Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
19
Cevap
0
Tıklama
5
Öne Çıkarma
682 beygirlik Cadillac Escalade-V tanıtıldı: İşte tasarımı ve özellikleri

B brscnk17 Konu Sahibi
geçen hafta (3996 mesaj)

682 beygirlik Cadillac Escalade-V tanıtıldı: İşte tasarımı ve özellikleriCadillac, popüler lüks SUV modeli Escalade'in performanslı versiyonunu tanıttı. Escalade-V adı verilen model, güçlü V8 ünitenin yanı sıra süspansiyon güncellemeleri ve daha büyük frenler gibi değişikliklere de ev sahipliği yapıyor.Escalade-V özellikleriyle neler sunuyor?Üç sıra koltuklu lüks SUV'un kalbinde 6.2 litre V8 ünite yatıyor. CT5-V Blackwing isimli sedan modelde de kullanılan güçlü motor, daha büyük süpercharger desteğiyle 682 beygir güç ve 885 Nm tork üretiyor. Üretilen güç 10 ileri otomatik şanzıman vasıtasıyla dört tekerleğe birden iletiliyor. Kuru ağırlığı ESV versiyonda 2906 kg'a kadar ulaşan aracın 0-96 km/s (60mph) zamanı 4.4 saniye, çeyrek mil zamanı da 12.74 saniye olarak açıklandı.Cadillac, şanzımanı Escalade-V'nin performanslı doğasına uygun biçimde kalibre etmekle kalmayıp güç dağılımını da modele göre ayarlamış. Normal sürüşte güç maksimum çekiş için ön ve arka akslara eşit biçimde dağılıyor. Öte yandan gerekli durumlarda gücün yüzde 67'si arka aksa yönlendirilebiliyor.Ayrıca Bkz.NAMX, çıkarılabilir yakıt kapsüllerine sahip hidrojenli SUV konseptini tanıttıGüçlü motorun sesini kulaklara aktaran dört çıkışa sahip aktif egzoz sisteminin de görev yaptığı Cadillac Escalade-V'de altı pistonlu Brembo ön frenler bulunuyor. Süspansiyon sistemi de hem donanım hem de yazılım tarafında güncellenen model, standart olarak sunulan havalı süspansiyon ve Manyetik Sürüş Kontrolü 4.0 sayesinde daha sert arka yaylara sahip.682 beygirlik Cadillac Escalade-V tanıtıldı: İşte tasarımı ve özellikleriEscalade-V'de bu modele özel V-Mode da bulunuyor. Sürüş dinamiklerinin ayarlanmasına imkan veren bu mod sayesinde süspansiyon, motor sesi, direksiyon tepkisi ve fren pedalı hissiyatı gibi alanlarda Tour ve Sport olmak üzere iki farklı ayar mevcut. Çekiş sistemi ve motor performansı söz konusu olduğunda Kar/Buz modu da bunlara dahil oluyor. Bunlara ek olarak performanslı SUV'da Launch Control (kalkış kontrolü) fonksiyonu da mevcut.Cadillac Escalade-V'nin teknolojik özellikleri arasında şunlar dikkat çekiyor:
  • 38 inç kavisli OLED panel - 4K TV'lerin iki katı piksel yoğunluğu

  • 16.9 inç navigasyon destekli multimedya - doğal ses algılama - kablosuz Android Auto ve Apple CarPlay

  • 14.2 inç merkez gösterge ekranı - artırılmış gerçeklik fonksiyonu

  • 36 hoparlörlü 3D Surround AKG Studio Reference ses sistemi

  • Eller serbest sürüş yardımcı teknolojisi Super Cruise2023 Cadillac Escalade-V bu yaz ABD'de satışa sunulacak. Başlangıç fiyatı da 149.900 dolar olarak belirlenmiş.


Kaynak:https://media.cadillac.com/media/us/en/cadillac/home.detail.html/content/Pages/news/us/en/2022/may/0511-escaladev.html

 Haberi Portalda Gör

Tüm hristiyan ve zengin Araplar ve bizi bu durumlara düşürenlere hayırlı olsun gerçi başımızdakiler ve yandaşları buna binmez.
Yoruma Git
frudi - geçen hafta +18
Boyle haberler yapmayin, sonra cocuk tutturuyor koruma arabasi diye.
Yoruma Git
cocainbar - geçen hafta +11
Fotoğraflara bakarken benim maaş gitti
Yoruma Git
L.Croft - geçen hafta +7

F frudi
geçen hafta (653 mesaj)
Tüm hristiyan ve zengin Araplar ve bizi bu durumlara düşürenlere hayırlı olsun gerçi başımızdakiler ve yandaşları buna binmez.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

C cocainbar
geçen hafta (2782 mesaj)
Boyle haberler yapmayin, sonra cocuk tutturuyor koruma arabasi diye.

