Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
57
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Acer’dan Quantum Dot kaplamalı tablet

E ekrem71 Konu Sahibi
4 yıl (27462 mesaj)


Son dönemde televizyon ve monitör segmentinde Quantum Dot teknolojisini sıklıkla duyuyoruz. Samsung, Panasonic gibi firmaların ürünlerinde yer verdiği bu teknoloji kısmen de olsa mobil cihaz pazarına geliyor.


 


QD nedir?


 


Kuantum noktaları, boyutları 2 ila 10 nanometre arasında değişen küçük yarı iletken kristallerdir. Başka bir deyişle saç telinin kalınlığının on binde biri kadar.


 


Kuantum noktaları, boyutlarına göre farklı renkler üretebiliyor. Ayrıca inorganik olduğu için maliyetleri düşük, en canlı renklere sahip ve renk dengesi en üst seviyede. Her piksel için renklerin yeniden üretimi daha iyi ve bu sayede HDR teknolojilerinin uygulanmasında büyük avantaj sağlıyor.


 


Acer’ın resmiyet kazandırdığı Iconia Tab 10 tablet modeli dünyanın ilk QD teknolojili mobil cihazı olma özelliğine sahip. Normalde QD teknolojisi, ekranlarda LED ile entegre bir panel olarak sunuluyor. Acer ise maliyeti düşünerek teknolojiyi bir film üzerine uygulamış ve panelin arkasına yerleştirmiş.


 


Ayrıca Bkz.PES 2017 ile heyecana ortak olun

Bu yeni uygulama ile ekranlarda devrimsel bir kalite artışı olmuyor ancak renk yelpazesinde nispeten daha iyi sonuçlar veriyor. Bunun haricinde tabletin donanımı giriş seviyesine yaklaşıyor. 4 çekirdekli bir MediaTek yonga seti ve Android 7.0 işletim sistemi şimdilik bilinenler.


 


Diğer taraftan Iconia One 10 şeklinde bir tablet modeli daha mevcut. Tabletin öne çıkan özelliği iki adet microUSB girişine sahip olması. Bir tanesi USB-OTG destekli olan bu girişlerden rahat bir şekilde hem şarj alıyor hem de veri transferi yapabiliyorsunuz. Acer kullanıcıyı adaptör arayışından kurtarıyor. Giriş seviyesi olan bu tablet ile Tab 10 modelinin ayrıntılarını Computex 2017 fuarında göreceğiz.


 

 

 Haberi Portalda Gör


B bluemersini
4 yıl (121 mesaj)
Şarj olayını aynen laptopmuş gibi halleden android tablet var mı?
Yani adaptöre takılı iken
şarj %95'e düşene kadar hiç pili şarj etmeyecek ve
tüm gücünü adaptörden sağlayacak. Var mı böyle android cihaz?
T takip1
4 yıl (163 mesaj)
Tum cihazlarda besleme kartı bu işi yapıyor.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.