Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
39
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Acil... HDD ses geliyor ama açılmıyor

A
amine_38 Konu Sahibi
3 yıl (58 mesaj)
Arkadaşlar acilen bu hdd ki verileri almam gerekiyor. hardisk bu agıt düzgün çalışıyor yazısı sağ alt kösede çıkıyor ama bilgisayarıma gelmiyor. Ayrıca aygıt yöneticisinde disk 2 bilinmeyen diye görünüyor ama açılmıyor.

bilgisayarım
< Resime gitmek için tıklayın >

Aygıt yöneticisi ekranı
< Resime gitmek için tıklayın >
L
letmax
3 yıl (312 mesaj)
Benim daha önce başıma gelen ve uyguladığım yöntemi söyleyeyim ama uygular mısınız veya buna cesaret edebilir misiniz bilemem

Recover My Files ile veri kurtarmayı deneyin. Oradan format seçeneğini işaretleyerek tamamını seçin. Birkaç saatlik taramadan sonra liste gösterecektir sonrasında verilerinizi yüklersiniz.
Ben ilkinde başarılı olamamış, bölüm oluşturup formatlamış ve sonra recover my files ile format recovery kullanarak kurtarmıştım.
Yine de ubuntu live cd gibi bir iso indirip usb belleğe yazın ve ondan boot ederek diski okumaya çalışın. Olmazsa bu yolu denersiniz. Bende ubuntu live cd işe yaramamıştı.
Uzun bir uğraş sizi bekliyor ama ümitsiz olmayın. Büyük ihtimalle tamamını kurtarırsınız.
Unutmadan bir hususu daha belirteyim.
Kurtarma esnasında diski harici olarak bağlamayın (usb vs). Bir süre sonra disk duruyor. Sebebini ben de anlamadım ama usb den bağlandığı zaman 2 saat sonra kadar disk erişilemez oluyor.
İmkan varsa anakarttaki sata portuna direk bağlayarak yerel disk yapıp öyle başlatın işlemi.
Kolay gelsin.
U
ugurr999
3 yıl (877 mesaj)
SAbit diski yeniden isimlendirmeyi deneyin ben de sizinki gibi bir sorun yaşayıp öyle kurtarmıştım. Youtube'da videoları falan var zaten bu fotoğrafta görünen yerden yapmıştım. C'ye d diyin öbürüne z diyin p diyin bir şekilde benim sorunum düzelmişti.
A
amine_38 Konu Sahibi
3 yıl (58 mesaj)
Teşekkür ederim arkadaşlar dediklerinizi de bi denicem bakalım sonuç ne olacak.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.