Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
5
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
ABD Temsilciler Meclisinden yeni 'S-400' karar tasarısı: Türkiye'ye yaptırım uygulanması istendi

B
b0Ni Konu Sahibi
geçen yıl (19758 mesaj)
ABD Temsilciler Meclisine sunulan yeni karar tasarısında, Türkiye'nin S-400'leri alması durumunda F-35 programından çıkarılması, F-35 satışının durdurulması ve Türkiye'ye yönelik yaptırım uygulanması isteniyor.

New York vekili Demokrat Eliot Engel ile Teksas vekili Cumhuriyetçi Michael McCaul, Türkiye'nin S-400 alımına ilişkin Dışilişkiler Komitesi‘ne bir karar tasarısı sundu.
Türkiye'nin Rusya ve İran ile işbirliği yaptığı belirtilen tasarıda, "Türkiye'nin almayı planladığı S-400'ler, ABD ve NATO ortaklarının güvenliğinin altını oyuyor, Türk-Amerikan ilişkilerini zayıflatıyor ve Türkiye'nin F-35 Müşterek Taarruz Uçağını kullanımı ve F-35 üretimine katılımı ile uyuşmuyor" ifadeleri yer aldı.

Tasarıda, Türkiye'nin F-35 programının yanı sıra ABD'den birçok silah ve araç aldığı belirtilerek, Temsilciler Meclisinin Türkiye'ye Patriot satışına tam destek verdiği ifade edildi.

Temsilciler Meclisinin S-400 alımı dolayısıyla Türkiye'yi kınadığı belirtilen tasarıda, Türkiye'nin S-400'leri alması durumunda F-35 programından çıkarılması ve Türkiye'ye F-35 satışının durdurulması çağrısında bulunuluyor.

Tasarıda Türkiye'nin S-400 sistemlerini almasının, ABD Hasımlarına Yaptırım Yoluyla Karşı Koyma Yasası (CAATSA) kapsamında "önemli bir işlem" olarak kabul edildiği belirtilirken, S-400'leri teslim alması durumunda CAATSA yasası kapsamında Türkiye'ye yönelik yaptırımların tam uygulanması istenildi.

Tasarıda, ayrıca Türkiye'ye S-400 alımının iptal etmesi çağrısı yapıldı.

https://tr.sputniknews.com/abd/201905161039063808--abd-temsilciler-meclisinden-yeni-s-400-karar-tasarisi-turkiyeye-f-35-satisinin-durdurulmasi/Amerika'nın yaptırım kararı almasına gerek yok.RTE ve Damadı her gün yeni yasa ve vergi uygulamaları ile halka yaptırımın, ambargo nun kralını yapıyor zaten.
Yoruma Git
MaSSive - geçen yıl +6

M
MaSSive
geçen yıl (4150 mesaj)
Amerika'nın yaptırım kararı almasına gerek yok.RTE ve Damadı her gün yeni yasa ve vergi uygulamaları ile halka yaptırımın, ambargo nun kralını yapıyor zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


D
Dj_Gençkan
geçen yıl (5530 mesaj)
Desenize dolar binde 1 den fazla değerlenirse, doları olan yaşadı.
F
fluox
geçen yıl (2853 mesaj)
Seçim öncesi yerli araba geyiğine döndü bu olayda.Her hafta yeni bir yaptırım haberi.
B
BlackGhost12
geçen yıl (2274 mesaj)
Uygulamazsanız adam değilsiniz. Daire kira parasıyla geçinen akrabaların batması dileğiyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


K
korsan58
geçen yıl (871 mesaj)
heyecanla bekliyoruzDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.