Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 5 misafir
6284
Cevap
458202
Tıklama
22
Öne Çıkarma
Cevap: 2020 Renault Clio 5 [ANA KONU] (298. sayfa)
F
4 ay
Yüzbaşı

Geçmiş olsun. İnşallah tekrarlamaz. 3 silindir motorların titremesi fazla oluyor. Dayanamıyor bizim kulaklar galiba:)



< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @tosunik
E
4 ay
Teğmen

2400 2.yıl bakımı 16bin km



< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @DaRK BLooD
A
4 ay
Yüzbaşı

Radyonun kayıtlı frenkası silmesi ve saatin sürekli bozulma sebebini çözdüm arkadaşlar, araç açıldığı zaman ekranda profil seç kısmından kendinize bir tane hesap seçin (default olan değil) ve sorun çözülsün.




Bu mesajda bahsedilenler: @A...O....
C
4 ay
Yarbay

merhaba, reno clio 5 2022 joy arajıma port bagaj uygun olurmu sizce ? teşekkür ederim.



D
4 ay
Yüzbaşı

Ankarada olup Cihan Oto Servisi kullanan var mı?





< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaRK BLooD -- 8 Aralık 2022; 23:40:52 >

M
4 ay
Er

Merhabalar, birkaç ay önce ikinci el olarak 2020 model 1.3tce clio aldım. Müsaadenizle kullanımım boyunca gözlemlediğim ve normal mi anormal mi olduğunu bilemediğim birkaç konuyu sormak istiyorum belki karşılaşan olmuştur ve bana yardımcı olabilir diye.

Alırken ekspertizin uyarısı neticesinden hafif bir yağ sızdırması var ama önemli bir durum değil garantiden halledilir dediği için yetkili servise bıraktım ve garanti kapsamında krank keçesi krank burcu ve ayrıca orda fark ettikleri için devirdaim su pompasında arıza var denildiğinden dolayı o parça da değişti. Yaklaşık bir aydır bu şekilde kullanıyorum ancak son 1 2 haftadır dikkatimi çekti öncesinde böyle miydi bilemiyorum. Araç normal seyirde yolculuk yaparken hararet 90 derecede sabit kalıyor ancak sıkışık trafikte uzun süre dur kalk yaptığımda ya da yokuşlarda dur kalk yaptığımda evimin önünde hafif tümsekte park ederken hararet 90'ın bir üstündeki çizgiye çıkıyor yaklaşık 10 saniye kadar sabit kaldıktan sonra fan devreye giriyor ve tekrar 90'a iniyor. Zaten öyle sıkıştırarak zorlayarak kullanmam genelde sakin kullanırım. Aracı stop ettiğimde de 1 2 dakika daha fan çalışmaya devam ediyor genelde. Su seviyesini kontrol ettim min-max arasında, yağ çubuğuyla baktığımda olması gereken seviyelerde ve göstergelerde herhangi bir arıza ışığı lamba vs yok, autohold'dan dolayı olabilir mi dedim sürekli dur kalk yaparak çok mu ısınmasına sebep oldum dedim devre dışı bıraktım olmadı. Çoğunlukla eco mod'da kullanıyordum ondan olabilir mi dedim normal modda kullandım o da değişmedi. Aracı ilk çalıştırdığımda bir miktar egsozdan su damladığını gördüm ancak uzun süreli kullanımdan sonra böyle bi su sızdırma da yok. Bu konuyu renault yetkili servis çalışanına sordum ve normal olduğunu herhangi bir sorun olmadığını bu motorların böyle çalıştığını belirtti ancak ister istemez insanın kafasına takılıyor. Motor aşırı sıcak ve yanık plastik kokusu gibi bir koku duyuyorum resmen.

Bunun haricinde daha önce şikayetlerde görmüştüm autoholddayken ya da normal park manevralarında sağa sola direksiyonu çevirirken gacırt gucurt ses geliyor ve fren pedalına basınca da ses yapıyor. İkincisi frene bastığımda çok sert bir şekilde kısa bir aralıkta tutuyor ve geri tepiyor pedal sonra yumuşayıp aşağı doğru iniyor. Dediğim gibi belki normaldir bu durumlar ancak bilemediğim için öğrenmeye çalışıyorum, etrafımdaki insanlara da sordukça sürekli sorun arıyormuşum gibi muamele görüyorum ama yeni aldığım bir aracın sorun çıkarmasından çekiniyorum doğal olarak

Sizce bu durumlar normal midir herhangi bir sorun oluşturur mu yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler. 


Bu mesaja 3 cevap geldi.
O
4 ay
Yüzbaşı

2020 1.0 Tce icon var bende bahsettiğiniz sorunları hiç yaşamadım. Sadece egsozdan su almasına yorum yapabilirim. Normaldir su atması.



< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

S
4 ay
Teğmen

1.3 tce var bahsettiğiniz sorunları hiç yaşamadım. Harareti hiç orta çizgiden yukarı çıktığını gözlemlemedim. İlk çalıştırmada sesli çalışıyor 10 saniye sonra geçiyor ona da servis normal dedi.



< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @mahoaga51
M
4 ay
Er

Evet bu bahsettiğiniz durum bende de var, önceki aracım da aynıydı o yüzden sorun etmedim başta böyle çalışmasını. ama bu tarif ettiğim şeyler neyden kaynaklanır sebebi ne olabilir çözüm nedir bilemedim normal olup olmadığını araştırayım ona göre hareket edeyim dedim.




Bu mesajda bahsedilenler: @Shawna
O
4 ay
Yarbay

Hararet ve fan için yorum yapabilirim. Bence normal değil. Yazın bile hararet 90'ı geçmedi bizde. Ki istanbulun dur kalk trafiğinden bahsediyorum. Aracı stop ettiğimde fanın çalışması durumuna da bir kez denk geldim. Onda da aracı performanslı kullanıp soğutmadan otoparka bıraktığımda duydum. Son olarak o aşırı sıcak plastik kokusunu yazın ben de aldım.





< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onkuba -- 9 Aralık 2022; 20:40:8 >

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @mahoaga51
S
4 ay
Yarbay

Arkadaşlar Touch pakete uygun kablosuz şarj ünitesi tavsiye edebilecek olan var mı?



M
4 ay
Er

Cevabınız için teşekkürler. Gerçekten sinir bozucu bir hal almaya başladı aracı servisten aldığımdan beri böyle diye düşünüyorum. Öncesinde 1 ay kadar kullanımımda gözlemlememiştim. Ya vardı dikkat etmedim ya da dediğim gibi sonrasında oldu. bahsettiğim parçalar değişti antifriz eklendi ondan sonra da bir kez bp'den depoyu fulledim o kadar. Bugün bi 60 70km ara sıra yoğun trafik ve yokuşlu yerlerde kullandım şehir içinde ve üşenmedim saydım 7 8 kez aynı şey oldu 90'ın bir üstüne çıkıyor 10sn durup geri iniyor. Yakıttan mı değişen parçalardan mı yanlış yapılan veya değiştirilirken gözden kaçan bir işlemden mi bilemiyorum. Belki de gerçekten normal bir durumdur ve ben boşa evhamlanıyorumdur ancak kime sorsam normal normal deyip geçiştiriyorlar kendimden şüphe eder oldum artık ondan mı bundan mı derken. Acaba başka yaşayan var mıdır sebebi çözümü nedir yoksa cidden normal midir bi araştırayım müsait bir zamanda da götürüp ilgili parçaları ne varsa kontrol ettirip devam edeyim diyorum. Bakalım ne çıkacak. Kimsenin günahını almak istemem ama yetkili servisten gereksiz yere mi parçayı değiştirdiler ya da değiştirip başka bir şey mi yaptılar diye bile şüpheleniyorum bilemedim cidden.




Bu mesajda bahsedilenler: @onkuba
S
4 ay
Yarbay

Hocam merhaba araç alma arefesindeyim, LPG bu 1.0 xtronic turbo motorlarda düzgün çalışıyor mu?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Midnightmrt
O
4 ay
Yüzbaşı

Çalışıyor. 10 bin km oldu taktirali sorun yaşamadım. Zaten yurtdışında LPG li versiyonları var.



< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @selmand
T
4 ay
Yüzbaşı

normal hocam sertleşmezse sıkıntı ...



M
4 ay
Er

Dün yaklaşık 200 250km yol gittim trafiksiz sabit hızda 100 üzerinde ve hararet hiç değişmedi hep sabit 90'da kaldı herhangi bir sorun oluşmadı. Ben yine de servise götürüp kontrol ettireceğim içimin rahat etmesi için. Bakalım bir şey var mı



A
4 ay
Yüzbaşı

Hocam ben de düşünüyorum almayı ama fiyatı nedense çok geliyor bana, siz alıp uyguladınız mı?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Fsm0066
F
4 ay
Yüzbaşı

Bende aynı sebepten almadım alan varmı diye sordum sadece 😁



< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @A...O....
A
4 ay
Yüzbaşı

Kullanılan kaplamanın ismini cismini tam olarak bulamadım, internet üzerinde arattığımız zaman farklı farklı alakasız bir dünya ürün çıkıyor, kullanılan ürünü bulsam aslında sipariş verip kalıp çıkartabiliriz

< Resime gitmek için tıklayın >


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Fsm0066