleri için mükemmel şekilde uygun olmasını sağlayacak en iyi zincirin geliştirilmesini sağlayacaktır. Bir zincir, işlemleri etkin bir şekilde işlemek için çok karmaşık hale gelirse trafiği boşaltmak ve tıkanıklığı azaltmak için paralel zincirlere ayrılmalıdır.

Paralel olarak bir dizi madenciyi işletecek olan DPoS ve bulut düğümlerinin kullanılması sayesinde mevcut işlemleri tamamen ticari ölçeklere ölçeklendirme potansiyeli, şimdi Aelf ağındaki tüm yan zincirler için mevcuttur. Şu anda bir madenci işlevini bir düğüm olarak kullanmak, en yavaş madencinin işlem hızlarını daraltacaktır. Birden fazla madencinin topluca birleşip tek bir düğüm haline gelmesini sağlayarak bu tıkanıklığı ortadan kaldıracak ve halihazırda mevcut olandan çok daha hızlı bir ağ yaratacaktır.

Her yan zincir aynı konsensüs protokolünü uygulamaya ihtiyaç duymaz. Özel gereksinimler için en uygun olanı seçebilir. Buna izin vererek, zincirdeki bileşenlerin ve verilerin yönetimi çok daha basit ve daha kolay olacaktır.

[B]4. Protokol Güncellemesi
[/B]
Gerektiğinde bir blok zincirin konsensüs protokollerini değiştirmesi çok zordur. Aelf ağı herhangi bir protokol ile birlikte çalışacağından eskimiş olmak, protokollerin değiştirilmesinde kaynakların israf edilmesinden veya en etkili olanın uygulanmamasından gibi gelecekte olabilecek faktörlerden etkilenmeyecektir. Bu da Aelf ekibi tarafından öngörülmekte ve Aelf'in geleceğe baktığını göstermektedir. Bu, sık sık blockchain projelerinde tam olarak görülmeyen bir şeydir.

[B]5. Özel Zincir Modülü
[/B]
İşletmeler için çok önemli olan bir husus, kişisel ve toplanan verilerini kontrol etme ve kişiselleştirme yeteneğidir. Şu anda blockchain teknolojisini kullanan bu özel zincirler, harici eko sistemler veya diğer işletmelerle bağlantısı olmadığı noktadan izole edilmektedir. Aelf projesi, kullanıcıların özel zincir modülümüzü kullanarak hızlı bir şekilde bağımsız zincirler oluşturmasına ve DPoS Protokolünü uygulamaları halinde genel ağ kaynaklarının ve güvenliğin faydalarından yararlanırken tam sahipliğini edinmelerine olanak sağlayacaktır.

< Resime gitmek için tıklayın >

Gördüğünüz gibi bu proje, bugüne kadar halka sunulan herhangi bir şeye benzemiyor. Farklı iş durumlarına hitap edecek birçok bileşen var ve temeller tüm endüstriler için geçerli olacak. Aelf; iş dünyasında özel satışındaki şaşırtıcı başarısı ve devam eden ortaklıklarıyla ve borsalarda listelenmesiyle kendisini çoktan kanıtladı.

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/ke...f-bed347458ce0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KursatAelf -- 24 Mayıs 2019; 9:57:7 >


K
KursatAelf Konu Sahibi
geçen yıl (421 mesaj)
Aelf Candybox Bounty Infografiği

< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KursatAelf -- 18 Ekim 2018; 8:48:51 >


K
KursatAelf Konu Sahibi
geçen yıl (421 mesaj)
Aelf ($ELF), UPbit borsasında listelenmiştir.