S stableRevulation
geçen hafta (603 mesaj)
Elektrikli olmalıydı
V veteriner69
geçen hafta (1968 mesaj)
Dinozor gibi araba, bu kadar büyük içten yanmalı motorların sonu geliyor.Bu mesaja 1 cevap geldi.

T TheCaliph_
geçen hafta (29604 mesaj)
Bizim için zaten sonu geldi ama çevreyi düşündüğümüzden değil. Amerikalıların daha 10-15 yılı var çünkü elektriği 300 milyon küsür nüfusa yetecek kadar sağlamaları için paso nükleere yönelmeleri lazım. Kolay mı öyle 300 milyon insana elektrik verip bir de yıllık neredeyse 15 milyona yakın aracı elektrikli yapmak?

Neyse onu bunu geçelim de araba gerçekten güzel duruyor ama ben böyle Anadolu'da kundak yüzünden kafası düzleşmiş insan tasarımını sevmiyorum. 90 derece dik köşeler hoşuma gitmiyor.

Escalade'nin 2008-2016 kasaları daha iyi bence bu biraz abartı olmuş.
Bu mesajda bahsedilenler: @veteriner69

G Galatas4ray
geçen hafta (4831 mesaj)
Bu araca binmezler ama korumaları için alıyorlar< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @frudi

V V4LKyR
geçen hafta (7035 mesaj)
6.2 litre...

Neden böyle küsürlü tek basamaklarla uğraşıyorlar, düz hesap 10 litre, 10 vites araba üretsinler?Bu mesaja 1 cevap geldi.

Z zotacing
geçen hafta (22674 mesaj)
Kuru ağırlığı ESV versiyonda 2906 kg'a kadar ulaşan aracın 0-96 km/s (60mph) zamanı 4.4 saniyeHiç inandırıcı değil. Bu mantıkla 1500kg 800hp Ferrari'lerin falan 1 saniyede çıkması lazım.
L L.Croft
geçen hafta (728 mesaj)
Fotoğraflara bakarken benim maaş gitti
D DH Misafiri
geçen hafta (80427 mesaj)
SUV diye buna derim

Y yc#1
geçen hafta (2630 mesaj)
Amerikalılar ölçü birimi olarak inç kullanır. 376 kübik inç= 6,162 ccBu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @V4LKyR

V V4LKyR
geçen hafta (7035 mesaj)
Düz hesap 500 yapsınlar o zaman, 376 falan nasıl saçma bir sayıdır?

8.2 litre ediyor, güzel.
Bu mesajda bahsedilenler: @yc#1

K Kaiser75
geçen hafta (3536 mesaj)
Sektör tam elektrikliye gidiyor GM 2008'de iflas ettiği gibi hala 6.2 V8 benzinli motorlu araç yapıyor. Bari hibrit yap da tercih edilsin. Buick satışları Çin harici dibe vurmuş, Cadillac yıllık 100k'ya düşmüş. Hala eski Sovyet politbürosu gibi düşünen GM yönetim kurulu var. Bir daha iflas mı edecekler yoksa Honda'ya mı yanlayacaklar göreceğiz. Honda'ya yanlarlarsa, Honda GMC ve Buick'i kapatır. Chevrolet'yi Toyota , Cadillac'ı da Lexus gibi konumlandırır diye düşünüyorum.
D D@rbeli M@tk@p
geçen hafta (4454 mesaj)
Güzel araba...Türkiye'nin America'lı dostları ortalama 100.000 dolara bu aracı kapıya koyabiliyorlar...Güle güle binsinler..

Biz 100.000 liraya ne alabiliriz bir bakayım dedim,pek de bir şey bulamadım...


Bu mesaja 1 cevap geldi.

E ezicioyuncu
geçen hafta (2441 mesaj)
36 hoparlör ney

L L.Croft
geçen hafta (728 mesaj)
Benim 2003 albea yı veririm hocam :D


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @D@rbeli M@tk@p

D D@rbeli M@tk@p
geçen hafta (4454 mesaj)
Eyvallah...
Bu mesajda bahsedilenler: @L.Croft

O ozan_26
geçen hafta (4206 mesaj)
Amerikalı 149 birime Escalade-V alıyor, biz ise Ami bile alamıyoruz.
A Artizt
geçen hafta (5546 mesaj)
TLnin geldiği nokta... Amerikada 150bin birime full+full ultra lüks araç aliniyor, türkiyede bu parayla kasko yapilacak 2.el araç bile yok.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.