Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 2 mobil kullanıcı
2
Cevap
229
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Acil Yardım. Bu Script'in İçinden Çıkamıyorum..

D djpowerboy Konu Sahibi
16 yıl (156 mesaj)
<script>
function KeyDown() {
if (event.keyCode==120) NetPhone.ocxCtrlButton(true);
}


function KeyUp() {
if (event.keyCode==120) NetPhone.ocxCtrlButton(false);
}</script>


yapmayı düşündüğüm olay..

function KeyDown() {
if (event.keyCode==120) NetPhone.ocxCtrlButton(true);
}

bu kod işleme girdiği zaman benim belirteceğim bir süre sonra hemen altındaki yani,

function KeyUp() {
if (event.keyCode==120) NetPhone.ocxCtrlButton(false);
}

bu kod işleme girsin... yani ilk script işleme girdikten 100 saniye sonra altındaki script devreye girsin. bunun gibi yapılabilirmi bu iki scripti nasıl olaki birbirine bağlayabiliriz ?

bir adet button var ve ona basıldığında ilk script devreye giriyor...

öteki button ise diğer scripti devreye sokuyor.. benim istediğim ikinci buttonu devreden kaldırmak yani tek button benim belirteceğim bir süre sonunda ikinci buttonun işlevini görmesi gerek..

gerçekten çok zor gibime geliyor :)

değerli fikirlerinizi bekliyorum tşkler
M master_monster
16 yıl (1021 mesaj)
Timer kullanarak ilk event oluştuktan 100 saniye sonra istediğin olayın gerçekleşmesini sağlayabilirsin. Benhttp://www.mcfedries.com/JavaScript/timer.asp bu adresdeki kodu kullanıyorum.
D djpowerboy Konu Sahibi
16 yıl (156 mesaj)
dostum.. çok sağolasın dediğin yerde epey uğraştım ama en sonunda yapmak istediğim oldu.. süre sonunda 2. script devreye giriyor ve 1. scriptin işlevini kesiyor...

geriye tek birşey kalıyor.. mesela 180 saniyelik bir süre var 2. scriptin devreye girmesi için... ama 180 saniye beklemek istemeyen biri bu süre bitmeden kendisinin bu süreyi stoplaması gerek yani harici bir düğme olacak ve ona basıldığında çalışmakta olan event'i stoplayacak... ben burda denemeler yapıyorum.. fakat 180 saniye bitene kadar devam ediyor bunu nasıl bir button ve script ile durdurabilirim....

veya şöyle olabilirmi.. mesela aynı düğmeye bir kere daha basıldığında işlev iptal olsun.. yani ilk tıklandığında işlem başlasın 2. tıklandığında işlem sona ersin..

gerçekten bu konu hakkında fazla döküman yok piyasada pek bilinen ve uygulanan bir şey değil :)

hayat memat meselesi benim içinDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.