Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
3
Cevap
1050
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Adsl kota sorunu
W
16 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Arkadaşlar geçen yıl ağustos ayından beridir adsl abonesiyim,ağustos'tan itibaren 6 ay kadar (mart'a kadar) 256k sınırsız tarifedeydim.Daha sonra ekonomik durumlar elvermeyince (malum öğrencilik) 1024 kotalıya geçtim ama ve bu güne kadar kotalı kullandım,son zamanlar farkettim ki fazla download yapıyorum ve kotayı aşıyorum,sonra tekrar sınırsıza geçmeye karar verdim.Bugün annemi telekoma yolladım(malum telefon annemin adına kayıtlı) öğlen uyandığımda tarife değişmişti (256 olmuştu) ben de 200-300 mb download yaptım bir kaç saattir.sonra annem geldi,telekomdaki yetkilinin "aybaşına kadar yükleme yapmasın yoksa kotaya girer" dediğini söyledi ama iş işten geçmişti,zaten bu güne kadar bu ay 2gb kotayı aşmıştım.

Bu konuda bilgisi olan arkadaş var mı??
Gerçekten ücretlendirme böyle mi?Yoksa oradaki eleman yanlış mı söylemiş?
Eğer böyle birşeyler varsa birileri bizleri fena SOYUYOR arkadaşlar,hem de çok fenaW
16 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

up up
arkadaşlar yok mu bi fikri olan,ben ay sonuna kadar kullanamıycakm mıyım neti??


Bu mesaja 1 cevap geldi.
K
16 yıl
Çavuş

sizin durumunuzda olanlar için (tarife değiştirenler)kota bildiğim kadarıyla 4096mb/30gün=137mb olarak hesaplanıyor. kotalı kullandığınız gün*137mb= sizin tarife değiştirdiğiniz güne kadar olan toplam download dan küçük ise sorun yok. artısı faturaya yansır.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
W
16 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

yanı benim tarife değişikliğinden ay sonuna kadar indirdiğim yani aştığım miktar faturama yansıyacak mı??(yani yeni tarifede indirdiğim miktar yansıyacak mı?)DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.