Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar:
31
Cevap
0
Tıklama
6
Öne Çıkarma
Cevap: acınası leş gibi hayat (2. sayfa)

J
JuggHertyr
4 ay (82 mesaj)
doktorum, kesin çözüm sağlama garantisi yok psikiyatri ilaçlarında. ama KESİNLİKLE bir yerden başlaman gerek. eğer işe yararlarsa büyük değişiklikler yapar hayatında.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @kedidövenfare

V
vhcyns
4 ay (492 mesaj)
Dostum selamlar. "Sosyal fobi" demişsin, bu tanıyı kim koydu? Bir doktor mu söyledi yoksa sen hayatında yaşanan olumsuzlukları bu sebebe bağlayarak sorunlarından mı kaçıyorsun? Yüksek ihtimalle ikinci söylediğim ve merak etme yalnız değilsin. Bu yaşlarda pek olası şeyler bunlar. Peki neden senin başında böyle bir dert var. Üzülerek söylemeliyim ki ailenden kaynaklanıyor. "Bana pısırık falan diyorlardı bende üzülüp geçiyordum ama ailem artık benden tiksindiğini ve iğrendiğini söyledi" sana böyle bir tanımı reva gören bir ailenin seni yetiştirme tarzını tahmin edebiliyorum. 20 yaşındaki bir abin olarak birkaç tavsiyem olacak.

Öncelikle arkadaş edinmen gerekiyor. Seni evden çıkaracak, çay kahve içebileceğin, konuşup dertleşeceğin birileri.. İnan bana birisi çıkacaktır. Arkadaş edinmenin en kolay yolu ortak ilgi alanları bulmaktır. Çevrendeki insanlar neler yapıyor bunu bir süre gözlemle ve onları taklit et. Yabancı dizi ve filmleri izleyebilirsin. Tek motton sıkılmamak olsun. Evde durduğun sürede canın sıkılmasın yoksa böyle saçma sapan "Sosyal fobi" triplerine giriyorsun. Psikolojik bir şey ve geçecek. Kafanın uyduğu bir akraban varsa onunla vakit geçir. Kafelere vs. gidebilirsin. Çok para harcamana gerek yok. Harçlıklarından biriktir. Varsa onun ortamına dahil ol ve gözlemle. Ne konuşuyor bu insanlar. Bunu anla.

İkinci olarak korkma. Öz güvenini zedeleyen tek şey bunun bir hastalık olduğunu zannetmen. Tamamen seninle ve psikolojinle alakalı bir şey. Sen sadece asosyal bir karaktersin ve böyle olmak istemiyorsun. Bu durum artık seni sıkmaya başladı. Sana fevri bir tavsiyede bulunacağım.http://www.theycallmealpha.com bu siteye gir. Senden daha küçük yaşlarda okumuştum bu blogu ve çok işime yaradı. Boş vakitlerinde oku ama senden bir söz istiyorum. O blogda yazılanları okuyacaksın ve verdiği görevleri eksiksiz yapacaksın. Saha görevi adı altında görevler var. Git yap onları ve ne zaman yardıma ihtiyacın olursa bana DMden yaz. Sana değer veren bir abin var :)
K
kedidövenfare
4 ay (12 mesaj)
Öylede gençliğim elimden kayıyormuş gibi hissediyorum.Sunum falan olmaması için dua ediyorum.Dersler için biraz motive oldum o da sönüyor.Hiçbirşey yapasım gelmiyor.Kimsenin sevmediği aklıma gelince sınıfımdaki yakışıklı başarılı sevilen insanlara kıl oluyorum.Bi insan hiç mi sevilmez ya.Ailem bile nefret ediyor.Beden dersinde bütün sporları denedim hiçbirinde başarılı olamadım.Enstrüman falan da hikaye daha suyu döküyorum.
Bu mesajda bahsedilenler: @laune