< Resime gitmek için tıklayın >
K
KursatAelf Konu Sahibi
geçen yıl (421 mesaj)
Resmi Aelf Türkiye Grubuna herkes davetlidir ---> https://t.me/aelf_turkish/
K
KursatAelf Konu Sahibi
geçen yıl (421 mesaj)
Aelf Gelişim Raporu (15 Ekim-28 Ekim)

< Resime gitmek için tıklayın >
K
KursatAelf Konu Sahibi
geçen yıl (421 mesaj)
"Beat the Boss 3" etkinliği 9 Kasım Cuma saat 13:00'da gerçekleşecektir. Sorulan soruları konuk Boss'tan önce doğru yanıtlayanlar, her bir soru için 2 ELF kazanacaktır. Yarışmaya "https://t.me/aelfblockchain" adresinden katılabilirsiniz.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KursatAelf -- 8 Kasım 2018; 19:5:4 >


K
KursatAelf Konu Sahibi
geçen yıl (421 mesaj)
Aelf, CGS Group ile ortaklığını duyurdu. Aelf, Orta Asya'ya da açılmış oldu ve giriş sağladı.

< Resime gitmek için tıklayın >
K
KursatAelf Konu Sahibi
geçen yıl (421 mesaj)
Aelf tanıtım videosunu Türkçe altyazı seçeneği ile izleyebilirsiniz...

http://www.youtube.com/watch?v=qbIP1TEX33Q&t=25s
K
KursatAelf Konu Sahibi
geçen yıl (421 mesaj)
Aelf, Gelecekteki Açık Artırmalar için Decentraland ile Güçlerini Birleştirdi!


< Resime gitmek için tıklayın >

ELF tokeni, Decentraland arazi açık artırmalarında ödeme yöntemi olarak kabul edildi.

Decentraland ile yaptığımız son işbirliği sayesinde, Decentraland'ın LAND adı verilen sanal gayrimenkul için açık artırmalarına katılmak üzere şimdi ELF tokenlerini kullanabileceğinizi duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Açık artırma 10 Aralık Pazartesi (bugün) günü başlıyor ve 23 Aralık'a kadar sürecektir. https://market.decentraland.org/auction adresinden katılabilirsiniz.

Decentraland, ilk arazi açık artırmasını 2018'in başında gerçekleştirdi. Bu açık artırma sırasında kullanıcılar, arazide 161 milyondan fazla MANA (Decentraland'ın ERC20 tokeni) harcayarak yani o zamanlarda yaklaşık 30 milyon dolar harcadılar. Sahibi olmayan 9.300 üzerinde sahipsiz kalan arazi parselleri ile, Decentraland topluluğu bu sanal gayrimenkul dağıtımına yardımcı olmak için ikinci bir açık artırmayı seçti.
Decentraland ile olan işbirliğimizin, ELF token sahiplerinin kendi sanal gayrimenkullerini satın almasını kolaylaştıracağını ve dolayısıyla topluluğumuz için bir takım yeni olasılıklar açacağını duyurmak istiyoruz. Bu açık artırmada yer almak için seçilen belirli sayıda tokenden biri olarak, ELF tokeni sahiplerinin ELF'lerini harcayabilecekleri yeni yollar açmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Decentraland Hakkında
Decentraland, Ethereum ağının üzerine kurulu bir sanal gerçeklik platformudur ve bireylerin, markaların ve stüdyoların merkezi olmayan bir platformda barındırılan etkileşimli 3D içeriği oluşturup paylaşmasını sağlar. Platform, kullanıcıların arazi adı verilen sanal arazi parsellerinin sınırlı bir kaynağı ile temsil edilen kendi dijital alan ve varlıklarının tam sahipliğini elde etmelerini sağlamak için blok zincirleme teknolojisi ve akıllı sözleşmeler kullanmaktadır.

Bunun sizler için anlamı nedir?
Bu açık artırma sayesinde daha karmaşık 3D içerik barındırabilen mülkler, bitişik arazinin daha büyük bölümlerini oluşturmak için arazinin birkaç bitişik parselini bir kerede kolayca satın alabilirsiniz. Birçok arazi sahiplerinin parselleri halihazırda sahip olunan arazilere bitişik durumdadır; Buna ek olarak, açık artırma, kullanıcıların bu sanal gayrimenkulü daha erişilebilir fiyatlarla elde etmelerini mümkün kılmaktadır.

