Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir
12849
Cevap
466641
Tıklama
56
Öne Çıkarma
Cevap: Hamasın İsrail saldırısı - (İsrail savaş ilan etti)[ANA KONU] (691. sayfa)
K
geçen ay
Yarbay

daha kilo bile almışlar beslemişler resmen.
Bu mesajda bahsedilenler: @_turbo_
_
geçen ay
Yarbay

İsrail Savaş Kabinesi üyesi Gantz, istifa etti.

Israil Hükümetinin dagilmasi artik an meselesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 9 Haziran 2024; 23:24:37 >

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

M
geçen ay
Yüzbaşı

Gazzeye yardım gönderecekseniz ketçap salça falan gönderin.


https://x.com/i/status/1799892352883970189


Bu mesaja 2 cevap geldi.
K
geçen ay
Yarbay

adamın ilk surat ifadesiyle ikinci surat ifadesi farklı ikincisi yakından olan yapay zekala oynanmış.
adam şok geçiriyor yatakta kan gölü şeklinde uyanırsan empati yaparsın belki.
Bu mesajda bahsedilenler: @mechatengu
K
geçen ay
Er

Kurtarilan 4 rehineden birisi olan Noa Argamani, açiklamalarda bulunmuş. 4 defa yer değiştirmişler, hiç gün işiğina çikmamiş. Son kaldiği yer, zengin bir ailenin yaniymiş. Evin babasi, Noaya senin şartlarin en iyisi, diğerleri çok daha kötü şartlarda kaliyorlar demiş. Noayi hizmetçi gibi kullanmişlar. Yemek yaptirip, bulaşiklari yikatip, evi temizletmişler.

Diğer 3 rehineyi Al Jazeerade çalişan bir gazeteci ve onun doktor babasi evlerinde tutuyormuş.

ABD, kurtarma operasyonuna katilmamiş. Sadece intel sağlamişlar._
geçen ay
Yarbay

Maldivler'de parlamento, İsrail pasaportu bulunan kişilerin ülkeye girişini yasaklamak için gereken yasa değişikliğini kabul etti.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
_
geçen ay
Yarbay

Gazze'de ateşkes tasarısı kabul edildi

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, ABD’nin Gazze için sunduğu kalıcı ateşkes önerisini kabul etti.

Kararda, iki devletli çözüme destek verilirken, Gazze Şeridi ve Batı Şeria'nın Filistin Yönetimi altında birleşmesinin önemine işaret edildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 11 Haziran 2024; 10:15:58 >

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

S
geçen ay
Yarbay

Birleşmiş milletler ; boşa toplanıp karar çıkardı. Siyonist terör devleti israil ateşkesi kabul etmeyecek ki...

Boş yere toplanıp, boş boş karar çıkarıyorlar.

BM israil'e askeri güçle müdahale edilmesi konusunda karar çıkarabiliyor mu ?

Yani sözün özü; BM bu trajedi karşısında, etkisiz kalması nedeniyle, uzun zamandır eziklik yaşıyordu. Güya ezikliğini hafifletmiş olacak...

BM ; "israil'e askeri güçle müdahale edilir" diye bir karar çıkarmadıkça, israil'in vahşeti devam eder.S
geçen ay
Yarbay

Sinwar: “Sivil kayıplar gerekli fedakarlıktır"

The Wall Street Journal´ın (WSJ) bir haberine göre, Hamas lideri Yahya Sinwar tarafından çeşitli Hamas yetkililerine ve rehine anlaşması aracılığı yapan kişilere yazılmış mesajlar ortaya çıktı.

WSJ’ye göre, mesajlarda İsrail-Hamas savaşından bahseden Sinwar, yakın zamanda rehine anlaşması müzakereleri yürüten Hamas yetkililerine, “İsraillileri tam da istediğimiz yerde tutuyoruz” İfadelerini kullandı.

Sinwar, Katar'daki Hamas liderlerine gönderdiği mesajda, Cezayir Savaşı'ndaki sivil kayıpları örnek göstererek, bu tür kayıpların “gerekli fedakarlıklar” olduğunu belirtti.

Nisan ayında da Gazze'de İsrail Hava Kuvvetleri'nin (IAF) düzenlediği operasyonda Hamas lideri Haniye’nin üç oğlu öldürüldüğünde, Sinwar ‘‘Onların ve diğer Filistinlilerin ölümleri bu ulusun damarlarına hayat vererek eski görkemine ve onuruna yükselmesini sağlayacak” ifadelerini kullanmıştı.

