Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
11
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
35Mbps internet akım hızı (kbit/s): 6432 olarak çalışıyor

G guhaze Konu Sahibi
geçen yıl (14 mesaj)
Arkadaşlar merhaba.
2020 Mart ayından 2021 Ocak ayına kadar 24Mbps VDSL Superonline internet hizmeti alıyordum. Ocak ayında 35Mbps VDSL pakete geçtim. 12 Mayıs tarihine kadar herhangi bir sorunum yoktu internet hızı ya da bağlantısı ile ilgili. 12 Mayıs'ta internet bağlantım koptu. Modemdeki DSL LED'i yanıp sönüyor sabitlenmiyordu. TTNET saha ekibi bina dışındaki kutuyu inceledi ve sorun olmadığını söyledi. Bina dışındaki kutudan çıkan kabloyu havadan pencere delik açarak eve alıyorum. Modeme giren DSL bağlantısı RJ11'i Superonline yetkilisi aktarna cihazı ile test etti ve 35Mbps olacak şekilde bağlantı sağlandığını söyledi. Modemde sorun olduğunu düşünerek yeni bir modem bağladı. Fakat DSL LED'i yine sabit yanmamaya devam etti yani internet bağlantım sağlanamadı. VDSL bağlantının 3 gün gibi bir sürede oturduğu oluyor dedi. Buraya kadar olan süreçte 5 gün geçmişti. Beklerken internet geldi fakat çok yavaş olduğu için müşteri temsilcisi ile görüştüm ve hızın 26Mbps olarak sabitlendiğini söyledi. Ben de tekrar 35Mbps yapılmasını istedim ve DSL yine sabitlenmemeye başladı ve internet gitti. Tekrar 26Mbps değerine almasını istedim belki düzelir diye fakat yine düzelmedi. Yeni arıza talebi oluşturuldu ve TTNET ekipleri tekrar geldi ve bina dışındaki kutuda kutuda veya portta sorun olmadığını söyledi. Superonline ekibi geldi ve eve gelen kabloda sorun olmadığını modeme girene kadar internetin olduğunu söyledi. Yeni bir modem bağlandı. Fakat yine DSL sabitlenmiyordu ve internet bağlantım yoktu ta ki 2 saat öncesine kadar. Şu an DSL sabit ve internet var fakat hız çok düşük. Test sonucu görselde mevcut. Modem ara yüzünde gördüğüm maksimum aşağı akım hızı (kbit/s): 6432. bu değerin 35 binli bir şey olması gerekmiyor mu? Şimdi müşteri temsilcisinden hızı artırmasını istesem yine DSL ışığı sabitlenmeyecek ve internet bağlantım gidecek. Ne yapmalıyım? Böyle bir sorunla karşılaşan var mı içinizde? Önerilerinizi bekliyorum. Kafayı yemek üzereyim.
< Resime gitmek için tıklayın >
U ugah6aiw
geçen yıl (1873 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >


sıkıntın ne bak...
G guhaze Konu Sahibi
geçen yıl (14 mesaj)
hat değerlerim çok düşük.
< Resime gitmek için tıklayın >
arayıp düzeltmelerini istesem yine başa dönmekten çekiniyorum. yine DSL sabitlenmeyecek ve internet bağlantım gidecek.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

G guhaze Konu Sahibi
geçen yıl (14 mesaj)

M miskindvd
geçen yıl (2985 mesaj)
Bunun böyle çalışması bile mucize, siz aramasanız bile her an gidebilir bu. Arayıp peşinde koşun düzelttirin. Böyle internet mi kullanılır. 0.1 upload hızınız var. Bu hızla whatsapdan fotoğraf atmaya çalışsanız 1 dakikada gider.
Bu mesajda bahsedilenler: @guhaze

G guhaze Konu Sahibi
geçen yıl (14 mesaj)
cesaret edemiyorum DSL ledi yine sabitlenmeyecek ve bağlantım gidecek diye
N NT2L
geçen yıl (2795 mesaj)
Lokal kablo arızası muhtemelen< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


G guhaze Konu Sahibi
12 ay (14 mesaj)
modem arayüzü üzerinden DSL'i yeniden başlat demiştim belki hızı düzelir diye. dediğim anda gitti ve hala gelmedi. yazıklar olsun


Bu mesaja 1 cevap geldi.

M miskindvd
12 ay (2985 mesaj)
Sizin kablonuz bozuk, boşa bekliyorsunuz
Bu mesajda bahsedilenler: @guhaze

G guhaze Konu Sahibi
12 ay (14 mesaj)
kablo değil. Türk Telekomun portu bozukmuş. Bugün port değiştirdiler şuan 24Mbps hız ile kullanıyorum. 35Mbps ile değiştireceklermiş daha sonra.
G guhaze Konu Sahibi
12 ay (14 mesaj)
Hız için de değişiklik olmadığını görünce müşteri temsilcisini aradım tekrar 35 Mbps ye çekti. Şimdilik sorunsuz kullanıyorum.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


G guhaze Konu Sahibi
10 ay (14 mesaj)
2 hafta sonra sorun tekrar yaşandı. gelen telekom servisi internet hızı artırıldığı için kablonun yetersiz kaldığını söyledi. 2 damarlı olan DSL kablosunu cat5 kablo ile değiştirdim ve şimdilik sorunsuz kullanıyorum.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.