Arazi satın almada ELF nasıl kullanılır?
Yaklaşan açık artırmaya katılmak için ELF tokenlerinizi nasıl kullanabileceğinizi gösteren basit bir kılavuz hazırlandı:

Mobil: https://www.youtube.com/watch?v=2NMlQZoXnK4

Masaüstü: https://www.youtube.com/watch?v=uYESj1OYu24

Açık artırma sırasında arazi satın almak için ELF kullanımı sadece market.decentraland.org'a giderek başlar. Oturum Aç'a (Sign In) tıklayın.
Bunu takiben, seçtiğiniz cüzdanınıza giriş yapın ve Bağlan'a (Connect) tıklayın.
Birkaç cüzdan seçeneği desteklenir - MetaMask veya Mist tarayıcı uzantılarını veya bir Trezor hardwallet kullanabilirsiniz. Mobil cihazınızdan giriş yapıyorsanız, Coinbase Wallet, Trust Wallet ve imToken'i de destekliyoruz.
Cüzdanınıza bağlandığınızda ve oturum açtığınızda, Decentraland Atlas'ın bir görünümü gösterilir. Auction (Açık Artırmaya) tıklayın.
Açık artırma sayfasından, satın almak istediğiniz paketleri ve satın almak için kullanmak istediğiniz tokeni seçebileceğiniz LAND Cart'ınızda gösterilir. MANA varsayılan olarak seçilidir ancak ELF kullanarak parselleri satın almak istiyorsanız, TOKEN menüsünü tıklayın veya bu bağlantıyı takip edin - -> http://market.decentraland.org/auction?token=ELF
TOKEN menüsüne geldiğinizde, ödeme seçeneği olarak ELF'i seçebileceksiniz. ELF seçtiğiniz token olarak seçildiğinde, her bir parselin fiyatları ve sepetinize eklenen tüm paketlerin toplam fiyatı ELF cinsinden gösterilecektir. Bu kadar basit!

Daha fazlası için
Açık artırma hakkında ek bilgi için Decentraland ana sayfasını ( https://decentraland.org/ ) ziyaret edebilir veya daha heyecan verici güncellemeler için Decentraland blogunu ( https://decentraland.org/blog ) ve Twitter hesabını ( https://twitter.com/decentraland ) takip edebilirsiniz.

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/aelf-joins-forces-with-decentraland-for-upcoming-auction-99eb6ef16c54

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KursatAelf -- 13 Aralık 2018; 9:53:49 >


K
KursatAelf Konu Sahibi
geçen yıl (421 mesaj)
Aelf CEO’su Haobo Ma, Çin Hükümeti tarafından CESBB’ya davet edildi!


< Resime gitmek için tıklayın >

Uluslararası Blockchain Konferansı 2018 Changsha, Çin

Nedir: Uluslararası Blockchain Konferansı 2018

Nerede: Changsha, Çin

Ne zaman: 29 Kas 2018

29 Kasım’da “2018 Uluslararası Blockchain Konferansı” başladı. Merkezi Ağ Bilgi Bürosu, Sanayi ve Bilgi Bakanlığı, Changsha Belediyesi Halk Hükümeti, Çin Elektronik Derneği ve Çin Elektronik Bilgi Endüstrisi Group Co., Ltd. tarafından düzenlenen bir işbirliği çalışmasıydı.

Hoopox Bilgi Teknolojileri Ltd. Şti .’nin CEO’su ve Aelf kurucusu olan Haobo Ma, Çin Elektronik Topluluğu Blockchain Branch’in ilk komitesine üye olarak atandı ve hazırlık toplantısına katıldı.

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/china-aelf-ceo-invited-by-chinese-government-into-the-cesbb-18f6172ecf40

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KursatAelf -- 13 Aralık 2018; 9:54:14 >


K
KursatAelf Konu Sahibi
geçen yıl (421 mesaj)
ABD San Francisco’da Aelf x Celer Network Teknik Toplantısı/Buluşması


< Resime gitmek için tıklayın >

dApp Kitle Kabulü İçin Temel Kurulması/Oluşturulması

Nedir: Aelf x Celer Teknik Buluşması: dApp Kitle Kabulü İçin Temel Kurma/Oluşturma

Nerede: San Francisco, ABD

Ne zaman: 16 Kasım 2018

< Resime gitmek için tıklayın >

16 Kasım’da Aelf, Celer ile birlikte San Francisco’da teknik bir buluşma düzenledi. Etkinlikte yatırımcılar, teknik topluluk ve medyadan kişiler katıldı. Gündem dApp kitle kabulü için temel kurulması/oluşturulması ve hem Aelf hem de Celer tarafından yapılan sunumlardan oluşuyordu. Ardından ortak bir soru-cevap etkinliği yapıldı.

