Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 1 mobil kullanıcı
6
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
2015 Corolla satıp 2012 Kia Sportage almak?

R RaptorFX Konu Sahibi
8 ay (6564 mesaj)
Kardeşim 2012 model 80binde Kia Sportage benzinli Manuel cam tabanlı aracını satıyor. Tekeri, aküsü bakımı muayenesi yeni. Hatasız. İkinci sahibi.
Benim araç 2015 Toyota Corolla 1.33 Life benzin Manuel 65binde hatasız. İlk sahibiyim.

Benim aracı satıp üstüne 30bin koyarak alsam mı diye düşünüyorum. Çok kararsız kaldım. Sizce artı ve eksisi neler olur?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


K kargı
8 ay (36 mesaj)
Çok fazla km yapmıyorsanız mantıklı olur sportage yakıtta müsriftir biraz< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


M MuammA_
8 ay (615 mesaj)
Araç kardeşinizde olduğu için iki aracı da kullanıp test etme sanşınız var, ben olsam aşağıda ki 5 maddeye göre 2 aracı kıyaslar ona göre karar verirdim.
1- performans
2- yalıtım
3- Km ve hasar durumu
4- görsellik( özellikle iç mekan kalitesi)
5- kronik sıkıntıları
Not: Araç alımı yaptığım dönemde hep 2 araba arasında kalırdım ve hep keşke imkan olsa da ikisini de aynı gün test etsem derdim sizin ki işte o fırsat :)))
M MuammA_
8 ay (615 mesaj)
Bu arada ben olsam kesinlikle sportage derdim.
T TheFuckingCobek
8 ay (154 mesaj)
Bende sportage'ın kardeşi ix35 style plus var. Sportage ile hemen hemen aynı araba o yüzden düşüncelerimi paylaşıyorum. Arabayı 5bin kilometrede aldık, şu an 101bin kilometrede. Donanım olarak style plusa denk donanım sanırım alacağınız model. Koltuk ısıtma,otomatik park asistanı,cam tavan vs gerçekten tatmin edici. FAKAT arabada performans namına hiçbir şey yok(1.6 gdi 135). Yokuşlarda arabada 3 kişi varsa bittiniz. Bir de lpg (karma sistem lpg var bizde) ile kullanırım derseniz durum daha da kötü oluyor. Virajlarda araba çok yatıyor. 90bin kilometreden sonra rahatsız edici trim sesleri gelmeye başladı. Bence araba konforlu da değil ama bu konuda aynı arabaya binip farklı düşünenler de var. Ha madem bu kadar eksi yönleri var niye değiştirmiyorsun derseniz de bu fiyata bu donanımda ve görece yakışıklı bir araba yok. Ama değiştirmeyi düşünüyorum :) Özetleyecek olursam performans endişeniz yoksa ( ki şu anki aracınız 1.33 toyota) ve trim sesleri çok problem değil derseniz tavsiye edebilirim.
M Mehmet Serdar K.
8 ay (1763 mesaj)
Yukarıda arkadaş ta bahsetmiş.

Araba biraz hantaldır. Ancak sizin 1.33 Toyota'dan sonra bunu fark etmeyebilirsiniz.

GDI motor o zaten müsriftir. Bir de o ağırlığı kaldıracağım diye iyice yakıt canavarı oluyor. 1.33 nispeten tutumlu bir araçtır. Aylık yakıt masrafınız yaptığınız km.ye bağlı olarak en az %50 artacaktır. LPG'ye tam uyumlu değil. Takılan kit hem benzin hem LPG ile ortak yakıyor. Yani tasarrufu çok minimal. Bir de çıkardığı sorunları düşünürseniz kesinlikle LPG işine bulaşılmaz.

Yerden yüksek, yakışıklı ve dolu bir araç. Çok gezmem veya yaksa da görmem diyorsanız alınır ve zevkle binilir.
R RaptorFX Konu Sahibi
8 ay (6564 mesaj)
Tavsiyeler ve görüşleriniz için teşekkür ederim. Fiyatların iyice arttığı bu dönemde şimdilik vaz geçtim.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.