X
XanthiN
4 ay (7425 mesaj)
Anlattıklarınıza göre sosyal fobi ve umutsuzluğa, kaygıya bağlı olarak panik atak başlangıcı olabilir sizde. Bende de stres ve anksiyete bozukluğuna bağlı olarak panik atak var. Topluluk içerisinde rahat edemiyorum, daralıp panik atak geçiriyorum ortamdan kaçma gereği duyuyorum. Kendi kabuklarıma çekiliyorum. Geçmiş dönemlerde o kadar çok olmuştu ki sınavlara bile giremez olmuştum. Psikoloğa yada bir ruh sağlığı uzmanına gitmenizi tavsiye ederim. Sonuç alamazsanız psikiyatra gidip medikal tedavi görebilirsiniz. Şahsen ben şu an bahsettiğim problemlerden ötürü antidepresan kullanmaktayım. Bu tarz şeyler utanılacak şeyler değildir. Bir uzmana desteği almanızda fayda var. Ve mutlaka kendinize özgüveniniz olsun. Kendinizi seviniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XanthiN -- 11 Haziran 2019; 21:11:33 >


C
CihangirCanavarı
4 ay (853 mesaj)
Seni yaratan, yoktan var eden, önce bir et parçasına sonra da ete kemiğe bürünmüş bir insana dönüştüren Rabbin her şeye yeter, O sana küsmedi, darılmadı, yeter ki ondan yardın dile, yüzünü ona dön....

"Ey iman edenler! Sabrederek ve namaz kılarak Allah’tan yardım dileyin. Şüphe yok ki, Allah sabredenlerle beraberdir." (Bakara, 2/153)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

D
DamsizDaGirebilenAdam
4 ay (123 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: CihangirCanavarı

Seni yaratan, yoktan var eden, önce bir et parçasına sonra da ete kemiğe bürünmüş bir insana dönüştüren Rabbin her şeye yeter, O sana küsmedi, darılmadı, yeter ki ondan yardın dile, yüzünü ona dön....

"Ey iman edenler! Sabrederek ve namaz kılarak Allah’tan yardım dileyin. Şüphe yok ki, Allah sabredenlerle beraberdir." (Bakara, 2/153)
Ayette sabredek ve namaz kılarak demiyor aslında sabrederek ve dine destek olarak Allahtan yardım dileyin diyor.Arkadaşın paylaştığı gibi aslında bundan daha irdelenmesi gereken bir konu daha yok hayatta.Bu kitap bizim için bu Kurandan hesaba çekilecegiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DamsizDaGirebilenAdam -- 12 Haziran 2019; 5:6:18 >


G
gren
4 ay (8552 mesaj)
Genelde aileden kaynaklanıyor.simdilık boyle devam etcek gibi ise girip para kazanana kadar
bu arada doktora gitmende faydalı olur nispeten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


M
Moving On
4 ay (1015 mesaj)
Senden daha acınası ve ibretlik bir hayatım var, şu ana kadar yaşadıklarımı anlatsam herhalde herkes okuyup okuyup şükretmeye başlar.
G
Guest-138E3E67C
4 ay (9 mesaj)
Psikoloğa gidip profesyonel destek alın, sanal ortamda kimseye kulan asmamanı öneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


K
kedidövenfare
4 ay (12 mesaj)
Özgüvenli olamıyorum işte ezik muamelesi görüyorum ve yaptığım hiçbirşeyde iyi değilim oyun oynuyoruz hepsinde en kötüyüm sporlarda alınmıyorum kötüyüm diye
Bu mesajda bahsedilenler: @Zafer Çetin

M
MrCaner
4 ay (3420 mesaj)
Tipini özelden at ne kadar kötü olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


K
kedidövenfare
4 ay (12 mesaj)
Ergen olmadan önce de 9-10 yaşımda da vardı bu ergenlikle arttığını itiraf edebilrim.
Bu mesajda bahsedilenler: @gondor41