Sunum sırasında Guanglei (Aelf Baş Mimarı), akıllı sözleşme yürütme yoluyla zincirler arası iletişimle birlikte Aelf ekosistem test ağını tanıttı. Ayrıca, Block Explorer ve geliştirme ekibi tarafından tamamlanan diğer son yükseltmeler için kullanıcı arayüzünü de sundu.

< Resime gitmek için tıklayın >
K
KursatAelf Konu Sahibi
geçen yıl (421 mesaj)
Aelf (ELF) — Merkezi Olmayan (Merkezsizleşmiş) Kendiliğinden Gelişen Bulut Bilişim Ağı

< Resime gitmek için tıklayın >

Aelf, ihtiyaçları karşılamayı amaçlayan ve merkezi olmayan bir bulut bilişim ağıdır. Aelf; yüksek işlevsellik, kaynak ayrımı ve iyileştirilmiş yönetim yapısı olmak üzere üç tanımlayıcı özelliğine sahiptir. Şu anda çoğu Blockchain sistemi, tüm düğümleri eşit olarak görmektedir. Bir düğüm sadece tek bir sunucuda çalışabilir ve tüm sistemin performansı tek bir sunucunun performansına bağlı olduğu için bir darboğaz etkisi vardır. Aelf’in tasarımında tam düğümler sunucu kümesinde çalışır ve işlemler paralel olarak yürütülür. Böylece, sistem yükü büyük olduğunda bir düğüm, kolaylıkla daha fazla sunucu ekleyerek yatay olarak genişleyebilir. Muhasebeciler, veri merkezi işlevi görür ve her düğümün bir alt küme olduğu yerlerde çok zincirli yapı, daha fazla sunucu yoluna izin vermek için işlev görür. Çok zincirli yapı nedeniyle Aelf, eş zamanlı olarak kaynak ayrımı da elde eder. Bu da uygulamanın sağlıklı çalışmasının diğer uygulamalardan etkilenemeyeceği anlamına gelir. Yan zincirler birbirinden etkilenmeden bağımsız olarak çalışırken Aelf’de ana zincir, birleşik planlama ve endekslemeden sorumludur. Yan zincirler, ana zincirden doğrulama yoluyla çapraz zincir iletişimini sağlar ve böylece tüm sistem birleştirilerek büyük tek uygulama verisi önlenir. Aelf, token sahiplerinin Blockchain’in gelişim yönü üzerinde oy kullanma gücüne sahip olmaları gerektiğine inanıyor. Bu inancı gerçekleştirmek için Aelf, yönetim yapısı için demokratik bir delege oylama sistemini desteklemektedir. Aelf, dünyanın her yerinden büyüyen yatırımcılar ve destekçiler tarafından desteklenen teknolojik ilerlemelere odaklanıyor. Ticari olarak Aelf, tüm farklı sektörlerden en iyi şirketlerle aktif olarak iş birliği yapıyor ve Aelf, ana zincirini ayrık iş zincirleriyle birleştirmeyi amaçlayan çok sektörlü komple çözümler ortaya koyuyor.

ÖZET

1) Aelf nedir?

Aelf, Blockchain’in ticari olarak benimsenmesi için yüksek performanslı bir platform sağlamayı hedefleyen, merkezi olmayan, kendini geliştiren bir bulut bilişim bloğu ağıdır. Çeşitli ticari gereksinimler için bir Blockchain altyapısı kurmak için, Aelf çapraz zincir iletişim ve kendi kendini yöneten yönetişim ile yüksek verimli birçok zincirli paralel işlem sistemi sağlar. Aelf, 4 önemli yenilik getiriyor:

