Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir
4
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
2020 YKS KANAL,KAYNAK ve KİTAP ÖNERİSİ

M maxi54 Konu Sahibi
2 yıl (1 mesaj)
Daha önce üzerinden birçok konu açıldı, tavsiyeler verildi ama sağlam bir konu açıp tüm soruları kafalardan silmek için bu konuyu açıyorum.

Öncelikle kendimden bahsedeyim; Tic. Meslek Lise çıkışlıyım. Bu sene dershane üzerinden hazırlandım fakat sonuçların istediğim gibi gelmeyeceğine eminim bu yüzden tekrar en sıfırdan hazırlanmaya karar verdim.

Her ders için ayrı ayrı yazacağım. Ne kadar detaylı olursa önümüzdeki sene hazırlanacaklar için o kadar soru işareti az olacaktır diye umuyorum.

Şunu çözdüm, bunu çözdüm gibisinden laf kalabalığı yapmayacağım ki herkes kendine uygun seviyesini görebilsin. Öneriler geldikçe düzenleyeceğim.

En sıfırdan en üst düzeye kadar önerilerinizi yaparsanız çok makbule geçer.

Türkçe: Kanal olarak önder hocadan dinlemeyi düşünüyorum konuları.Paragraf ve Dil Bilgisi için kaynak önerilerinizi sıfırdan en üst düzeye kadar sıralı bir şekilde sıralayacağım.

Türkçe Kanal:

Türkçe Kaynak:

Edebiyat: Limit Edebiyat El Kitabı ve Limit Cumhuriyet Dönemi El Kitabı elimde mevcut edebiyatı bunlardan ilerlemeyi düşünüyorum. (Kaynak ve Kanal olarak önerilerinizi bekliyorum.)

Edebiyat Kanal:

Edebiyat Kaynak:

Matematik: Behzat hocadan dinlemeyi düşünüyorum KAF1-2-3 Kitaplarını videoları ile birlikte satın aldım fakat temel atmam gerekiyor bunun için hangi kaynak ve hangi kanaldan ilerlemeliyim? (Behzat hoca haricinde Tyt - Ayt şeklinde bir sıralama yapacağım ona göre ek olarak yazabilirseniz herkese hitap etmiş oluruz.)

Mat Kanal:

Tyt Mat Kaynak:

Ayt Mat Kaynak:

Geometri: Kenan Kara hocamızı bilmeyen yoktur artık heralde bu kanaldan ilerlemeyi düşünüyorum. ( En sıfırdan en üst düzeye kadar kaynak önerilerinizi yapabilirsiniz.

Geometri Kanal:

Geometri Kaynak:

Tarih: Selami Yalçın hocadan dinlemiştim 2019 Yks hazırlık sürecinde kaynak olarak dershanenin kendi kaynaklarını çözmüştüm.(Kaynak ve kanal önerilerinizi yazabilirsiniz.)

Tarih Kanal:

Tarih Kaynak:

Coğrafya: Yavuz Tuna'dan dinledim 2019 Yks için bu senede aksilik olmazsa oradan dinlemeyi düşünüyorum. Dershane kaynaklarını çözdüm. (Kaynak ve kanal önerilerinizi yazabilirsiniz.)

Coğrafya Kanal:

Coğrafya Kaynak:

Felsefe: Dershane üzerinden ilerledim fakat bu sene öyle bir imkanım olmayacak maalesef. (Kaynak ve kanal önerilerini yapabilirsiniz.)

Felsefe Kanal:

Felsefe Kaynak:

Din: Felsefe gibi bu derste dershane mağduru. (Dinsiz gibi tartışmalara kapalı bir konu kesinlikle bilmediğimiz bir çok kelimeler var yazılı bir şekilde halledilebilir fakat yinede bildiğiniz Kanal varsa yazabilirsiniz.)

Din Kanal:

Kimya: Bu ders için nereden dinleyeceğim konusunda kararsızım 2019 Yks sınavında EA alanından girdim. 2020 de MF alanından gireceğim bu yüzden en sıfırdan detaylı anlatabilecek bir kanala ihtiyacım var. Bir o kadarda sıfırdan kaynaklara tabii. ( Ücretli veya ücretsiz kanal olması farketmez arkadaşlar her türlü öneriler ihtimaller dahilinde bulunsun.)

Kimya Kanal:

Kimya Kaynak:

Biyoloji: Selin hoca ve Bekir Avşar hocadan ilerlemeyi düşünüyorum forumda önerenler fazla sanırım alanlarında gayet iyiler. (Kaynak ve kanal önerilerinizi yazabilirsiniz.)

