Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
22
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: 2016 Ford Ranger SERVİS KISKACI-Güncel (2. sayfa)

H HoLY.oNE
3 yıl (8291 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: -s-laughter

Bugün 13:30'da aldığım yetkili servis randevuma gittim,

ilk olarak arıza ışığını söyledim (çekişte düşüş olduğunu ve yakıt tüketiminde artış olduğunu, egr 'den şüphelendiğimi belirttim). Arıza ışığının kontrol edilmesini , ardından bakım işlemlerinin yapılmasını istedim. Bu talebim üzerine önce aracın obt'den kontrole girmesi için akşama kadar beklemesi gerektiği söylendi. Bunun 5 dakikalık bir işlem olduğunu söylediğimde ise sıra olduğunu söylendi, randevu aldığımı belirttiğimde ise OBd cihazını araca bağlayacak personelin hasta olduğu söylendi. Kısaca sallandım. EGR veya DPF'nin arıza çıkartığı vakit garantiden değişip değişmeyeceğini sorduğumda ise bu işlem için ford garanti'den onay gerektiği, parçanın merkeze gönderilmesi gerektiği, aynı bu durumları yaşayan bir aracın 15 gündür serviste yattığı belirtildi. Düşük kaliteli yakıt tüketimi kullanımı kaynaklı parçanın garantiye giremeyebileceği ifade edildi.

OBdiçin sallandıktan ve Garantinin tam anlamıyla bir şey ifade etmediğini anladıktan sonra bakıma sokmaktan vazgeçtim aracı. (neticesinde 1.000 km daha "garanti" dışına çıkmadan sürebilirim )

Sonuç olarak hiçbir şey halledemeden döndüm geri .


Şimdi egr veya dpf arıza verse dahi büyük ihtimal garantiye sokmayacaklar, servis personelinin önerisi dışarda "ısı yöntemi" ile dpf dolduğunda temizletmem, egr'yi kafaya çok takmamam.

Hal böyle olunca ankara'da ki ford yetkili servislerinden iyice soğudum.

Özel servis/usta arayışına geçmeli miyim ?

Sizlerin düşünceleri nedir ?
Başka bir bayiye gidin memnuniyet seviyesi yüksek olan,< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


D defiant82
3 yıl (7365 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: -s-laughter

araçlar üzerinde motor kontrolü, şasi, gövde ve elektronik sistemlerde tespit ve iletişim sağlamaya yarayan soket , aracın hata kodları görünür, silinebilir, yazılım üzerinde güncelleme yapılabilir vs.
Anladım obd olmasın o< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


- -s-laughter Konu Sahibi
3 yıl (4422 mesaj)
Düzenledim tşk ederim düzeltme için< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.