1. Bilgisayar kümesinde ölçeklenebilir düğümler

2. İşlem gücünün maksimum kullanımı için paralel işlem

3. Bağımsız ve özel yan zincirlerle akıllı sözleşmeler için kaynak yalıtımı

4. Farklı konsensüs protokollerinden (DPoS (Delegated Proof of Stake) — yerel, PoW, PoS) ve özel / kamu zincirinden seçim yapmak için birlikte çalışabilirlik ve esneklik

ELF tokenleri, akıllı sözleşmelerin dağıtımı, sistemlerin çalıştırılması ve güncellenmesi (işlem ücretleri, çapraz zincir veri aktarım ücretleri) gibi sistemdeki kaynak ücretlerini ödemek için kullanılır. Ayrıca, topluluğun, madencilik düğümlerini seçmek, sisteme yeni özellikler ve ağın kendi kendini evrimleştirebilme yeteneğini kolektif olarak sağlayan diğer önemli kararları tanıtmak gibi önemli zincir kararları üzerinde oy kullanmasını sağlar.

2) Ayrıntılar

Aelf kuruluşu, Singapur’da yerleşik bir yönetim kuruluşudur. Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olarak öncelikli amacı, Aelf teknolojisinin ve çeşitli uygulamalarının geliştirilmesini teşvik etmek ve aynı zamanda kurum ve işletmelerin altyapılarını Blockchain üzerine yerleştirmek veya dönüştürmek için kolaylaştırmaktır. Aelf kuruluşu, Singapur’daki yönetmelik ve yasalarla tamamen uyumlu kapsamlı yönetim ve yönetişim modelini uygulayacaktır.

Aelf kavramları ve teknolojik özellikleri:

1. Güç & Ölçeklenebilirlik İşleme

i. Her bir düğüm, tekil bir bilgisayar yerine bir bilgisayar kümesi ağıdır (ör., Bir bulut ağı). Bulut ağlarını düğümler olarak kullanan kişi, ağ katılımcılarını daha yüksek hesaplama gücü ve depolama kapasitesiyle daha da güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

ii. Paralel işleme algoritması, bulut ağındaki tüm katılımcı bilgisayarların en iyi şekilde kullanılmasını sağlamak için her bir düğüme geliştirilmiş ve entegre edilmiştir. Bir düğüm, akıllı bir sözleşmede karmaşık bir işlem kümesini ele aldığında, işlemleri, karşılıklı bağımlılık göstermeyen ve aynı anda paralel olarak işleyen gruplara dağıtacaktır. Sonuç olarak, takt süresi en aza indirgenir ve genel işlem hızı maksimuma çıkarılır.

iii. Bir düğümün kapasitesi, düğüm bilgisayarının donanımını yükseltmek zorunda kalmadan mevcut ağa yeni bilgisayarlar ekleyerek kolayca ölçeklendirilebilir.

2. Bağımsızlık & Uzmanlık

i. Çok zincirli ağ: her bir yan zincir birbirinden bağımsızdır ve akıllı sözleşmeler, ana zincirden değil doğrudan yan zincirden yürütülür. Bu, her bir yan zincirin başka bir zincirdeki yüksek trafiklere karşı sızdırmaz olmasını sağlayarak trafik yoğunluğunun yerelleştirilmesini ve diğer yan zincirlerde yapılan akıllı sözleşmeler için tutarlı işlem hızını garanti etmesini sağlar. Her bir yan zincir, aynı zamanda düşük trafiği garanti etmek ve kendi işlem hızını belirlemek için kendi düğüm kümesini barındırabilme özelliğine de sahip olacaktır.

ii. Her bir yan zincir; belirli bir iş senaryosu örneğin token ihracı (ICO), sigorta veri tabanı, oyun içi işlemler vb.ve konsensüs protokolü, düğüm heyeti, zincir gizliliği ve diğer çeşitli zincir nitelikleri belirli iş senaryosunu en iyi şekilde desteklemek için uyarlanabilir.

iii. Ana zincir; ledger ve iletişim merkezi olarak hareket eder, yüksek verimli çapraz zincir iletişiminin kilidini açar, yan zincirlerde akıllı sözleşmelerin tetiklenmesi ve farklı hızlarda zincirler arasında etkili senkronizasyon sağlar.

