Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 1 kayıtlı üye, 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
290
Cevap
0
Tıklama
347
Öne Çıkarma
Cevap: 22 Euro'luk Gümrük Muafiyeti Kaldırıldı (16. sayfa)

C
cem_hakan
3 sa. önce (2757 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: deta53

hocam telefonlamı arandınız. nasıl haberiniz oldu

Alıntıları Göster
Posta kutusuna yapıştırmışlar. Evde yoktunuz şubeye gelin diye. Ama yalan. Evdeydik. Ödemeyi alabilmek için numara yaptılar bu şekilde.
Sonrasında 2 kargom daha geldi. Onlara gümrük almadılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


V
Vanished Man
1 sa. (367 mesaj)
Saçma bir hesap.
Bir kere 1990'daki doların alım gücüyle 2019 yılındaki doların alım gücü aynı mı? Abd bizim gibi olmasada enflasyonun olduğu bir ülke.
İkinci olarak 1990 yılına göre türkiyede vergiler arttı. O yıllarda kayıt dışı ekonomi çoktu. Birşey alacaksın fiş almazsak kaça olur diye sorardın. ötv yoktu, öiv yoktu bir sürü vergi yoktu. Bankadaki paradan kazandığın faizden alınan vergi yoktu.
Üçüncüsü 1990 yılında bugün olmazsa olmaz dediğimiz birçok ürün yoktu. Yani harcama kalemleri daha azdı.
1990'larda emekli olan biri ikramiyesiyle daire alabiliyordu. 1990'larda piyasada bu kadar sert bir rekabet yoktu. Para kazanmak bir bakıma daha kolaydı.
Hepsi bir yana o yıllarda asgari ücreti vasıfsızlar alırdı. Öyle herkese asgari ücreti dayayalım diye birşey yoktu. Maaşlar asgariden çok daha iyiydi. O yıllarda memur kesimi düşük maaş alırdı özel sektör iyiydi.
Elindeki tablolardan asla kesin bir hesap çıkarılamaz. O yıllara göre bazı ürünler çok ucuzladı bazıları ise çok pahalandı.
Bu mesajda bahsedilenler: @cabriyo