Biyoloji Kanal:

Biyoloji Kaynak:

Fizik: Geldik baba derse sonunda bu ders ile alakalı ne yapacağım hakkında pek bir fikrim yok 2019 için 40 Seansta Fizik ve Palme Fizik Tyt almıştım fakat zaman mağduru oldum ve bunları çözmedim tertemiz duruyor. Temel olarak 40 seans nasıldır? Ertan Sinan Şahin hocamın videolarını almayı düşünüyorum. (Kaynak ve kanal önerilerinizi yazabilirsiniz.)

Fizik Kanal:

Fizik Kaynak:

Not: Son olarak arkadaşlar ÖSYM özellikle son iki senedir yeni nesil sorulara fazlasıyla ağırlık verdi malum. Kitap okumaya başlayacağım bu zamana kadar düzenli bir şekilde okumamış olsamda.. Ne kadar kitap okursam sene sonuna kadar benim için kârdır. Roman türü daha bana göre yatkın ama sanırım birkaç konuda sınav sürecinde paragraflar ve anlamaya dayalı deneme türünün daha faydalı olacağını yazdılar. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Kitap önerilerinizi bekliyorum mutlaka.

(BAYA UZUN OLDU KONU MAALESEF AMA UMARIM HERKES FAYDALANIR. LÜTFEN ÖNERİLERDE BULUNMAYI İHMAL ETMEYİN.)< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


M maxi54 Konu Sahibi
2 yıl (1 mesaj)
Up< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


M maxi54 Konu Sahibi
2 yıl (1 mesaj)
Up< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


6 6lue
2 yıl (45 mesaj)
Hocam kimyada Kimya Özel'in (ücretli) videoları tam size göre. Zaten kimya pek zor bir ders değil ayrıca hocamız da konuları güzel bir şekilde anlatıyor, gayet ayrıntılı ve bol bol soru çözüyor, kesinlikle tavsiye ederim. Tam size göre

Biyolojide Selin Hoca iyidir, onu bitirdikten sonra tekrar amaçlı Bekir Avşar izleyebilirsiniz.
Kaynak olarak da Paraf, Limit, Fen Bilimleri kaliteli ve zor kaynaklardır.

Felsefe: Soru bankası olarak Bilgi Sarmal gayet iyi hocam. Soruları hoş, günlük hayatla ilgili sorular da var ben beğendim. Konu anlatımlı ise Yayın denizinin cep kitabı var (din kültürü ilaveli) onu da kullandım gayet iyi, gereksiz bilgiler yok.

Coğrafya: Konu anlatımlı olarak kesinlikle TYT Limit el kitabı çok güzel. Zaten Yavuz Tuna ile beraber giderseniz kitabın onun söyledikleri şeylerle çok uyumlu olduğunu göreceksiniz. Video olarak ise Fethi Demirci'nin videolarını tavsiye ederim, Yavuz Tuna da çok iyi ama geçen sene onu izlemişsiniz zaten bu sene de Fethi Hoca'yı tavsiye ederim. Görüntü kalitesi kötü ve tüm TYT konuları yok (15. videoya kadar TYT) ama anlatımı çok çok kaliteli. Her şeyin mantığını veriyor. Soru bankası olarak Bilgi Sarmal iyidir.

Türkçe: Kesinlikle Önder Hoca'dan şaşma. Kaynak tavsiyesi ise yine Önder Hoca'nın video çözümlü soru bankası çok iyi. Onu çözdükten sonra Bilgi Sarmal sb. de çok iyi. En sonda da Yayın Denizi Dil Bilgisi denemeleri çözün. O denemeler var ya çok kaliteli ve zor. Size çok şey katar.


Roman tavsiyesi:

Stefan Zweig'in kitapları -beğendiklerim-: Olağanüstü Bir Gece, Korku, Amok Koşucusu, Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu. Bu kitapların sayfa sayısı azdır ve kurgusu güzel. Sıkılmazsınız ve hemen biter. Tavsiye ederim.

Fareler ve İnsanlar çok güzel. Hatta ilk önce bunu okumanınızı tavsiye ederim.

Pal Sokağı Çocukları da güzel. Çocuk kitabı gibi gözüküyor ama gençlere de uyar.

George Orwel - Hayvan Çiftliği

Beyaz Zambaklar Ülkesinde (Atatürk'ün gençlere önerdiği kitap. Findlandiya'nın çok kötü bir durumdan nasıl kalkındığını anlatan bir kitap. Okurken feyz alacaksınız)

Beyaz Diş

On Küçük Zenci

Uçurtma Avcısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 6lue -- 14 Temmuz 2019; 8:51:8 >


M maxi54 Konu Sahibi
2 yıl (1 mesaj)
Sağolasın hocam< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.