3. Yönetişim & Esneklik

i. Aelf, ağ katılımcılarına oy verme protokolü aracılığıyla tamamen kendi kendine gelişen bir otorite ve yetenek vermeyi amaçlamaktadır. Aelf token sahipleri eko-sistemi kolektif olarak şekillendirecek olan çeşitli kritik kararlar üzerinde oy kullanma yetkisine sahip olacaklardır. Bu, her bir yan zincirin kendi yetkilendirilmiş düğümlerini barındırması, katılımcı yan zincirin kamuya açık mı yoksa özel mi olacağını, yan zincirin boyutunu ve hızını belirlemeyi, ağa yan zincirleri kaldırmayı veya eklemeyi içermektedir.

ii. Aelf, Pow ve PoS gibi diğer konsensüs protokol tabanlı blockchain ile birlikte çalışmak için Merkle ağacı kök tabanlı zincir endekslemesinden yararlanmaktadır.

iii. Aelf, akıllı sözleşme kodlaması için derinlemesine anlama ve kapasiteye sahip olmayanlar için hızlı akıllı sözleşme geliştirme için geliştiricilerine yan zincir şablonları sağlar.

Sonuç

Aelf; küresel olarak dikkat çeken ve Blockchain platformunda bir sonraki atılım olarak kabul edilen, merkezi olmayan, kendini geliştiren bir bulut bilişim ağıdır. Teknik vizyonu, mevcut Blockchain sistemlerinde karşılaşılan en büyük zorlukları ele almakta ve gelecekte ticari olarak benimsenme şartlarına uymaktadır.

Buna ek olarak Aelf, ilk teknik kilometre taşında vaat edilen kodunu mart ayı sonuna kadar başarıyla teslim etti. Genel teknik ilerleme iyi durumdadır ve şu an ERC20 tokeni olan Aelf, dünya çapındaki en büyük borsalarda listelenmiştir ve yasal uyumluluğa ve teknik güce sahip olduğunu bir kez daha yansıtmıştır.

Aelf; hızlıca büyüme yolunda yüksek profilli küresel yatırımcılara, mükemmel geliştirme ekibi ve danışmanlara ve aktif iletişim topluluklarına minnettardır.

Kaynak: https://medium.com/aelfblockchain/in-case-you-forgot-here-is-a-little-refresher-on-aelf-3d5dbc5a1b47

< Resime gitmek için tıklayın >

Aelf Tanıtım Videosu — Türkçe Altyazılı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KursatAelf -- 18 Aralık 2018; 16:29:5 >


K
KursatAelf Konu Sahibi
geçen yıl (421 mesaj)
Ekonomik sistem kaynak tokeni ve oylama bölümünde temel işlevler; tarayıcı oylama teknik program tasarımı ve incelemesi tamamlandı.

Gelişim Süreci Güncellemesi (23 Aralık):
https://medium.com/aelfblockchain/development-progress-update-dec-23rd-9b36075952c
K
KursatAelf Konu Sahibi
geçen yıl (421 mesaj)
Aelf Gelişim Raporu (10 Aralık - 23 Aralık)

ÖZET:
- Aelf, Cred ile stratejik bir ortaklık yaptı ve Cred kısa bir süre sonra Aelf'in Yenilikçi İnovasyon İttifakına (Innovation Alliance) katılacaktır.
- Haobo Ma, Pekin'deki “2018 Dünya E-Ticaret Konferansı” na katıldı.
- Aelf ve Celer Network Singapur'da teknik bir buluşma düzenledi.

https://medium.com/@aelfblockchain/aelf-progress-report-dec-10th-dec-23rd-87438ee3b1b3
K
KursatAelf Konu Sahibi
geçen yıl (421 mesaj)
Aelf, Binance Altın Etiket Projesinde (Gold Label Project) 5. sırada yer almaktadır.

https://twitter.com/aelfblockchain/status/1067047044064268289?s=19

< Resime gitmek için tıklayın >
K
KursatAelf Konu Sahibi
geçen yıl (421 mesaj)
30 Aralık 2018 Aelf İkindi Çayı...

< Resime gitmek için tıklayın >