Sinwar mesajlarda ayrıca, ateşkes ve rehine anlaşması için Aralık ayında arabulucularla bir araya gelen Hamas yetkililerinden hoşnut olmadığını belirtti.

Sinwar, “Savaşı kaybetmediğimiz müddetçe, bu tür temaslar derhal sonlandırılmalıdır. Aylarca savaşmaya devam edecek kapasiteye sahibiz” ifadelerini kullandı.https://www.salom.com.tr/haber/133811/sinwar-sivil-kayiplar-gerekli-fedakarliktir


Müslümanlar bunları görmezden gelir. İki yüzlülük budur . Elbette istisnalar kaideyi bozmaz ...
Bu mesajda bahsedilenler: @_turbo_
S
geçen ay
Yarbay

Ketçap salça filan derhal yasaklanmalı . Ketçap salça üretimindeki domatesler de yasaklanmalı ki Filistinli denilen bu terörist algıcı Araplar bu tür insanlık dışı tiyatroları da zorla bırakmış olurlar.

Avrupa bunları görüyor . Tepkileri de solcu akımların ciddi kan kaybetmesi bunun emareleridir. Avrupa uyanıyor ve tepkisel olarak haklı olağan manasında Sağ kanat güçleniyor. Filistinliler ve kültürel uyumsuzlara karşı özellikle de facto İslamcı lar Müslümanlar malesef Avrupa da nasibi almaya başlamıştır daha da artacaktır.


Bunu ilerde gören ve esas sebebi kendileri olanlar nükleer füzelerle Avrupa yı radyasyona boğacaklar! ... Sonu baştan belli bu zemini hazırlayanlarda kendileri . Sağ kanat erkenden tedbirleri almalı akılcı öngörülebilir tedbirlerle bu tür sözde İSlamcılar sözde cihatcıların İngilizlerin kurduğu Arapları kendi içinde böldüğü bir sinsi planın bedelini olsa olsa İngilizler ödemeli ...
Bu mesajda bahsedilenler: @mechatengu
S
geçen ay
Yarbay

Vatandaşların ne günahı var ? Diplomatları filan dese kendi içinde tepkilidir denir... İsrail de her türden görüşten insanlar var. Maldivliler tatil kafasındalar ayık değiller ...


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @_turbo_
V
geçen ay
Yarbay

Bu yaratıkların savaş kazanabileceğine ihtimal veren var mı acaba? bunlar mı Filistin halkının kahramanı, bunlar mı Kuvayi Milliye? Hangi kuvayı milliye fedaisi milli mücadelede ölen Türkler için ‘’ ÇOK İYİ OLDU, SÜPER OLDU, BU ÖLÜMLER GEREKLİYDİ ‘’ demiş?

Bunlar mı özgür Filistin’i yönetecek..Bunlar mı sözde Filistin’i özgürleştirecek. Buna, bu teröristlere inanan bunlarla sarılan öpüşen terörist severlerin aklını seveyim. Filistinlilere allah en büyük belayı başlarına Hamas’ı göndererek vermiş zaten..Filistinlilerin başka düşmana ihtiyacı yok.


< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VirgilSollozzo -- 11 Haziran 2024; 23:30:5 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
S
geçen ay
Yarbay

8. Genç karısıyla fıkırdaşırken bi düşünüyor, ben bu kadınla sittinsene beraber olamazdım, bu mümkün oluyorsa belki oda olur len kafası bu bence.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @VirgilSollozzo
_
geçen ay
Yarbay

Birleşmiş Milletler (BM), İsrail ordusu ve güvenlik güçlerini çatışma bölgelerinde çocuklara zarar verenler "kara listesine" aldı.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

_
geçen ay
Yarbay

Israil, Gazzede Hamasi sectikleri icin tüm Gazzelileri kolektif ceza ile öldürürken, Bati Seriada Hamas olmadigi halde ayni siddeti ordada uygularken, senin Israil vatandaslarinin günahi ne diye sorman garip dogrusu.

Maldivleri diger ülkelerde izleyecektir…

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 12 Haziran 2024; 9:46:9 >

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @smart1978
U
geçen ay
Yarbay

Boşuna uğraşma bence cevap verdiğin kişiyle.
Bu vahşeti savunmak vijdanla bağdaşmaz!< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @_turbo_
M
geçen ay
Yüzbaşı

Bati Seria şiddetin ş'si uygulanmıyor. Sadece münferit ve toplu taşkınlıklara müdahale ediyor. İsrail BŞ de şiddet uygulasa duramazsın.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @_turbo_