Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
26
Cevap
0
Tıklama
9
Öne Çıkarma
Cevap: 2015 Model Guilietta & 2015 Model Leon 5 Yil Sonraki Degeri (2. sayfa)

H humerus06
2 hafta (2780 mesaj)
2,5 yıl severek keyif alarak kullandım Giulietta’yı. Şimdi yine aynı kombinasyonda ve aynı temizlikte Giulietta bulsam düşünmeden alacağım Alırken pişman olursun dediler pişman olmadım ama kimse de demedi ki satma pişman olursun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S sml_akyz
2 hafta (949 mesaj)
Herkes farklı bir araç beğenebilir. Sırf sen beğenmiyorsun diye bir araç değersiz olmuyor. Ama şunu unutmamak lazım Alfa ile Seat arasında dağlar kadar fark var. Bunun nedenide alfanın araçları biraz narin oluşu hor kullanmaya gelmemesinden dolayı çıkarabileceği arızalara karşı bir önyargı oluştu toplumumuzda. Bende Alfa bakıyordum ama kafama göre temiz bir Alfa bulamadığım için Fransız almak durumunda kaldım. Şartlar mecbur kıldı. Gücüm 0 almaya yetmiyordu tek atımlık kurşunum vardı haliyle tercihimi alfadan yana kullanamadım. Ama ileride şartlar uyarsa 0 Alfa tabiki de almak isterim. Bazıların alfada gördüğünü siz Seat leonda görebilirsiniz saygı duyarım. Ama bu saygı karşılıklı olduğunda güzel oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @TheCaliph_

F Furkovic
2 hafta (1554 mesaj)
Leonun şuan sıfır 1.5 tsi yi 220 bine en full fr paketi
O otomobilci_x
2 hafta (11571 mesaj)
Aracınızın ozellikleri nelerdir acaba? Motor, şanzıman donanım olarak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


P parker48
2 hafta (5239 mesaj)
Benim bir arkadaş var adam harbiden ölecek Leon FR için hani cahil mahil de değil, Golf 7 si filan da vardı bir ara, ama diktirdi Leon FR diye ciddiyim. öz hakiki Leon fanboy.
Bu mesajda bahsedilenler: @diablo1905

U ukubat
2 hafta (1415 mesaj)
Alfa ile Seat karşılaştırması yapıp Seat'ı öven birinin otomobilden anladığı tek şey "2. el" dir.
Seat'ı alıp satmak için, Alfayı keyif sürüp al-satçıları çatlatmak için alırsın.
Not:Seat sahibiyim ......
O Ormanci
2 hafta (3177 mesaj)
Atlanan bir nokta var.

2015'teki 4 bin TL fark, şu anki 35bin TL'lik "balon" farkı zaten açıklıyor. Haliyle zararda falan değilsiniz. O zamanın Euro kuruna bakın aracın geldiği, bir de şimdiye bakın. Zaten fark "aynı" olacak parasal değer bakımından.

Kaldı ki bence Leon VAG grubunda olmasına ve şahsen kendimin de beğeniyor olmasına rağmen, Giulietta bazı özellikleri bakımından Leon'a göre daha iyi bir otomobil.
Y Ysgramor
2 hafta (608 mesaj)
Şu an guilietta kullanıyorum, leon ile aynı para da olsa yine gider guilietta alırdım. Bu leon kötü bir araba olduğu için değil, guilietta bana daha çok hitap ettiği için.

Ama sıfır guilietta alacak olsam bir durup düşünürüm. Değer kaybının leondan fazla olacağı bir gerçek. Ama değer kaybını tamamlamış ikinci el temiz bir guilietta almak ideal bir alışveriştir bana göre.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


J jademugla
2 hafta (482 mesaj)
Kardeş yat kalk haline şükret. 1.6 atmosferik Cruze u kakalamak için hergün sarı sitede kırk takla atan son sahiplerini görsen için parçalanır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


H Hemican
2 hafta (7587 mesaj)
Tabiiki dogru hocam. Zaten o fark oldugu icin ikinci eli kotu diyorlar. Daha az para ettigi icin.

Yine de cok kotu degilmis fark bence. Ben daha cok olur diye tahmin etmistim.

Ama bu uyarilar sifir icin gecerli. Tam tersine tutamayan arabayi ikinci el alinca bu sefer fiyat/performans olarak avantajli duruma geciyorsunuz.
B Bethesta
2 hafta (3344 mesaj)
O da bişey mi? Çok saçma konu olmuş... çooook daha bariz örnekler var::::

Türkiye'de 2. elde bir markanın 1.6 dizel alt sınıf aracı üst model 2.0 dizelden daha pahalı... Sıfır alırken o 2.0 diğerinin 2 katıydı... Örneğin 1.6 Focus - 2.0 Mondeo

Bir aracın baz 1.6 versiyonu full donanımlı 2.5 veya 3.0 dan daha pahalı...:):) Sıfır alırken diğeri baz 1.6'nın 2/katıydı... Örneğin 1.6 S60 ile 2.4 AWD S60 aynı fiyat

Neymiş, bir tık fazla yakar ve vergisi bir tık daha yüksek diyeDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.